SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-44
datum : 07.11.2017 - 21:38:03 | napsal : Molenda J. | kategorie : SHL

Reportáž 5. kola SHL

Ani jsme se nenadáli a po měsíci, nebo také 5 odehraných kolech, máme náhle za sebou první čtvrtinu nově vzniklé Slezské Hokejové Ligy.

Uplynulý víkend byl tedy ve znamení posledního měření sil mezi 4 týmy, než se kolotoč roztočí nanovo.

V prvním zápase vyzval rozpisově domácí tým HC Rivalové Horní Suchá velice ambiciózní a nevyzpytatelný celek HC Albrechtice Aliens.
Utkání začalo hodně zostra a to hlavně ze strany Aliens, kteří se už po 80sekundách ujali vedení. Na další branku jsme si museli počkat až do 10 minuty, ovšem poté hosté spustili gólostroj a Rivalové doslova jen bezmocně přihlíželi jak jim co minutu padá do branky puk za pukem. Domácí byli hodně pasivní ve všech směrech - od bruslení, po vracení se, nebo střelbu. O zápase bylo rozhodnuto defakto již po první třetině, kdy na časomíře svítilo hrozivých 0:7!!!
V dalším dění se obraz hry prakticky nezměnil, až na pár vyložených neproměněných šancí Rivals. Albrechtice stále bezpečně kontrolovaly hru a ve druhé části přidaly dalších 5 branek.
Třetí třetina nabídla již pouze dohrávání a z pasivity hostů ústící dva góly domácích, kteří korigovali na konečných 2:12 pro soupeře.

První zápas 5. kola ovšem zdaleka neskončil závěrečným klaksonem. Dodatečně byl totiž zjištěn neoprávněný start hráče Albrechtic, který nefiguroval na soupisce. Tímto se hosté dopustili přestupku proti pravidlům ligy a následně bylo zástupci 3 nezúčastněných mužstev ( Admirals, Nebory, Dynamo) rozhodnuto, že zápas bude kontumován ve prospěch domácích Rivalů v poměru 5:0!  Více zde: http://shliga.cz/?link=aktuality&clanekid=43#TOP

HC Rivalové Horní Suchá - HC Albrechtice Aliens  2:12  (0:7, 0:5, 2:0)  kont. 5:0

Branky a nahrávky: 41. Kožušník (Kubica), 43. Polák (Zlámal)  -  2. J. Jonszta (Gluč), 10. Polách (M. Vasilko), 11. Coufal, 12. Machů (Helis), 13. Machů (Polách), 14. Coufal, 15. Machů (Popelka), 19. Machů (Polách), 21. J. Jonszta (Folwarczny), 22. T. Sobinovský (Chybidziura), 24. Gluč (J. Jonszta), 24. Růžička.

Vyloučení: 1:1 (Komada - podražení,  -  Chybidziura - podražení)

Rozhodčí: Opravil, Zbořil.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík - Krajc, Kožušník, Kubica, Maňásek, Zlámal, Polák, Szocs, Chlup, Sikora, Gavlas, Cichý, Michalec, D. Jonszta, Komada, Fojtík, Želinský.

HC Albrechtice Aliens: Hajtol - Coufal, Sobinovský, J. Jonszta, Palarczyk, Popelka, Šenkyřík, M. Vasilko, Gluč, Chybidziura, Folwarczny, Machů, Čtvrtlík, Polách, Růžička, Helis.

Souboj těžkých vah předurčovalo druhé a poslední utkání první čtvrtiny soutěže.
Třaskavá bitva na ostří nože mezi domácím Dynamem Havířov a hostujícím HC Admirals Český Těšín, držící stále neporazitelnost, byla rozehrána taktéž velice zostra. Hosté šli brzy z nájezdu jeden na golmana do vedení. Stačilo jim k tomu 46 vteřin od úvodního buly. Ve 4 minutě se domácí dočkali vyrovnání a s napětím všech se čekalo co se bude dít dál. Hra se přiostřovala už v první třetině, kdy jsme byli svědky po dvou vyloučeních na každé straně. V 8. minutě záhy překlopili misku skóre na svou stranu opět Admirals - 1:2. Vedoucí tým poté do rozpětí 87 sekund vměstnal další 3 branky a za stavu 1:5 skončila úvodní část hry.
Do té druhé nastoupili lépe opět hosté, když zvýšili na rozdíl 5 branek. Za necelé 3 minuty Dynamo vykřesalo jiskru naděje brankou na 2:6, ovšem blesková odpověď srazila domácí definitivně do kolen. Následovalo postupné rozčarování, nervy na pochodu a z toho pramenící, mnohdy až hraniční zákroky. Krom dvou dalších gólů hostí jsme viděli hlavně vyloučení domácích, kteří zahřívali lavici hanby hned 5krát v krátkém časovém sledu.
Závěrečná část přinesla uklidňující dvě branky do sítě Dynama, atak Těšín po přesvědčivém výkonu dokráčel pro skalp i posledního soka. Konečné skóre, možná až překvapivě vysoko 2:11 !!!

HC Dynamo Havířov  -  HC Admirals Český Těšín  2:11  (1:5, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Mikula (Ondruch), 20. Ondruch  -  1. a 8. Trávníček (Topalov), 12. Pokorný, 13. Topalov (Trávníček), 13. Drapa (Opina), 17. Portík (Kufa), 20. Pokorný (Mucina), 23. Opina (Kisza), 29. Opina (Drapa), 42. Mucina (Trávníček), 45. Malek (Pokorný)

Vyloučení: 9:4 ( Scheier - držení, Szotkowski - nesp. chování - 10min OT, Ondruch - nesp. chování - 10min OT, Heczko - sekání, Ondračka - podražení, Jašek - faul kolenem, Scheier - sekání, Sikora - podražení, D. Dobřický - sekání,  -   Baginský - podražení, Baginský - nedov. bránění, Opina - podražení, Drapa - vys. hůl).

HC Dynamo Havířov: Szotkowski - Mikula, Heczko, Ondruch, Jašek, Tomčík, Ruszo, Hrnčíř, Miketta, Ondračka, Sikora, Říčka, Scheier, D. Dobřický.

HC Admirals Český Těšín: Glac - Toráč, Mucina, Topalov, Trávníček, Kufa, Drapa,  Opina, Portík, Baginský, Malek, Sabela, Kisza, Krzystek, Muller, Pokorný.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Petr Michalec (HC Rivalové Horní Suchá)

Hlavní příčinu naší prohry proti Aliens vidím v týmovosti - oni hráli kompaktně a kvalitně si zatrénovali, zatímco my jim jen dělali kužely.
Ohledně konečného verdiktu o osudu utkání - podle mě jim jeden hráč výsledek neudělal. Byli jasně lepší ve všech směrech a vyhrát si zasloužili! O kontumaci rozhodovali vedoucí ostatních týmů! Z takové výhry radost nemám, ale to není náš problém!
Jinak s ligou jsem spokojen, ale… největší problém vidím v šatnách, které jsou pro tým jako mešity pro muslimy! Probírají útočnou strategii ( nadsázka ) … zkrátka, tým si potřebuje říct  různé věci před a po zápase.
Co se týká prozatím výkonu našeho mužstva, tak někteří kluci by tomu měli dávat mnohem víc, než doteď a hlavně se naučit, že hrajeme týmový sport. Z týmového výkonu jsem zklamaný, jelikož  je nulový! Nepomáháme si, spoléháme na jednotlivce a pokud nezačneme makat, můžeme se s nějakým PO rozloučit!

Tomáš Sobinovský (HC Albrechtice Aliens)

Jak už všichni víme, zápas byl kontumován ve prospěch Rivalů. Bohužel došlo k administrativní chybě z mé strany. Hráč, který nastoupil nebyl zapsán na soupisce našeho týmu pro ligu a tím byla porušena pravidla. Tento hráč v zápase zaznamenal 1 asistenci, čímž při výsledku 2:12 rozhodně nijak neovlivnil stav utkání.
Dále po našich posledních dvou zápasech s Dynamem 10:6 a proti Rivalům 12:2, jsme napadání, že máme 5 nových hráčů a že je třeba to hned kontrolovat protože ,, to přece není možné´´… Pro přehled všech - nových hráčů v týmu Aliens je celkem 13 a všichni řádně zapsáni na soupisce.
Náš tým šel výkonnostně nahoru a doufám, že tomu tak bude i nadále. V zápase s Rivaly byl od začátku na ledě jen jeden tým, hladový po vítězství a to jsme byli my. O utkání bylo rozhodnuto už v první třetině. Soupeř nebruslil a to rozhodlo. Svým klukům chci poděkovat za předvedený výkon. Byli hladoví po gólech i za rozhodnutého stavu. Mimo led jsme prohráli 5:0, na ledě jsme přejeli soupeře 2:12.

Jan Miketta (HC Dynamo Havířov)

Byl to velice náročný zápas pro nás pro všechny. Těšín ukázal svoji kvalitu, o které jsme moc dobře věděli. Je to soupeř, který ještě neprohrál a my jsme to nedokázali změnit. Zápas dle mého názoru ovlivnilo nespočet vyloučení v náš neprospěch. Některé zbytečné fauly si musíme odpustit, aby nás to pro příště nestálo body. Co se týče chodu ligy, až na pár záležitostí je všechno super. Atmosféra, kterou vytváří pan hlasatel je vynikající a jelikož to bylo tentokrát bez něj, nebylo to to pravé ořechové. Rozhodně nás to dokáže pořádně ,,napumpovat´´ k lepším výkonům, takže pro příště ať už je zase zpátky na svém místě! Tahle liga má prostě koule a doufám, že nějaký rok vydrží!

Jan Mucina (HC Admirals Český Těšín)

Před zápasem s Havířovem jsme všichni věděli, že je to kvalitní soupeř a hlavně nesmíme nic podcenit. V šatně jsme si řekli, jak bychom to chtěli hrát a kterým chybám se vyvarovat. Hned od prvního buly bylo jasné, že zápas bude v rychlém tempu s častou hrou do těla, což se taky potvrdilo a s tím přicházely i fauly. Docela mě zarazilo, že se ty samé zákroky nepískaly na obou stranách, ale od toho jsou na ledě rozhodčí, aby posoudili jestli to byl faul, nebo ne. My jsme se hlavně soustředili na naši hru a podařilo se nám hrát tak, jak jsme si řekli. Konečně jsme všichni hráli jako tým a ne jednotlivci. Nikam jsme se zbytečně nehnali, přihrávali si a hráli ze zabezpečené obrany. Všichni jsme se poctivě vraceli dozadu a to nám pomohlo nedostat více gólů. Myslím si, že Havířovu vůbec nepomohlo neustálé rozčilování se směrem k rozhodčím atd, což podle mě jim ten zápas prohrálo, protože se přestali soustředit na hru a my toho dokázali využít.
Čtvrtina soutěže je odehrána a já si to moc užívám. Líbí se mi hlasatel i hudba, až na to, že v posledním zápase tomu tak nebylo a naopak byly dost zmatky s časomírou. Jediné, co mě někdy zaráží jsou verdikty rozhodčích - hlavně jednou písknou hybrid a podruhé ne, přitom vědí, že se hraje na klasický icing. Tak samo u hry do těla, na jedné straně pustí ,,strom´´ a na druhé neodpíská. Je jasně uvedeno v pravidlech, že tyto zákroky se berou jako faul.
Jinak chci poděkovat všem pořadatelům této ligy, že tohle vše umožnili a myslím si, že na těch pár detailů (hlasatel, hudba, časomíra…), na které se určitě zaměří, bude vše dál super. Chtěl bych také poděkovat mému týmu - dokázali jsme projít první čtvrtinou bez porážky a všichni si to moc užíváme. Velké díky patří také našim fanouškům, kteří dojíždí na každý zápas z Českého Těšína.

Moc děkujeme za přízeň a těšíme se v sobotu na start druhé čtvrtiny SHL   : )

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy