SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-66
datum : 28.02.2018 - 22:19:15 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 19. kola SHL

Je až k něvíře, kde najednou se v čase nacházíme, aneb předposlední 19. kolo Slezské hokejové ligy je minulostí.

Jak už bylo předesláno, situace v tabulce se nám poněkud vyjasnila a v aktuálním kole jsme se již mohli dočkat rozseknutí zbývajících otazníků. Ten první byl, že v případě výhry vedoucích Admirals a také v posledním kole výhry Rivalů, měli by druzí jmenovaní šanci ještě postoupit o jednu příčku tabulkou výš. Druhý a zásadní, jestli Dynamo vyhraje nad Alieny z Albrechtic a zůstane v naději o play off.

První utkání večera přináší souboj, v němž však může poprvé v sezoně dojít ještě k jedné skutečnosti - první prohře suverénních Admirals. O tento unikát zabojují v posledním vzájemném zápase sezóny jejich vyzyvatelé, kteří tvoří ,,C’’ tým z třinecké části, zvané Nebory.

Zajímavá vzájemná bilance: 7:6, 7:2 a 7:1, vše ve prospěch Admirals, kteří již několik kol mají jisté první místo po základní části.

Zápas je skvělou vizitkou SHL, má tempo, tvrdost na hranici pravidel, techniku, přesnost, skvělé momenty, střídajíc se s těmi horšími, každopádně zajímavý a vyrovnaný duel, plný zvratů.
První třetinu opanovali dnes domácí vyzyvatelé, kteří na začátku čtvrté a ke konci desáté minuty (z přesilovky) stanovili skóre pro tuto část hry v poměru 2:0.
Druhá třetina, po úpravě ledu, začíná tam, kde úvodní skončila. Těšín se viditelně stále hledá a Nebory v polovině devatenácté a ke konci dvacáté minuty navyšují svůj náskok na čtyřgólový. Po minutě a půl nato však hostující střelec vrací favorita do hry a o stejný čas později je najednou náskok vedoucího celku pouze dvoubrankový.  Admirals jsou na koni a předvádějí asi největší obrat v sezóně. Do konce třetiny se jim podaří po kombinaci dvou klíčových úročníků vyrovnat a před třetí třetinou je rázem vše otevřené.
Po vstupu do třetí části hry je znát, že tentokrát je to soubor z Těšína, který udává tón hře. Pouhých 57 sekund stačí ukrojit ze třetí části a obrat je dokonán. Poté ale hosté dvakrát v krátkém čase usedají na trestnou lavici a ve 34 minutě domácí odpovídají vyrovnáním, načež Admirals 5minut do konce z přesilovky opět o branku odskakují. Už se zdá, že tahají za delší konec, ovšem o 35 vteřin později přichází vyrovnání a po boji nakonec Nebory dávají na začátku 43 minuty hry rozhodující gól. Těšín se tlačí za vyrovnáním, ale Nebory svůj náskok udrží a jsou tak regulérně prvním týmem SHL v sezóně, který poráží vedoucí mužstvo soutěže.
Konečné skóre, zrcadlově s prvním utkáním - 7:6.

HC NEBORY ,,C’’  -  HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  7:6  (2:0, 2:4, 3:2)

Branky a nahrávky: 3:03 Turoň (Turan), 9:51 Hota(ph) (Hrabec), 18:22 Běhálek (Hrabec), 19:56 Běhálek (Szwarc), 33:46 Běhálek (ph), 40:11 Hota (os) (J. Mrozek), 42:03 Hota (Szwarc)   -   21:25 Pokorný (Krzystek), 23:04 Malek (Kisza), 26:17 Karpeta (Opina), 28:51 Opina (Karpeta), 30:57 Krzystek (ph), 39:36 Kisza (ph).

Vyloučení: 3:3 (29:15 Hrabec ,,2’’ krosček, 37:34 Němčík ,,2’’ koleno, 39:14 Hrabec ,,2’’ vys. hůl   -   8:30 Topalov ,,2’’ krosček, 32:51 Filip ,,2’’ držení, 33:24 Kisza ,,2’’ držení).

Rozhodčí: Nytra, Zbořil.

Diváci: 12

HC Nebory ,,C’’: 9 Sikora - 20 Hrabec ,,A’’, 71 Turan ,,C’’, 45 Szwarc, 66 Martynek, 89 Hota, 3 Liberda, 81 Mendrok, 60 Turoň, 13 Běhálek ,,A’’, 88 Szuscik, 8 J. Mrozek, 18 L. Osmanczyk, 41 R. Mrozek, 70 Liszka, 86 Němčík.

HC Admirals Český Těšín: 22 Kozelský - 15 Mucina ,,C’’, 68 Pokorný ,,A’’, 8 Opina ,,A’’, 88 Karpeta, 26 Malek, 55 Muller, 6 Górecki, 12 Filip, 71 Krzystek, 81 Guzdek, 87 Topalov, 77 Szwienczek, 26 Kisza.

Utkání s pořadovým číslem 38 bylo na pořadu od 21:30. Zde šlo Dynamu Havířov v souboji proti Aliens Albrechtice opravdu o všechno a pouze vítězství jim zajišťovalo realnou naději na vyřazovací boje. Naproti tomu Alieni již měli jisté druhé místo v tabulce.
Albrechtice v sezóně zatím vždy Dynamo porazily: 10:6, 7:2 a 13:1.

Havířov se tedy od úvodních minut tlačí do útoku a zakončení. Aliens vypadají v pohybu poněkud méně dynamičtěji, ale své si odehrají. Tempo zápasu se rozjíždí pomalu, spíše sledujeme boj s náznaky šancí a první třetina nabídne jednu branku na konci desáté minuty hry. Tu vstřelí hostující útočník a Aliens náhle vedou.
Následuje úprava ledové plochy, po níž utkání pokračuje a Dynamo potřebuje skórovat ať má stále o co hrát. Po sérii vyloučení se v polovině 21 minuty podaří domácím vyrovnat, kdy střelu jednoho z obránců krásně tečuje do síte domácí útočník. Na ledě se poté opět více diskutuje a vylučuje, než hraje, atak po dvou třetinách je stav zápasu nerozhodný a vše je otevřené.
Třetí třetina se opět nese v duchu boje a taky faulů - v čase 33:33 se hra odehrává ve 4 na obou stranách, když hostující útočník strhává vedení na stranu Aliens. Tentokráte se přestřelky nedočkáme, naopak opět jsme svědky boje, hodného play off. V probíhající 36 minutě vidíme tedy opět hru v menším počtu hráčů a Dynamu se podaří zásluhou individuálního průniku jejich útočníka skóre dotáhnout. Před námi je stále něco okolo 9 minut hry. Dynamo se opět vydává ze všech sil, Albrechtice i pomocí výkonu svého golmana odolávají náporu a nakonec utkání končí remízou 2:2. Dynamo Havířov tedy s jistotou ukončí své učinkování v prvním ročníku SHL na nepostupové páté pozici.

HC DYNAMO HAVÍŘOV  -  HC ALIENS ALBRECHTICE  2:2  (0:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20:29 Ondračka (Říčka), 35:56 Tomčík   -   9:46 T. Sobinovský, 33:33 Jonszta (Coufal).

Vyloučení: 7:7 (16:07 Mikšan ,,2’’ sekání, 21:19 Sikora ,,2’’ zdr. hry, 22:33 Mikšan ,,2’’ hrubost, 31:32 Ruszo ,,2’’ zdr. hry, 35:22 Scheier ,,2’’ hrubost, 37:04 Mikšan ,,2’’ sekání, 37:58 Heczko ,,2’’ hákování   -   15:40 Chybidziura ,,2’’ podražení, 16:49 Coufal ,,2’’ držení, 26:27 Chybidziura ,,2’’ vys. hůl, 28:32 Gluč ,,2’’ sekání, 33:08 Gluč ,,2’’ podražení, 35:22 Gluč ,,2 + 10’’ hrubost, 37:04 Popelka ,,2’’ sekání).

Diváci: 12

HC Dynamo Havířov: 1 Janošík - 8 Heczko ,,C’’, 33 Ondruch ,,A’’, 20 Sikora, 62 Říčka, 88 Scheier, 25 Plíšek, 15 Hrnčíř, 18 Tomčík ,,A’’, 77 Mikšan, 9 Jašek, 91 Ruszo, 31 Ondračka.

HC Aliens Albrechtice: 34 Sarganek - 88 Coufal ,,C’’, 97 T. Sobinovský ,,A’’, 99 Jonszta ,,A’’, 23 Popelka, 10 Gluč, 33 Žwak, 91 M. Sobinovský, 77 Čtvrtlík, 2 Chybidziura, 89 J. Vasilko, 7 Palarczyk, 47 Růžička.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Aleš Hota (Nebory)

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme uhrát alespoň bod a udržet se na třetím místě v tabulce. Začátek zápasu vypadal slibně, vedli jsme 4:0 a vypadalo to, že už zápas dohrajeme v klidu. Ale Těšín ukázal svoji sílu a dokázal zápas otočit. V závěru i s trochou štěstí jsme zápas opět otočili na naši stranu a mohli slavit vítězství nad doposud neporaženým Těšínem.

Tomáš Guzdek (Admirals)

Začátek utkání byl z naší strany hodně nepovedený. Takový hurá hokej, kdy nevíš kam patříš. Místo abychom hráli pozičně, tak jsme se pletli jeden druhému pod nohy. Toho samozřejmě  soupeř využil a ujal se tak vedení. Důležité však bylo, že jsme to nevzdali ani za stavu 4:0. Ve druhé třetině jsme se dokázali vzchopit a předvedli jsme parádní obrat na 4:5! Myslím si, že jinak dobře hrající Něbory to muselo hodně zaskočit. Tady se ukázala síla našeho týmu a potvrdilo se, proč jsme v tabulce tam kde jsme. Před třetí třetinou přišla pauza na úpravu ledu, která spíš pomohla soupeři. Něborům se podařilo vyrovnat a dostali se tak zpátky do hry. Následně se Něbory ujaly vedení a my už jen stačili snížit na konečný výsledek 7:6

Jan Vasilko (Aliens)

Dnešní utkání moc hokejové krásy nepobralo a hráče i diváky musely z hokeje občas bolet oči. Dynamo, vědomé nutnosti své výhry, ze začátku úpěnlivě bránilo a šancí bylo pomálu. Náš tým má play off zajištěno a zřejmě i to byl jeden z důvodů, tempa naší hry.
Ujali jsme se vedení, ale Dynamo ve druhé třetině skóre tečovanou střelou od modré vyrovnalo. Ve třetí třetině jsme nejdříve opět odskočili do vedení, aby následně po individuální akci jejich útočníka Dynamo opět vyrovnalo. Soupeř měl i šance, aby odskočil do vedení, ale naštěstí nás podržel náš hvězdný kačer v bráně. I přes veškerou soupeřovu snahu už zůstalo skóre nezměněno.
V zápase měli rozhodčí nastaven přísný metr a tomu odpovídá také množství trestů. Musím ale říci, že rozhodčí dle mého názoru, pískali na obě strany stejně objektivně.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem lidem z vedení ligy za odvedenou práci.

Martin Ondračka (Dynamo)

Do našeho předposledního zápasu v lize jsme šli s tím, že ho musíme vyhrát za každou cenu jestli chceme zachovat naději na PO. O přestávce za stavu 0:1 pro alieny jsme si v šatně k tomu řekli pár věcí a šli se o to porvat. Bohužel pro nás naše dva poslední zapasy skončily remízou kde jsme potřebovali na plno bodovat. Teď už zbývá jenom odehrát důstojně poslední kolo a rozloučit se s ligou z posledního nepostupoveho místa, což nás hodně mrzí. Liga je supr, jsme určitě rádi za první ročnik soutěže bez jakýchkoliv problémů.

V základní části startovního ročníku SHL zbývá odehrát jedno jediné kolo, čili 4 zápasy. Tým Nebor čeká delší pauza, 4 týmy odehrají nutná utkání do plného počtu, Admirálové převezmou pohár pro vítěze základní části. Vše se již soustředí na nadcházející vyřazovací boje, kde jsou jasné dvojice, ovšem konkrétně až později. V minulém kole byla celková návštěva krásných 24 diváků. Moc si vážíme a děkujeme za stále rostoucí zájem a přízeň. Těšíme se při posledním kole tradičně v sobotu od 19:30 a 21:30h na karvinském ledě.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy