datum : 18.10.2017 - 19:52:09 | napsal : Molenda J. | kategorie : SHL

Reportáž 2. kola SHL

Týden uběhl jako voda a 4 z pěti mužstev se mohla těšit na sobotní pokračování Slezské hokejové ligy.

Na programu večera byla tradičně 2 utkání.

V tom úvodním čekal první ostrý start do soutěže HC Albrechtice Aliens, kteří jako domácí vyzvali minulou výhrou nabuzené HC Admirals Český Těšín.

Albrechtice do zápasu vletěly velice rázně a podle prvních obrázků se dal čekat hodně bruslivý a útočný hokej.

To Těšín trpělivě vyčkával na svou šanci a spíše odolával úvodnímu tlaku soupeře, aby postupně vyrovnal hru a již v první třetině soupeři odskočil do tříbrankového vedení.

Kaňkou úvodní části hry a také celého zápasu bylo hrozivě vypadající naražení na hrazení a zranění hráče Aliens, který byl poté s otřesem mozku a vykloubeným ramenem odvezen k ošetření do nemocnice. Tento moment byl nejspíš jedním z těch,které hlavně ovlivnily další fáze zápasu, v němž Těšín bezpečně přebral otěže hry do svých rukou a postupně si vybudoval náskok až na konečných 2 : 7. Albrechtice se snažily jak uměly, ale na houževnatého soupeře to nestačilo a po zasloužené výhře se Admirals usadili v čele ligové tabulky.

HC ALBRECHTICE ALIENS – HC ADMIRALS 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Máleník, 39. Sobinovský T. (Gluč) - 13. Drapa (Portík), 14. Trávniček (Karpeta), 15. Baginský (Pokorný), 18. Opina (Malek), 28. Opina (Trávniček), 33. Topalov (Pokorný), 35. Toráč (Topalov).

Rozhodčí: Opravil, Stančík.

Vyloučení: 4:3 (Gluč - nedovolené bránění, Sobinovský T. - napadení, Chybidziura - vysoká hůl, Popelka - sekání - Mucina - podražení, Karpeta - hákování, Topalov - držení)

HC Aliens: Hajtol – Coufal, Sobinovský T., Sobinovský M., Jonszta, Šenkyřík, Gluč, Cihlář, Chybidziura, Žwak, Růžička, Máleník, Mikšan, Popelka.

HC Admirals: Kozelský – Toráč, Mucina, Trávniček, Pokorný, Drapa, Portík, Karpeta, Opina, Baginský, Sabela, Topalov, Müller, Malek, Kufa.

Ve druhém zápase večera na sebe narazila mužstva domácích HC Rivalové Horní Suchá a hostů HC Nebory C.

Utkání nasadilo k neskutečně ďábelskému tempu a to počínaje prvním buly - posledním klaksonem konče.

Po úvodním oťukávání se náhle ujalo nenápadné nahození jednoho z obránců a domácí vedli. Neborští se poté snažili svou typickou hrou, plnou přihrávek kontrovat, ovšem udeřilo na druhé straně a to hned 2krát. Ke konci třetiny hosté snížili na rozdíl dvou branek a dal se čekat zajímavý boj do dalších minut.

Ovšem druhý zápas večera opanovalo karvinský led jasně jen jedno mužstvo a to také zaslouženě soupeři sypalo jednu branku za druhou. Hosté se sice snažili dvěma brankami z úvodu závěrečné periody zadělat na drama, ovšem Rivalové přidali pojišťovací branku a tím Nebory definitivně zlomili.

Po výborném týmovém výkonu tedy konečné skóre zápasu zní Rivalové - Nebory 7 : 3.

HC RIVALOVÉ – HC NEBORY C 7:3 (3:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Sikora (Kožušník), 12. Kubica (Zlámal), 13. Zlámal (Gavlas), 19. Kožušník (Kubica), 24. Koupil (Kožušník), 28. Koupil (Kubica), 39. Zlámal (Kubica) – 15. Liberda (Oborný), 34. Oborný (Liberda), 35. Bryš (Mrozek R.).

Vyloučení: 2:3 (Sadový - krosček, Kožušník - zdržování hry - Hrabec - hákování, Němčík - podražení, Mrozek J. - zdržování hry)

HC Rivalové: Vítek P. – Taraba, Sadový, Krajc, Koupil, Kožušník, Kubica, Molenda, Zlámal, Polák, Michalec, Růžovský, Gavlas, Cichý, Sikora, Szöcs.

HC Nebory C: Gogol – Hrabec, Turan, Martynek, Němčík, Oborný, Liberda, Mrozek J., Bryš, Mrozek R., Pustowka.

OHLASY PO 2. KOLE

Jan Toráč (HC Admirals)

Díky prvnímu vyhranému utkání v našem táboře panovala před utkáním uvolněná nálada a atmosféra. Všichni jsme se těšili na zápas, ale nevěděli jsme jak je na tom herně soupeř a tak jsme byli trošku nervozní. Na rozbruslení jsme si ještě doladili detaily jak to zkusíme hrát a povedlo se.

Výkon soupeře byl dobrý. Snažili se nás napadat a nedávali nám vůbec prostor na to, abychom hráli s pukem. Přistupovali k našim hráčům rychle a zodpovědně . Ze začátku to bylo do jisté míry vyrovnané utkání, ale potom se stala nepříjemná věc, kdy soupeřův útočník narazil nešťastně do mantinelu a přivodil si nepříjemné zranění. Soupeř se od té doby přestal soustředit na hru a začal provokovat naše hráče. Dokázali jsme toho využít a nasypat jim jeden gól za druhým.

Marian Chlup (HC Rivalové)

Zápas proti Něborám byl diametrálně odlišný od zápasu z Těšínem. Po celkem rychlém prvním gólu se hra vyrovnala, ale ještě do konce první třetiny jsme gólově odskočili a nemuseli hrát pod tlakem. Hráli jsme jako tým, hodně jsme bruslili a dostávali soupeře pod tlak. V obou zápasech, které jsme hráli, bych chtěl vyzdvihnout výkony našich brankářů.

Lubomír Turan (HC Nebory C)

Za prvé bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství. Přičinu naší porážky bych viděl v neproměňování šancí a skvělém výkonu soupeřova brankáře. I přes vysokou prohru děkuji našim klukům, že bojovali až do konce. Nezbývá než se z porážky otřepat a připravit se na další zápas.

Nicolas Turan (kustod HC Nebory C)

V zápase s Rivaly nám tam bohužel skoro nic nespadlo a připadalo mi, že jsme měli těžké nohy. Soupeř měl zápas od samého začátku pod kontrolou a i přes veškerou naši snahu se už nepodařilo výsledek vyrovnat, nebo zvrátit v náš prospěch.

Rivalové předvedli skvělý týmový výkon a my bohužel špatně odehraný zápas, ikdyž myslím, že šance ke skórování byly.

Martin Stančík (rozhodčí)

První zápas, druhého kola mezi HC Albrechtice Aliens a HC Admirals se rozehrál v klidném tempu, které se s přibývajícím časem stupňovalo až k hraničním zákrokům na obou stranách. Z pohledu rozhodčích jsme nechali hru plynout, bylo ale potřeba po první třetině pozvat kapitány obou mužstev ke konzultaci, jak chceme zápas nadále udržet v klidné atmosféře. Tým HC Albrechtice Aliens měl v tomto zápase méně štěstí. Utekla mu první třetina kterou dokázal zužitkovat soupeř. Musíme vyzdvihnout výborně chytajícího gólmana týmu HC Admirals, který inkasoval pouze ve 2. a 3. třetině po 1 gólu.

V tomto zápase určitě rozhodla 1. třetina. Zbytek zápasu byl vyrovnaný a nabídl mnoho pohledných akcí na obou stranách. V tomto zápase došlo i ke zranění u hrazení. Tento střet nebyl na ledě vyhodnocen jako přestupek proti pravidlům. Z pohledu rozhodčích se jednalo o nešťastný střet při kterém určitě nebyl záměr protihráče faulovat a už vůbec ne o zranění. Hráči určitě přejeme brzké uzdravení a mnoho gólu v nadcházejících utkáních.

Ve druhém utkání mezi týmy HC Rivalové a HC Nebory nebylo již tolik vyloučených a celý zápas se odehrával v klidném duchu. Jak se říká ,, sláva vítězům a čest poraženým " ! Musím velice poděkovat týmu HC Nebory - tento tým i za nepříznivého stavu bojoval až do konce. Hlavní díky ale patří za to, že i při takto nepříznivém stavu hrál tento tým ,,čistě" a neměl ani náznaky frustrace vůči týmu HC Rivalové. Zápas byl víceméně rozhodnut po prvních dvou periodách, kde si tým HC Rivalové vytvořil dostatečný náskok o 5 branek. Třetí třetina byla z pohledu rozhodčích v poklidu dohrána.

Děkuji za možnost pískat utkání ve Vaší lize, zápasy jsem si užil. Myslím že kvalita ligy půjde rychlým krokem kupředu. Týmy jsou docela vyrovnané a po 2 kolech můžu říct, že na první místo si může dělat zálusk kterýkoliv z pětice týmů. Budu se těšit na další zápasy které budu moci v této lize řídit.

Tolik tedy pro nedávno zakončené 2 kolo SHL. Děkujeme za super zážitky a vidíme se zase v sobotu :)

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy