SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-40
datum : 24.10.2017 - 22:00:39 | napsal : Molenda J. | kategorie : SHL

Reportáž 3. kola SHL

Již 3.kolo nově vzniklé, hokejové ligy pro nadšence bylo připraveno na sobotu 21.10.2017.

První a velice pikantní bitva mezi domácím Dynamem Havířov a hostujícím HC Rivalové Horní Suchá slibovala zajímavou podívanou. Ač tomu konečné skóre zápasu nenasvědčuje, šlo o vcelku vyrovnaný duel, ve kterém rozhodly chyby hostujícího mužstva a z nich pramenící góly domácích. Zlomovým momentem souboje byly 3 branky Dynama v rozmezí 3 minut druhé třetiny.

O vyhrocenosti atmosféry obou soupeřů vypovídala na poměry ligy mnohdy až hraniční, tvrdá hra do těla a opět jsme se dočkali i nějakých těch emocí na pochodu.

V poslední třetině domácí tým přidal pojišťovací zásah a nakonec zaslouženě zapisuje 2 body do tabulky za vítězství 5 : 0.

HC Dynamo Havířov - HC Rivalové Horní Suchá  5:0  (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
5. Tomčík (Ruszo), 21. Tomčík, 23. Heczko (Jašek). 24. T. Dobřický (Jašek), 37. Mikšan.

Vyloučení: 2:3  (D. Dobřícký - podražení, Ondračka - hrubost,  - Fojtík - hákování, Sajdok - krosček, Fojtík - podražení).

Rozhodčí: Opravil, Stančík.

HC Dynamo Havířov: Szotkowski - Miketta, Heczko, Ondruch, Sikora, Jašek, Ondračka, Mikšan, Říčka, T. Dobřický, D. Dobřický, Polach, Stejskal, Scheier, Ruszo, Tomčík.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík -  Szocs, Koupil, Torbík, Zlámal, Polák, Krajc, Sadový, Fojtík, Sikora, Maňásek, Komada, Kožušník, Taraba, Fuks, Michalec, Sajdok.

Druhou polovinu večera obstaral souboj mužstev, která dosud nepoznala, jak chutná výhra. Tudíž dal se očekávat zajímavý souboj mezi domácími HC Nebory C a hosty HC Albrechtice Aliens.

Úvod utkání obstarala svižná úvodní branka z hole útočníka Aliens. Albrechtice poté viditelně převzaly kontrolu hry na své hokejky, v sedmé minutě přidaly druhou trefu a tak skončila i první třetina utkání.

V té druhé to byli naopak domácí, kteří přispěchali s raketovým nástupem a po pouhých 21 vteřinách slavili snižující branku. Houpačku skóre vzápětí rozhýbal gól Aliens na 1:3 a opět se zdálo, že budou kontrolovat průběh zápasu.

Soupeři se však do konce druhé třetiny vystřídali ve vstřelení 3 branek v pořadí: 2:3, 2:4 a 3:4.

Třetí třetina tedy slibovala boj o každý centimetr ledu a nakonec se domácím Neborům, podařilo vyrovnat. I přes veškerou snahu obou týmů strhnout vedení na svou stranu se již skóre střetnutí nezměnilo a oba soupeří si tedy připsali do tabulky bod po remíze 4:4.

HC Nebory C - HC Albrechtice Aliens  4:4 (0:2, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky
: 16. Hrabec, 25. R. Mrozek (J. Mrozek), 30. J. Mrozek (R. Mrozek), 35. Hrabec (Pszczolka)  -  1. Folvarčný (Coufal), 7. J. Vasilko (Popelka), 18. Gluč, 28. Coufal.

Vyloučení: 0:4 (Chybidziura - nesp. chování, J. Vasilko - příliš mnoho hráčů na ledě, Popelka - sekání, T. Sobinovský - podražení)

HC Nebory C: Franek - Hrabec, Turan, Martynek, Szwarc, Byrtus, Hota, Liberda, Bryš, J. Mrozek, R. Mrozek, Pszczolka, Sikora, Liszka.

HC Albrechtice Aliens: Hajtol - T. Sobinovský, Coufal, M. Vasilko, Chybidziura, J. Vasilko, Máleník, Gluč, Folvarčný, Šenkyřík, Popelka.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Pavel Ondruch (HC Dynamo Havířov)

O Rivalech jsme věděli, že mají kvalitní mužstvo, postavené hlavně na individuálních výkonech. Chtěli jsme proto předvést bojovný a týmový výkon a to si myslím nakonec rozhodlo. Před zápasem jsme lehce překopali sestavu a na výkonu to bylo znát. Počáteční nervozita, která nás sužovala už v zápase s Neborama, opadla po vstřelení 1. branky. Zápas měl dobré  tempo, divákům se musel líbit, byl dlouho otevřený a hlavně díky skvělému výkonu našeho brankáře jsme stále vedli. Definitivní rozuzlení potom přinesla výstavní pumelice Tomáše Dobřického na 3:0… Rivalové potom rezignovali a dva šťastné góly daly konečný výsledek 5:0. Nicméně si nemyslím že by byl mezi soupeři takový rozdíl. Jsem rád, že se gólově prosadili hráči od kterých se to čeká a doufám, že další zlepšení předvedeme v sobotu proti Albrechticím.
Celý projekt - ligu chválím, nemám nic co bych vytknul, jak organizátorům tak rozhodčím. Hudba na stadionu tomu dodává vážnost a energii. Je to super. Snad to do dalších ročníků přiláká více týmů.
Snad jen jediné - hudba po góle se spouští strašně pozdě. Náš horn byl pouštěn pokaždé s pogólovým buly.

Roman Byrtus (HC Nebory C)

Zápas s HC Albrechtice Aliens se pro nás nevyvíjel od začátku vůbec dobře a po celý jeho průběh jsme tahali za kratší konec. Soupeř nás přehrával svou kombinační hrou, jde vidět, že kluci spolu už nějaký ten pátek hrají. Během utkaní nedošlo snad k žádným sporným situacím ani konfliktům a tedy i výkon rozhodčích byl na výbornou. Do zápasu jsme se dostali i díky využitým přesilovým hrám a nakonec s dělbou bodů musíme být spokojení. Pochválit musím hru našich obránců včetně výkonu brankáře a vyzdvihnout hlavně výkon druhé útočné lajny.
Vstup do SHL byl plný očekávání co do kvality zázemí, soupeřů ale i vlastního, nově zbudovaného týmu. Myslím si, že kvalita soupeřů i ligy jako takové je na velké úrovni a budeme mít co dělat, abychom dokázali s ostatními držet krok.

Děkujeme za přízeň a stále větší návštěvy v ochozech  : )

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy