SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
datum : 28.03.2018 - 15:55:07 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Souhrnná reportáž semifinálových bojů Play Off

První březnovou sobotu napsala svá poslední pokračování základní část Slezské Hokejové Ligy - v závěrečných kláních, co do změny konečných výsledků již o nic nešlo, a tak pozornost všech se počala upínat k nejzajímavější části sezony - Play Off.

Úvodní semifinalové souboje byly naplánovány už na následující sobotu, tedy 10. března v tradičních časech - 19:30 a 21:30h. Proti sobě se postavila nejprve mužstva vítěze základní části HC Admirals Český Těšín a čtvrtého celku tabulky - tým vyzyvatelů HC Rivalové Horní Suchá.

Utkání nabídlo od začátku parádní hokej se zápalem, který se musel pro bojovnost a neústupnost obou soupeřů líbit. Kalem na dojmu zápasu budiž však přílišná přehecovanost obou táborů, z toho pramenící časté dohady, diskuze a polemizace hlavně ohledně posuzování zákroků rozhodčími. Těšín ukazuje, proč dlouhodobě a suverénně vévodil celkovému průběhu ligy - několikrát se dostává do slibných palebných pozic, ale Rivalové se svému sokovi vyrovnávají houževnatým a bojovným výkonem, první třetina tedy končí bez branek. Druhou periodu načne po 3 a půl minutách vedoucí branka domácích, načež bojovníkům ze Suché se po chvíli podaří vyrovnat. Netrvá však dlouho a Admirálové si berou vedení zpět. Prostřední část hry se rozjíždí do pekelných obrátek, kdy se po pár minutách podaří Rivalům vyrovnat, domácí však dokážou opět odpovědět a vzít si vedení ještě před koncem třetiny zpět na svou stranu. Čas teď dostává úprava ledu. Po ní přichází očekávaná 3. třetina, do které lépe vstupují hráči favorita, kteří na začátku 4. minuty zvyšují na rozdíl dvou branek. Rivalové poté necelé 4. minuty do konce utkání dostávají výhodu přesilovky 5 proti 3, avšak osudná chyba jejich hráče posílá do brejku kapitána domácích, který uklidňuje svůj tým pátou trefou. Po další minutě a půl se sice podaří Rivalům v oslabení snížit na konečných 5:3, ale je to z jejich strany vše - Admirals si tak dokráčejí k prvnímu bodu a ujímají se vedení 1:0.

HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  - HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ   5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18:25 Trávníček (Kisza), 20:56 Drapa (Trávníček), 27:52 Trávníček (Topalov), 34:16 Malek (Karpeta), 41:05 Trávníček (Karpeta)  -  20:18 Kubica (Koupil), 25:11 Zlámal, 42:39 Kubica (Koupil) (os).

Vyloučení: 4:4 (4:07 Trávníček ,,2’’ podražení, 36:38 Topalov ,,2’’ př. mn. hr. na ledě, 40:20 Kisza ,,2’’ držení, 40:27 Řepík ,,2’’ zdr. hry   -  31:58 Koupil ,,2’’ držení, 34:34 Krajc ,,2’’ držení, 37:10 Kubica ,,2’’ vys. hůl, 42:13 Krajc ,,2’’ podražení).

Rozhodčí: Polášek, Zahel.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,A’’, 87 Topalov, 71 Krzystek, 45 Kufa, 99 Trávníček ,,C’’, 15 Mucina ,,A’’, 68 Pokorný, 81 Guzdek, 73 Řepík, 8 Opina, 6 Drapa, 26 Malek, 88 Karpeta, 55 Kisza, 12 Sabela.

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík - 7 Koupil ,,A’’, 66 Taraba, 25 Kubica, 58 Molenda, 23 Sadový, 10 Zlámal, 68 Fuks, 83 Chlup ,,A’’, 27 Sikora, 42 Komada, 19 Orság, 3 Růžovský, 24 Fojtík, 21 Krajc ,,C’’, 29 Maňásek, 48 Jonszta.

Druhou semifinalovou dvojici tvořily týmy po dlouhodobé části druhých HC Aliens Albrechtice a třetích HC Nebory ,,C’’. Jedná se o velice zkušená mužstva, která spolu v základní části sehrála hodně vyrovnaných partií a ikdyž Play Off je úplně jiná soutěž, i zde se dala očekávat vyrovnaná bitva.

Celé utkání se nese v daleko klidnějším duchu, než předešlá partie a na ledové ploše můžeme sledovat opravdu kvalitní amatérský hokej. Zápas gólově načnou hráči Nebor již po 82 sekundách, jenže přesně o 50 vteřin později máme srovnáno. První třetinu mají viditelně navrch domácí a kdyby svůj náskok minimálně o 3 branky navýšili, nikdo by se nemohl divit. Přichází čas pro rolbu, po ní pokračuje utkání druhou třetinou a na ledě můžeme sledovat podobný obrázek jako doposud. Aliens hrají obezřetně a pozorně dozadu, dokáží cenit zuby rychlými protiútoky. Neborští se nenechávají zastrašit a kontrují svými šancemi na druhé straně. Necelé dvě minuty do konce prostřední periody poté v přesilovce strhává vedení na stranu Albrechtic povedeným průnikem jejich obránce.
Oba týmy jdou do poslední třetiny s odhodláním udržet, respektive na druhou stranu otočit výsledek utkání. Druhá možnost se nakonec stává realitou v podobě jasného triumfu mužstva z Nebor v poslední části hry. Hosté zatíží konto soupeře rozložením dvou branek na úvod třetiny a dvou na konec utkání, kdy poslední, pojišťovací trefa padá do odkryté klece domácích. Tým Nebor tak po obratu vítězí v prvním souboji 2:5 a ujímá se vedení v sérii 0:1.

HC ALBRECHTICE ALIENS  - HC NEBORY ,,C’’ 2:5  (1:1, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 2:12 Malaník, 28:11 Folwarczný (Coufal) (ph)   -  1:22 Byrtus (J. Osmanczyk), 32:46 Byrtus (Běhálek), 35:40 Běhálek, 43:06 Szuscik (Byrtus), 44:08 Szuscik (Oborný) (pb).

Vyloučení: 0:2 (17:21 Němčík ,,2’’ podražení, 26:11 Piwko ,,2’’ vys. hůl).

HC Albrechtice Aliens: 34 Sarganek - 88 Coufal ,,C’’, 99 Jonszta ,,A’’, 10 Gluč, 23 Popelka, 33 Žwak, 71 Malaník, 77 Čtvrtlík, 13 Machů, 91 M. Sobinovský, 16 Šenkyřík, 47 Růžička, 66 Folwarczný.

HC Nebory ,,C’’: 1 Franek, 9 Sikora - 11 J. Osmanczyk, 7 Němčík, 71 Turan ,,C’’, 81 Mrozek, 82 Oborný ,,A’’, 24 Piwko, 13 Běhálek, 89 Hota ,,A’’, 21 Szuscik, 42 Pustowka, 87 Byrtus, 50 Liberda, 3 Turoň.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Jakub Fuks (Rivalové)

Takže nasazení obou týmů bylo od začátku velké a i když  většina možná čekala naší jistou prohru, tak jsme nakonec s Admirals drželi tempo a chvílemi jsme byli lepším týmem. Zlomovým bodem byl podle mně gól od Admirals na 3:2 a následně některé nesmyslné rozhodnutí rozhodčích, nebo fauly které se na nás nepískaly a přitom tyto prohřešky na nás viděli snad vždycky, plus gól který jsme tuším dostali z ofsajdu a neměl platit. Hlavně pak ještě gól, kde puk zvláštním způsobem dotlačili Radovi do brány a nakonec si Admirals vyhádali jeho platnost.

Michal Coufal (Aliens)

Tak zápas pro nás začal klasicky - čas 1:22 a my jsme prohrávali 1:0. Je to naše slabina, nevím, asi jsme myšlenkama ještě mimo led, nechápu. Naštěstí jsme rychle vyrovnali gólem z kategorie - to nevymyslíš. Potom jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, no využili jsme přesilovku a vedli 2:1. Ve třetí třetině soupeř vyrovnal hezkou střelou přes obránce a bylo to 2:2. Další góly jsme dostali po našich individuálních chybách a ten pátý byl už do prázdné branky, kdy jsme zkusili hrát bez brankáře. Každopádně ještě není konec a všichni se těšíme na další zápas.

17. březen 2018 - přesně na toto datum bylo naplánováno pokračování semifinalových sérií Play Off  Slezské Hokejové Ligy.

V prvním utkání večera se podobně jako před týdnem představila mužstva vyzyvatelů HC Rivalové Horní Suchá proti lídrům letošní sezony HC Admirals Český Těšín.

Napínavý a neúprosný souboj si přenesl svou atmosféru i do dalšího pokračování a od prvních minut na ledě vře pravá hokejová bitva. Domácí Rivalové vletí na svého soupeře, kdy již ve 43 sekundě utkání jdou z přesilovky do vedení. O minutu a půl se jim daří svého soupeře opařit ještě více, když zvyšují na 2:0. Admirals se poté podaří dotáhnout, kdy nejprve v polovině třetiny snižují a poté pouhých 11 vteřin do konce úvodní třetiny vyrovnávají. 2:2 - tak končí tedy úvodní část hry. V prostřední části hry je vidět, že jsou to nyní Admirals, kteří jsou na koni a na konci 3minuty se jim daří dokonat obrat - 2:3. Souboj pokračuje, napětí i vyloučení roste na obou stranách, boj je opět zbytečně vyhecovaný a kouskovaný. Necelých 6 minut do konce třetiny se Rivalům naskýtá přesilová hra a tu také krásnou brankou dokáží zužitkovat - opět vyrovnáno na 3:3. Tímto skóre končí druhá třetina a led nyní upravuje rolba.
V očekávání tuhého boje obě mužstva odhodlaně nastupují do poslední části. Rozuzlení po základní hrací době však nakonec nepřichází, byť Admirals svého soka místy až přehrávají - ke konci až tak moc, že dochází k ošklivému poranění v obličeji u domácího obránce - naštěstí vše dobře dopadá bez vážnější újmy na zdraví. Rivalové ukazují velikou touhu po úspěchu a dotáhnou drama až do nájezdové loterie.
V té nakonec domácí vyzyvatelé v obou případech trefují do černého, hosté to štěstí nemají, atak v návalu vítězné euforie po velikém boji Rivalové získávají skalp Admirálů a po výsledku 4:3 po nájezdech srovnávají stav série na 1:1.

HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ  - HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky
: 0:43 Kubica (Kožušník) (ph), 2:12 Zlámal, 24:37 Kubica (Koupil)   -  7:57 Krzystek (Malek), 14:49 Řepík (Trávníček), 17:49 Trávníček (Řepík) (ph).

Nájezdy: Koupil (RIV) - 1:0         Topalov (ADM) - nepr.

Polák (RIV) - 2:0            Opina (ADM) - nepr.

Vyloučení: 5:5 (9:24 Polák ,,2’’ ned. bránění, 16:53 Sadový ,,2’’ podražení, 22:47 Polák ,,2’’ hákování, 29:50 Kožušník ,,2’’ podražení, 44:59 Kubica ,,2 + 10’’ hrubost   -  0:22 Trávníček, 23:05 Sabela ,,2’’ držení, 29:34 Karpeta ,,2’’ hákování, 39:53 Řepík ,,2’’ př. mn. hráčů na ledě, 44:59 Drapa ,,2’’ nesp. chování).

Rozhodčí: Orság, Nytra.

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík, 1 Vítek - 83 Chlup ,,A’’, 11 Polák, 96 Cichý, 7 Koupil ,,C’’, 42 Komada, 68 Fuks, 10 Zlámal, 27 Sikora, 46 Kožušník ,,A’’, 24 Fojtík, 6 Szocs, 25 Kubica, 9 Torbík, 23 Sadový, 29 Maňásek.

HC Admirals Český Těšín: 2 Jurko, 29 Kozelský - 77 Toráč ,,A’’, 87 Topalov, 71 Krzystek, 45 Kufa, 99 Trávníček ,,C’’, 15 Mucina ,,A’’, 68 Pokorný, 81 Guzdek, 73 Řepík, 8 Opina, 6 Drapa, 26 Malek, 88 Karpeta, 23 Kisza, 12 Sabela.

Další semifinalová série Play Off SHL mezi HC Nebory ,,C’’ a  HC Aliens Albrechtice napsala své druhé pokračování. Domácí Nebory myslely na zvládnutí postupu do finále, hosté samozřejmě naopak věřili ve vyrovnání série a rozuzlení ve třetím rozhodujícím boji, podobně jako si to vynutili před nimi Rivalové.

V atmosféře této serie je cítit, že jde do tuhého a utkání podle toho také vypadá. O poznání klidnější partie mezi Nebory a Aliens nabírá na obrátkách, hráči do toho od začátku dávají všechno a první třetina končí smírně 1:1.
Prostřední periodu zahajují brankově Nebory, které na začátku 7. minuty, pak také o minutu později upravují na 3:1 a odskakují soupeři na nejspíš rozhodující náskok. Alieni se snaží do konce třetiny ještě s výsledkem něco udělat, ovšem udeří na druhé straně a zvláště druhá branka na 5:1, která padá z přesilovky 4 sekundy před pauzou, zdá se být zlomovou pro další vývoj zápasu.
Po úpravě ledu to na novém povrchu lépe jezdí domácím, kteří rychlou trefou upravují rozdíl skóre na 6 brankový. Dílo zkázy zdá se být dokonáno a definitivní hřebíček do rakve Alieni dostávají ještě o 5 minut později v podobě sedmého gólu v jejich síti. Těsně před koncem poté přichází ještě kosmetická úprava skóre ze strany Aliens, avšak nakonec a po přesvědčivém výkonu tedy Neborský ,,C’’ tým vyhrává tento zápas v poměru 7:2, celou sérii opanuje na zápasy 2:0 a může se těšit na velké finále. Alieni tak po velkých očekáváních zabojují nakonec o konečnou 3. pozici v celkovém průběhu soutěže. Oba týmy však musí počkat na své soupeře do příští soboty.

HC NEBORY ,,C’’  -  HC ALIENS ALBRECHTICE  7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11:30 Piwko (Szuscik), 21:14 Szuscik (Oborný), 22:26 Běhálek (Hota), 27:29 Szuscik (Piwko), 29:56 Němčík (ph), 30:53 Turoň (Liberda), 35:55 Běhálek (Hota)   -  4:05 Folwarczný, 39:59 Coufal (T. Sobinovský).

Vyloučení: 3:3 (23:13 J. Mrozek ,,2+10’’ nes. chování, 23:15 Liberda ,,2’’ hákování, 44:21 Stec ,,2’’ hákování   -  28:26 Růžička ,,2’’ př. mn. hráčů na ledě, 36:21 M. Sobinovský ,,2’’ podražení, 44:21 Popelka ,,2’’ podražení).

HC Nebory ,,C’’: 1 Franek, 9 Sikora - 11 J. Osmanczyk, 7 Němčík, 71 Turan ,,C’’, 81 J. Mrozek, 82 Oborný ,,A’’, 24 Piwko, 13 Běhálek, 89 Hota ,,A’’, 21 Szuscik, 87 Byrtus, 50 Liberda, 3 Turoň, 10 Hrabec, 32 Stec.

HC Aliens Albrechtice: 34 Sarganek - 88 Coufal ,,C’’, 97 T. Sobinovský ,,A’’, 99 Jonszta ,,A’’, 10 Gluč, 23 Popelka, 91 M. Sobinovský, 16 Šenkyřík, 33 Žwak, 77 Čtvrtlík, 89 J. Vasilko, 71 Malaník, 66 Folwarczný, 47 Růžička.

Michal Polák (Rivalové)

Po delší odmlce jsem opět nastoupil do ligového tempa a nestačil se divit, v jakém rytmu a bojové náladě se zápas odehrával. Mě osobně to potěšilo, preferuji "agresivnější" hru než nějakou technickou plácanou. Pro oko diváka to je určitě taky pozitivum. Co se týká soupeře, překvapil mě výkon našeho týmu v obou playofových utkáních, výkonnostní rozdíly obou celků ze základní části se vesměs odmazaly a pro nás jenom dobře, že je finálová dvojice stále ještě nejistá.
Ohledně průběhu je možná škoda, že zápas doprovází hysterické vystoupení některých jednotlivců, k hokeji to nepatří a pokud se chce kdokoliv vyjádřit, má na to prostor na ledě. Hádky nechejme ženským v obchodě. Některé zákroky už možná byly lehce za hranou pravidel této ligy, ale od toho jsou rozhodčí, kteří by si měli vše pohlídat a nepřipustit zbytečné diskuze, které ve výsledku nic nevyřeší. K zamyšlení stojí zranění bruslí hráče našeho týmu, které se sice stalo v zápalu hry a neúmyslně, ale měli bychom si všichni na tyhle manévry u ledu dávat bacha. Nikdo z nás se nechce zmrzačit na stará kolena ???? Nájezdy už se díky jistému golmanovi v naší bráně a dvěma úspěšným střelcům povedlo ukopat do podoby prodloužení série v podobě třetího zápasu, který bude předpokládám stejně atraktivní a zřejmě rozhodne to, kdo na obou stranách zápas odchytá. My si ho určitě užijem se všemi těmi jizvami a oděrkami.

Mario Opina (Admirals)

Už před zápasem jsme všichni věděli, že je to nejdůležitější utkání momentálně v sezóně, toho se bohužel někteří z nás zalekli a hned jsme prohrávali 2:0. Pak jsme se otřepali a začali hru více kontrolovat až se nám podařilo zápas otočit. Brankář Rivalů neskutečně hodně střel a gólových šancí polapil, řekl bych za sebe - nejlepší brankářský výkon, kterému jsme čelili v sezóně. Bohužel ve 3tř. jsme inkasovali z brejku a bylo to rázem srovnáno a opět nervozní. Zápas nakonec musely rozhodnout nájezdy, kde jsme ani jednou nevyzráli na brankáře Rivalů, za to u nás byla pro tento zápas ztráta brankářské jedničky formou prohry a srovnání série.

Jakub Mrozek (Nebory)

Kdybych měl porovnat základní část a play off, tak jak už to tak bývá, je to velký rozdíl. V play off už jde o všechno.
V základní části jsme s Alienama dvakrát prohráli a dvakrát remizovali.
V play off jsme si řekli, že teď to zlomíme a podařilo se. První zápas jsme dokázali vybojovat, ikdyž výsledek zápasu vypadal jinak, nebylo to vůbec jednoduché. Ve druhém zápase jsme byli malinko klidnější, ale v průběhu se začaly projevovat emoce a už to takový klídek nebyl. Naštěstí se nám podařilo dát několik gólů za sebou, kde jsme si vytvořili náskok a už jsme se pomalu radovali, že budeme ve finále.
Nakonec jsme urvali i druhý těžký zápas, kde nám soupeř nedal ani metr ledu zadarmo. Na závěr hodnocení zápasů musím zdůraznit, vyzdvihnout a pochválit našeho brankáře, protože bez jeho výborného výkonu, bychom se do finále nedostali.
Play off, jako takové má výborný náboj i atmosféru a je dobře, že v obou duelech si hráči uvědomují, že jde už o všechno a o medaile.
Liga se od začátku sezony dosud zlepšuje, vychytávají se všelijaké mouchy. Například sudí se hodně zlepšili, hudba jednou dobou zasahovala i přes hrací dobu, ale teď už je to v pořádku.

Pavel Gluč (Aliens)

Já myslím, že Nebory byly od začátku lepší, my jsme se nedokázali prosadit v útoku a když nedáš góly, nemůžeš vyhrát. Myslím si, že kdyby Nebory hrály v tomto složení celou sezonu, tak neprohrajou ani jeden zápas. Je poznat, že mají širokou základnu a je z čeho vybírat. K ničemu nás nepustili. Já jsem přesvědčen že to celé vyhrají.

Předposlední březnová sobota, karvinský zimák, čas 19:30, konečné rozuzlení první semifinalové série Play Off  SHL mezi Těšínskými Admirals a Rivaly z Horní Suché.

Atmosféru tohoto vypjatého duelu netřeba dlouze představovat - pro oba týmy v jednom z nejdůležitějších matchů sezóny šlo o to, kdo se podívá do finále proti Neborům a naopak, kdo si zahraje ,,pouze’’ o bronzové medaile, kde čeká soupeř z Albrechtic.

Od samého počátku jde poznat jak k utkání obě mužstva přistupují. Opět sledujeme velice svižnou a tvrdou hru, plnou nasazení a maximální bojovnosti. Admirals mají jak známo hokejově vyspělejší mužstvo a ukazují se v pár slibných šancích, gólman Rivalů je však pozorný. Na druhé straně Rivalové oplácejí tradiční urputnou bojovností a taktéž si vytvářejí pár příležitostí ke skórování. V úvodní třetině jsme nakonec svědky pouze jediné branky a to do sítě hostů. Admirals se tak ujímají vedení a plna očekávání vstupují obě mužstva po krátké pauze do prostřední části. V té se obraz hry prakticky nemění, Admirals jsou nebezpečnější, ovšem Rivalům se daří je držet zkrátka až do konce 4 minuty, kdy proběhne buly po pravé ruce golmana hostů, puk se dostává na modrou čáru, odkud bek Admirals pálí a brankář hostí jeho střelu neudrží - 2:0. Vyzyvatelé z Horní Suché se poté snaží svého soka zatlačit, na obou stranách registrujeme opět plno nervozity a osobních soubojů a krátce po polovině utkání individualním průnikem zvyšuje kapitán lídra základní části na trojbrankový rozdíl. Ještě hůře pro Rivaly se zdá být o pulminutu později, kdy další z obránců upravuje již na 4:0. Průběh hry však výsledku rozhodně neodpovídá - Rivalové se snaží ze všech sil se zápasem něco udělat, ale do druhé pauzy se jim to už nepodaří. Před námi je úprava ledové plochy a otazníky před třetí třetinou. Hostující mužstvo ví, že jedině rychlou brankou se může ještě dostat do zápasu, domácí však naopak vědomi si svého náskoku samozřejmě chtějí stav udržet.
Oba týmy se ždímou z posledních sil a nechávají na ledě vše, co mají. Brankáři na obou stranách čarují, bojuje se o každou píď ledu, Rivalové se mocně snaží dostat puk do sítě, ale nedaří se, soupeř zkušeně hlídá náskok. V závěrečné periodě se již branky nedočkáme, atak po velikém boji nakonec postupuje do finále proti Neborům po výsledku 4:0 a vítězství v sérii 2:1 na zápasy tým HC Admirals Český Těšín. Na Rivaly čeká souboj o třetí místo proti Albrechticím.

HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  - HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ  4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11:35 Krzystek (Řepík), 18:44 Řepík (Krzystek), 24:16 Trávníček, 24:54 Malek (Mucina).

Vyloučení: 1:1 (44:32 Pokorný ,,2’’ př. mn. hráčů na ledě   -  6:18 Komada ,,2’’ podražení).

Rozhodčí: Mareček, Stančík, Orság.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,A’’, 87 Topalov, 71 Krzystek, 45 Kufa, 99 Trávníček ,,C’’, 15 Mucina ,,A’’, 68 Pokorný, 81 Guzdek, 73 Řepík, 8 Opina, 6 Drapa, 26 Malek, 88 Karpeta, 12 Sabela.

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík, 1 Vítek - 7 Koupil ,,A’’, 42 Komada, 68 Fuks, 10 Zlámal, 3 Růžovský, 21 Krajc ,,C’’, 27 Sikora, 46 Kožušník ,,A’’, 19 Orság, 66 Taraba, 6 Szocs, 25 Kubica, 58 Molenda, 11 Polák, 23 Sadový, 29 Maňásek, 31 Želinský.

Ladislav Pokorný (Admirals)

Ke třetímu a zároveň rozhodujícímu utkání o postup do finále bych napsal spoustu věci, ale pokusím se být výstižný. Spousta kluků, včetně mě už byla nervózní cely den před zápasem. Každý si uvědomoval vážnost utkání. Pro spoustu z nás postoupit do finále je obrovský úspěch. Nikdo nevěděl, co očekávat od zápasu, zvlášť když utkání předtím (1:1 série) bylo za mě velice a zbytečně vyhrocené, zvlášť na amatérský a bezkontaktní hokej. Zapas se od samého začátku vyvíjel lépe pro nás. Na ledě jsme měli více ze hry a podařilo se nám dát rychlý gól, což nám pomohlo se dostat do pohody. Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej a hlavně jsme bojovali jako tým, což vlastně rozhodlo o tom, že se nám podařil zápas dovést do vítězného konce. Poslední duel už nebyl tak moc vyhrocený, jako ten předchozí takže se hrálo lépe. Každopádně série byla velice vyrovnaná  a napínavá do samého konce, ale vyhrát může jenom jeden, aproto je sport tak krásný???? Takže děkujeme soupeři za dobrý hokej a příští rok sraz na ledě.

Marian Chlup (Rivalové)

V první řadě chci pogratulovat soupeři k postupu do finále. Dle mého názoru se jednalo o velmi kvalitní sérii, do které jsme sice vstupovali jako outsideři, ale po prvním zápase muselo být všem jasné, že tomu tak nebude. Soupeře jsme tlačili a místama i přehrávali. Když se vrátím k jednotlivým zápasům, ve všech byl naší slabinou chvilkový výpadek, kdy jsme dostali slepené góly. V prvním zápase o výsledku rozhodla promarněná přesilovka 5 na 3, ve které jsme zároveň inkasovali. Následující gól padl po offsajdu a na to jsme už nedokázali reagovat. Ve druhém zápase jsme dokázali dát dva rychlé góly, ale následně jsme po našich chybách opět nechali soupeře otočit skóre. Po nešťastném zranění našeho hráče jsme ještě dokázali zabojovat a zápas dotáhnout do vítězství v nájezdech. Do třetího zápasu jsme vstupovali s vidinou toho, že se soupeřem jsme odehráli dva vyrovnané zápasy a že i v tom třetím tomu nebude jinak. Hrálo se nahoru dolů, během zápasu bylo spoustu šarvátek a slovních potyček. Soupeř po první třetině vedl o gól a vše bylo stále otevřené. Ve druhé třetině jsme opět inkasovali 3 slepené góly a proti tak kvalitnímu soupeři se to už těžko otáčí. Nás v tomto zápase zároveň zradila koncovka a soupeří výborně zachytal gólman. Touto cestou bych chtěl zároveň poděkovat i rozhodčím, pro které to určitě taky nebylo jednoduché a taky fanouškům obou týmů, že během celého semifinále své týmy hnali kupředu. Doufám, že 7.4.2018 na finálový den dorazí v minimálně stejném počtu a udělají v ochozech Werk Arény bouřlivou atmosféru.

Historicky první vyřazovací boje Slezské Hokejové Ligy jsou minulostí. Na zimním stadionu v Karviné jsme se bezmála 5 měsíců scházeli a užívali si náš milovaný sport. Vzniklo spoustu nových přátelství, vazeb a hlavně hodně neopakovatelných zážitků přímo z ledového bojiště.

Úvodní sezóna ovšem minulostí stále ještě není, jelikož zbývají odehrát utkání nejdůležitější a definitivně poslední. Dne 7 dubna se sejdou 4 týmy SHL, aby zabojovaly mezi sebou o konečné umístění v první sezoně SHL. V třinecké Werk areně se proti sobě nejprve postaví od 14h mužstva HC Aliens Albrechtice a HC Rivalové Horní Suchá. Jedná se o souboj o konečné třetí místo. O dvě hodiny později nás bude čekat na stejném ledě zlatý hřeb dne a celé sezony - finálový souboj mezi lídrem základní části HC Admirals Český Těšín a překvapením druhé poloviny sezony HC Nebory ,,C’’.
Moc se těšíme na finálový den, nabitý pravou hokejovou atmosférou. Věříme, že nám zachováte přízeň a dorazíte v hojném počtu zažít a hlavně podpořit svá mužstva, známé, blízké a kamarády.