SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-336
datum : 23.02.2022 - 19:05:15 | napsal : SHL | kategorie : SHL

Čtvrtfinále play off začne v sobotu

Čtvrtfinále playoff se z důvodu dřívějšího přerušení ligy kvůli Covidu začne v sobotu 26.2.2022. Čtvrtfinále a semifinále se hrají stejně jako předkolo playoff na dva zápasy a jsou rozhodovány celkovým součtem skóre z obou utkání. Nájezdy (5 střelců z každého týmu) mohou nastat pouze po druhém utkání, a to pokud je celkový součet skóre nerozhodný. Semifinále začne v sobotu 12. března a o finalistech se rozhodne 19. března. Finále a boj o třetí místo je předběžně plánovaný na sobotu 26. března.

Čtvrtfinálové boje začnou v sobotu 26.2. v 10:00 duelem prvního týmu po základní části VHK Rytíři Nýdek s osmým HC Albrechtice Aliens v Malé Werk Aréně v Třinci. Následovat bude v Karviné od 18:00 souboj druhého Dynama Havířov proti sedmému HC Javorovému. Tentokrát ve velké Werk Aréně budou hrát derby od 19:00 čtvrté HC Nebory C s pátými HC Warriors Třinec. První kolo čtvrtfinále ukončí v Karviné od 19:45 duel třetích HC Eagles Třinec se šestou HC Lavinou Těrlicko.

HC Javorový i HC Albrechtice Aliens postoupily do čtvrtfinále z předkola playoff, které se hrálo 12. a 19.2.

Albrechtice, které skončily na osmém místě po základní části sehrály dva zápasy předkola proti devátým Silesians Havířov. Albrechtice v prvním zápase poctivou hrou z obrany nepouštěly hráče Silesians do žádných vyložených šancí, vyhrály první zápas předkola playoff 6:2 a pro odvetu měly 4-gólový náskok. Do druhého zápasu hráči Albrechtic vlétli nekompromisně a podařilo se jim skórovat hned v první a druhé minutě. Silesians ale nesložili zbraně a dokázali skóre ještě v první třetině otočit. Od druhé třetiny ale převzaly otěže zápasu opět Albrechtice a zápas nakonec vyhrály 6:4. HC Albrechtice Aliens postoupily do čtvrtfinále playoff z osmého místa a celkovým skóre 12:6.

Druhou dvojicí byl sedmý HC Javorový a poslední HC Horní Suchá. V prvním zápase dominoval HC Javorový, lépe bruslili, byli více na puku a silní v osobních soubojích před brankovištěm. Horní Suchá dokázala 2x skórovat až ve třetí třetině, to už ale prohrávala o 6 branek. První zápas skončil 7:2 a Javorový měl do druhého zápasu náskok 5ti gólů. Druhý zápas byl přesným opakem prvního. HC Horní Suchá tentokrát byla více na puku a soupeře přehrávala. Javorový se sice dostával do ojedinělých šancí, ale hráči Suché první dvě třetiny Javorový jasně přehrávali. Do třetí třetiny svítilo na tabuli skóre 4:0 a Horní Suché chyběl pouhý jeden gól, aby zápas šel do samostatných nájezdů. Javorový ale dokázal ve třetí třetině ustát tlak a 7 sekund před koncem zápasu ukončil veškeré naděje Horní Suché na postup. Zápas sice Horní Suchá vyhrála 4:1, ale do čtvrtfinále playoff postoupil ze sedmého místa HC Javorový s celkovým skóre 8:6.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy