report-41
datum : 31.10.2017 - 22:49:37 | napsal : Molenda J. | kategorie : SHL

Reportáž 4. kola SHL

4. kolo SHL nabídlo opět velice zajímavé souboje.

V prvním zápase večera na sebe narazila mužstva domácích Admirálů z Těšína a hostů HC Nebory C. V případě domácích se jednalo o prozatím neporažený tým - to naopak hosté zatím neokusili chuť vítězství.

Utkání se rozehrálo úvodním, typickým oťukáváním až do 7. minuty, kdy poprvé udeřili domácí a ujali se vedení. Za další 3 minuty své vedení navýšili a zdálo se, že opět spustí svou palbu - opak byl však pravdou. Poprvé v zápase se totiž u vedoucího mužstva SHL projevil onen známý faktor - uspokojení z výsledku a Nebory okamžitě nastoupily, když minutu a půl před koncem úvodního dějství snížily na 2:1.
Ve druhé třetině, plné očekávání nejprve hostující tým na konci 4. minuty vyrovnal, ovšem reakce byla opravdu blesková a o 15 sekund později už domácí opět vedli. Ve 24. minutě poté v rozmezí 45 vteřin zvýšili Admirals své vedení už na 5:2 a zdálo se že pevně uchopí otěže utkání, jenže proti byl znovu všem dobře známý, dříve zmíněný faktor, atak dvě minuty do konce prostřední části hry snížili hráči Nebor na rozdíl dvou branek a tak také skončila druhá třetina.
Do třetí části nastoupily bleskově Nebory a opařeného soupeře zaskočily rychlou kontaktní brankou. O pět minut později již byl stav nerozhodný a hostující tým v tu chvíli prokazoval daleko větší vůli po vítězství. Těšín se však dokázal ještě vzpamatovat a 4 a půl minuty před posledním klaksonem strhnul vedení opět na svou stranu. Krásné utkání gradovalo a skóre se pak jako na houpačce během minuty a půl nejdřív srovnalo a následně dali domácí rozhodující trefou konečnou podobu výsledku v poměru 7:6.

Během posledních 2. minut 3. třetiny ještě domácí nabídli soupeři přesilovou hru. Hostům se však přes veškerou snahu již vyrovnat nepodařilo.

HC Admirals Český Těšín - HC Nebory C  7:6  (2:1, 3:2, 2:3)

Branky a nahrávky7. Karpeta (Kisza), 10. Trávníček (Mucina), 20. Malek (Karpeta), 24. Portík (Trávníček), 25. Topalov (Sabela), 41. Trávníček, 42. Opina (Mucina)  -  14. Byrtus (Szuscik), 19. Němčík (J. Mrozek), 28. J. Mrozek (Osmanczyk), 31. Byrtus (Pustowka), 36. Osmanczyk (J. Mrozek), 42. Szuscik (Němčík).

Vyloučení: 3:1 (Toráč - hrubost, Malek - držení, Trávníček - podražení,  -  Hrabec - hrubost)

Rozhodčí: Polášek, Komada.

Diváci: 18

HC Admirals Český Těšín: Glac - Karpeta, Opina, Mucina, Toráč, Pokorný, Krzystek, Kufa, Drapa, Portík, Trávníček, Malek, Topalov, Kisza, Sabela.

HC Nebory C: Sikora - Oborný, Pszczolka, Byrtus, Osmanczyk, Gajdica, Pustowka, J. Mrozek, Baron, Hrabec, Szuscik, Němčík, Sikora.

Celkové utkání číslo 8 nalosovalo proti sobě domácí HC Albrechtice Aliens versus HC Dynamo Havířov.

Domácí zahájili ve vysokém tempu a viditelně soka zaskočili. V 8. minutě se poprvé ujali vedení. První třetina pak nabídla několik zajímavých situací na obou stranách, ale golmani podrželi a stav zůstal nezměněn.
Ve druhé minutě druhé třetiny spustili domácí 82 vteřinovou palbu, ve které nasázeli soupeři celkem 3 branky. Vzápětí Dynamo dokázalo odpovědět a poprvé se zapsat na střeleckou listinu. Aliens ovšem jako by nechtěli připustit žádné protesty a o pár vteřin později opět navýšili skóre. Poté se hra poněkud uklidnila, domácí zvolnili a Havířov v 8. minutě po špatném přístupu k hráči snížil, ba dokonce během dalších 3 minut stihl další dva údery, které znamenaly dotažení na kontakt. Po dvou třetinách tak stav byl stále o jednu branku pro domácí - tentokráte 5:4.
Hned z kraje třetího dějství hry domácí definitivně probral z letargie vyrovnávací gól hostí. Ti se totiž vzápětí dopustili osudové chyby a následnou přesilovou hrou vrátili soupeře zpět na koně. Alieni během dalších necelých 3 minut nasázeli 3 branky a opět odskočili. Hosté se snažili ještě kontrovat, ovšem dva závěrečné údery nakonec daly výsledku krásného boje konečnou podobu v poměru 10:6.

HC Albrechtice Aliens - HC Dynamo Havířov  10:6  (1:0, 4:4, 5:2)

Branky a nahrávky8. Suszka (Machů), 17. Suszka, 18. Popelka (Machů), 19. T. Sobinovský (Žwak), 20. Suszka, 33. Popelka (Polák), 34. Suszka, 36. Růžička (Jonszta), 37. Molenda (T. Sobinovský), 39. Suszka (Machů)  -  20. Tomčík (Mikšan), 24. Tomčík (Jašek), 25. Ondruch (Heczko), 28. Jašek (Heczko), 32. T. Dobřický (Tomčík), 36. Jašek (Říčka).

Vyloučení: 2:2 (Machů - bránění ve hře, T. Sobinovský - podražení,  -  Sikora - podražení, Stejskal - příliš mnoho hráčů na ledě)

HC Albrechtice Aliens: Hajtol - T. Sobinovský, Jonszta, Gluč, Machů, Popelka, Palarczyk, Polák, Chybidziura, Růžička, Molenda, Žwak, Čtvrtlík, Suszka, Folwarczny, Katriniok.

HC Dynamo Havířov:  Navrátil - Jašek, Heczko, Ondruch, Mikšan, Tomčík, Baláž, Plíšek, Stejskal, Hrnčíř, Sikora, Říčka, Polách, Scheier, T. Dobřický, D. Dobřický.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Trávníček (HC Admirals Český Těšín)

Zápas proti Neborům byl skvělou reklamou pro tuhle ligu. Začátek jsme kontrolovali a zaslouženě vedli. Ze strany Nebor až moc opatrné a vyčkávající, což se jim nevyplácí už od startu ligy. Dalo by se říct, že začali pořádně hrát až od stavu 2:0, kdežto my jsme v zápase podlehli dojmu, že to půjde samo a Neborům se podařilo vyrovnat. V téhle fázi byl hodně důležitý náš gól na 3:2, který nás zpátky nakopnul. Přidali jsme další 2 góly a opět podlehli pocitu že Nebory měly napoprvé spíše štěstí, když se jim podařilo srovnat na 2:2. Za stavu 5:2 Neborům hodně pomohl gól ještě ve druhé třetině na 5:3. Ve 3. třetině jako by hrál jenom jeden tým a tím byl náš soupeř. Bruslili, byli všude a my je jen sledovali a po krásných kombinacích zaslouženě vyrovnali. Pohled na naší střídačku mluvil za vše. Chyběla tam energie a vůle po vítězství jakou od začátku 3. třetiny předváděly Nebory. Naštěstí jsme se ještě dokázali vyburcovat a hru vyrovnat. Ke konci už to byl vabank nahoru dolů. Nakonec si myslím, že utkání rozhodl ten fakt, že podle jistých informací Nebory dohrávaly pouze na 3 obránce. Snaha vyrovnat utkání je stála velké množství sil, které jim ke konci chyběly a nám pomohly vstřelit 2 rozhodující góly. Závěr utkání pro mě nebyl vůbec jednoduchý sledovat z trestné lavice. Naštěstí to naši kluci zahráli velmi dobře a Nebory už v sobě nenašly sílu na závěrečný tlak. Každopádně si nemyslím, že vyhrál lepší tým. Určitě jen šťastnější. Možná si vítězství zasloužil za bojovnost trochu více náš soupeř, ale hokej se hraje na góly a těch jsme naštěstí dali o jeden víc. Co se týče ligy jako takové tak pro mnoho hráčů je to takový splněný sen, hrát s rozhodčím, časomírou, hudbou a hlasatelem. Takže určitě super a jen tak dále. Každá maličkost která dá klukům pocit, že jsou jako hokejisti, které sledují v TV, nebo na stadiónech je paráda. Snad jen maličkost co si tak kluci všímají - horn po vstřelení gólu zazní vždy téměř až když se vhazuje buly ve středovém kruhu :) Jinak děkujeme organizátorům, že tahle liga vůbec vznikla a jen tak dále.

Marian Pszczolka ( HC Nebory C)

Myslím, že nás Těšín trochu podcenil, ale taky jejich nejlepší hráč hrál na půl plynu. Liga ujde až na ty registrované hokejisty, co tam jsou. Tací by tam neměli hrát a udělal bych to čistě amatérské, úplně bez jakýchkoli bývalých hokejistů, ale to asi nehrozí. Hudba dobrá, ale techno na hokej nepatří. Myslím, že většina má ráda rock. Co se týče zápasu, tak tam jsme udělali více chyb a nevraceli se všichni dozadu, jak li. Sudí by měli trošku přitvrdit. Jasné fauly nepískali! Bavili jsme se o tom na schůzi, ať to neskončí pak zraněním.

Jan Jonszta (HC Albrechtice Aliens)

Do zápasu s Dynamem Havířov jsme nastupovali obezřetně, protože jsme potřebovali bodovat. Začátek zápasu nám vyšel a celkem svižnou a přesnou hrou jsme se dostali do vedení 5:1. Myslím, že jsme soupeře zaskočili. Ve druhé třetině, díky naší spokojenosti s výsledkem a laxním přístupem ke hře se podařilo dynamu srovnat skóre. My se ovšem znovu srovnali a třetí třetinu jasně ovládli ve svůj prospěch díky preciznosti a poctivosti.
Sudí v tomto zápase hodně soubojů pouštěli a u mantinelů se bojovalo hodně tvrdě do těla, ale zápas s přehledem zvládli. Myslím si, že se úrověň ligy zápas od zápasu zvyšuje. Velice mi imponuje hlasatel, který dodává hře profesionální kabát a mnohým hráčům zvyšuje sebevědomí na hřišti. Spousta amatérských hráčů si tak plní svůj sen, když vstřelí branku a mohou slyšet své jméno z reproduktorů.
Doufám, že úroveň zápasů bude nadále jen stoupat, zranění naopak nebudou přibývat žádná.

Kamil Tomčík (Dynamo Havířov)

Ze začátku musím říct, že tým Aliens byl kvalitním soupeřem. Jde vidět, že od posledních přáteláků se herně zlepšili. Každopádně to, co jsme viděli v zápase jako rozhodující, byli jejich noví hráči, kteří byli vidět a vstřelili nám většinu gólů. Z toho důvodu věříme, že co se týká jejich startu, proběhlo vše podle pravidel, aby se nestávalo, že každý hraje všude.
Co se týče samotného zápasu, vletěli na nás hodně v tempu, na nic nečekali. My jsme byli zaskočeni a v celé první polovině hrozně pasivní, hlavně v soubojích. Kluci z Alienu byli vždy dřív u puku a to byl problém pro nás. První třetina jednoznačně na jejich straně. Ve druhé třetině bylo klíčové to, že jsme stáhli hru na 2 pětky a dostali se do tempa. Dotáhli jsme skóre, ale stálo nás to dost sil. Na začátku třetí třetiny za stavu 5:5 jsme šli do oslabení, protože náš nekonečný problém je střídání. V oslabení jsme pak dostali další rychlé góly a už jsme nedokázali odpovědět.
Ligu jinak hodnotím velice pozitivně. Jsme rádi, že se o to stará tým lidí a my, hráči máme možnost být součástí. Věřím, že úroveň i prestiž se bude v dalších sezonách jen zvyšovat.
Co se týká sudích, není žádný problém, odvádí dobře a nestranně svou práci. Je super, že jsou dva a můžou si poradit. V jiných amatérských ligách bývá jen jeden a dochází ke sporným situacím. Výhodou téhle ligy, oproti těm z okolí je právě atmosféra, kterou si užívám jak já, tak celý náš tým. Tu tvoří krom hokeje také hlasatel, diváci a hudba, která tomu všemu dodává skvělou energii jak na ledě, tak na tribunách. Ticho na hokej nepatří, aproto klidně může být mírně hlasitější. Oproti minulému kolu hudba hrála tak na 30%, což je škoda. V posledním bodě poprosím zlepšit načasování sirén při gólu - to musí přijít okamžitě, protože euforie po gólu netrvá 5minut, ale právě těch pár sekund, které si chceme užít. Podotýkají to všechny týmy od prvního kola, tak snad se to brzy zlepší.
Ještě jednou děkujeme všem, co se podílejí na organizaci a věnují svůj čas, aby liga mohla fungovat. Velké díky také fanouškům a blízkým lidem, kteří chodí podporovat své týmy! Všem přeji hodně sil a spoustu kvalitního hokeje!!!

Všem zúčastněným - hodně také těm z tribun - moc děkujeme a těšíme se na další kolo, které uzavře první čtvrtinu soutěže.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy