HC Albrechtice Aliens
ČLÁNKY ROZPIS TABULKA STATISTIKY KONTAKT
datum : 27.02.2022 - 14:46:18 | napsal : SHL | kategorie : SHL

Report z prvního kola čtvrtfinále playoff

Včera se odehrály první zápasy čtvrtfinále playoff SHL. Úvodní výhry zaznamenali hokejisté Nýdku, Javorového, Warriors a Eagles.

VHK Rytíři Nýdek : HC Albrechtice Aliens 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: Švarba, Marosz (Marthaus), Švarba, Marosz (Marthaus), Suszka, Suszka (Švarba) - Lažek (Jonszta), Pščolka, Pščolka (Tomas), Mikulášek, (Tomas), Mikulášek, (Pščolka)

Prvním zápasem čtvrtfinále byl souboj VHK Rytíři Nýdek (1.) proti HC Albrechtice Aliens (8.), který se hrál už v 10h v malé Werk Areně v Třinci. Do zápasu lépe vstoupily Albrechtice, které po střele Filipa Lažka se ujaly vedení. Prvním střelcem Rytířů byl v sedmé minutě Filip Švarba, ale do konce první třetiny se za Albrechtice prosadil na 1:2 ještě Lukáš Pščolka. Ve druhé třetině se opět podařilo skórovat jako prvním Alienům z hole Lukáše Pščolky a navýšit skóre na 1:3. Nýdek dvěma slepenými góly Pavla Marosze a Filipa Švarby stav zápasu vyrovnal a následným gólem Pavla Marosze uzavřel druhou třetinu na 4:3. Třetí třetinu to byli Rytíři, kteří se postarali o navýšení skóre z hole Tomáše Suszky. Albrechtice ale nesložily zbraně a dvěma góly se o srovnání postaral Matěj Mikulášek. Vítězný gól zápasu vstřelil ve čtyřicáté minutě Tomáš Suszka. Rytíři si připsali výhru 6:5 a do druhého zápasu proti Aliens mají těsný náskok 1 gólu. Zajímavostí je, že v tomto zápase bylo 5 dvougólových střelců, za Aliens Pščolka a Mikulášek a za Rytíře Švarba, Marosz a Suszka.

Dynamo Havířov : HC Javorový 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: Plíšek (Čaja), Blažo (Cechel) - Zahradnik (Cieslar), Cieslar (Stebel), Nekoranec (Pieter)

Prvním zápasem v Karviné byl souboj Dynama Havířov (2.) proti HC Javorový (7.). Havířov se ujal už v první minutě vedení 1:0 z hole Jiřího Plíška. Přesto, že hráči Dynama po celou první třetinu dokázali Javorový přehrávat, nedokázali se ale gólově prosadit. Ve druhé třetině vyrovnal skóre Martin Zahradník. Javorovému se následně nevyvedla přesilová hra, ve které v oslabení ujel Rostislav Blažo a zvýšil na 2:1. To byl ale poslední gól z hole Dynama. Třetí třetinu skórovali pouze hráči Javorového. O vyrovnání se postaral Václav Cieslar a vítězný gól na konečných 2:3 dával v přesilové hře Pavel Nekoranec, který využil jednu z pěti přesilových her, které Javorovému nabídlo ve třetí třetině Dynamo. Javorový tak do druhého zápasu půjde stejně jako Nýdek s náskokem jednoho gólu.

HC Nebory C : HC Warriors Třinec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: Stec (Piwko) - Kiedroň, Wijacki (Haratyk), Kiedroň (Pail)

Druhý zápas v Třinci, tentokrát ve Werk Areně odehrály HC Nebory C (4.) proti HC Warriors Třinec (5.). Neborům se v tomto zápase podařilo skórovat pouze jednou a to z hole Petra Stece. O vyrovnání na 1:1 se v první třetině postaral Michal Kiedroň. Ve druhé třetině se nepodařilo ani jednomu z týmů skórovat, a tak ve třetí třetině po gólech Dominika Wijackého a Michala Kiedroně si výhru 1:3 připsal tým HC Warriors Třinec, který do druhého zápasu půjde s náskokem dvou gólů.

HC Eagles Třinec : HC Lavina Těrlicko 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: Popelář (Klimek), Czeczotka (Klimek), Popelář, Klimek (Popelář) - Machů R. (Kožušník), Ciasnocha, Linzer (Machů R.)

Poslední zápas dne byl souboj HC Eagles Třinec (3.) proti HC Lavina Těrlicko (6.), který se hrál od 19:45 na zimním stadionu v Karviné. Už v první minutě zápasu skóroval za Těrlicko Rostislav Machů. Petr Popelář skóre v osmé minutě srovnal na 1:1, ale ještě v první třetině Jakub Ciasnocha vrátil Lavině vedení. Ve druhé třetině vyrovnal skóre hned po 26 sekundách Martin Czeczotka. Vedení v zápase si vzal zpět svým gólem Ladislav Linzer. Následně oba týmy začaly bojovat o každý metr ledu a z toho plynuly častá vyloučení, které ve druhé třetině nebyly využity. Pětiminutový trest a odchod do sprch dostal Miroslav Fojtík za nesportovní chování, kdy píchnul špičkou hole do slabin hráče Eagles. Třetí třetina se stejně jako konec druhé nesla v duchu neustálých vyloučení. Petr Popelář svým druhým gólem v zápase srovnal stav na 3:3, následně ve 34. minutě Radim Klimek vítězným gólem stanovil skóre zápasu na 4:3. Ve třetí třetině ještě Jaroslav Gebauer po vřelé diskuzi se sudím dostal osobní trest do konce utkání. HC Lavina Těrlicko díky dvěma vyšším trestům přišla pro příští zápas o dva hráče a hráči HC Eagles Třinec do druhého zápasu mají jednogólový náskok

© 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy