SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-50
datum : 29.11.2017 - 22:10:43 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 8. kola SHL

Zápasy s pořadovými čísly 15 a 16 pokračoval o víkendu první ročník Slezské hokejové ligy.

V prvním, ostře sledovaném duelu na sebe narazila mužstva domácích Rivalů Horní Suchá a hostů Dynamo Havířov.
Havířovští naposledy okusili chuť vítězství právě proti aktuálnímu soupeři a tedy prahli po tom, konečně tuto chuť opět zažít. To Rivalové naopak mysleli na tvrdou odplatu za minulou prohru a stále se zlepšujícími výkony dávají hlasitě vědět, že se s nimi musí počítat.
Utkání začíná úvodním oťukáváním, registrujeme pár akcí a střel. První branka přichází ve 4. minutě úvodní části hry a to na straně domácích. Pouhých 41 vteřin ovšem stačí hostům k tomu, aby nahozením těsně za útočnou modrou čárou srovnali stav skóre. První 4 branky zápasu jsou soupeři vměstnány do neuvěřitelných 73 sekund, když nejdříve hosté bleskově otáčejí na 1:2, vzápětí však hráči Rivalů opět srovnávají. Další obrat přichází již v 8.minutě, tentokráte vedou domácí a opět stačí vedení udržet jen pár sekund - takže na začátku 9. minuty je stav nerozhodný 3:3. Stále běží pouze 1. třetina. Hra se poté hodně uklidní, tempo opadá a každý z týmů se snaží hrát opatrně.
Prostřední část hry ukazuje podobný obrázek, jako jsme viděli po zmíněném jejím uklidnění. V 6. minutě druhé periody se ovšem náhle ujímají vedení Rivalové a nikdo v tu chvíli ještě netuší, nebo si nepřipouští, že se jedná o branku poslední a zároveň vítěznou. V dalším průběhu hry se domácí tlačí za navýšením skóre a hosté mohutně za vyrovnáním. Bojuje se o každý centimetr ledu, obě mužstva na hřišti nechávají vše. Krásné drama vrcholí - zbývá necelých 5. minut do konce, kdy nedaleko branky domácích, ostře vrazí na hrazení hráč Dynama domácího obránce. Ten díkybohu ustává náraz bez vážnější újmy na zdraví, naopak po takto tvrdém ataku, pocitu ohrožení svého zdraví a také vyprovokování ze strany soupeře, upustí rukavice a ujímá se role boxera.
Do tohoto konfliktu bezdůvodně najeli další dva hráči Dynama, z nichž jeden se také zapojil do šarvátky. Zbytek zápasu se domácí tedy zuby, nehty brání v oslabení. Dynamo svírá svého soupeře a Rivalové mají, také díky skvělým zákrokům gólmana, kupu štěstí. Nakonec s vypětím všech sil dokráčejí k vítězství a vracejí tak soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu.

Tento zápas, respektive, jeho výše popsaný inkriminovaný okamžik měl bohužel ještě dohru a tak opět ve věci událostí v utkání zasedla disciplinární komise. Podrobnosti ZDE: http://shliga.cz/?link=aktuality&clanekid=49#TOP

HC Rivalové Horní Suchá  -  HC Dynamo Havířov  4:3  (3:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kubica (Michalec), 5. Koupil (Kubica), 8. Kubica (Koupil), 21. Kožušník (Zlámal)  -  4. Mikšan (Tomčík), 5. Miketta (Plíšek), 9. Tomčík (D. Dobřický).

Vyloučení: 26:20  (Fojtík - bránění ve hře 2x, Sadový - držení, Torbík - podražení, Kubica - hrubost, Michalec - 5 min. + TH (DKU) - bitka (shození rukavic)  -  Jašek - podražení, Jašek - hrubost, D. Dobřický - hrubost, Ondračka - vražení (Disciplinární komisí dodatečně udělen osobní trest do konce utkání OK (DKU)); na hrazení, Jašek - hrubost)

Rozhodčí: Opravil, Orság.

HC Rivalové Horní Suchá: Wasserburger - Koupil (A), Kožušník (A), Kubica, Molenda, Krajc ( C ), Zlámal, Fuks, Sadový, Taraba, Michalec, Fojtík, Sikora, Cichý, Torbík, Želínský.

HC Dynamo Havířov: Janošík - Heczko ( C ), Sikora, Jašek, Říčka, Scheier, Mikšan, Ondračka, Plíšek, Hrnčíř, Ruszó, Tomčík, Miketta (A), D. Dobřický, T. Dobřický, Ondruch (A).

Souboj remízového krále soutěže a vyzyvatele z Nebor, proti silným Alienům z Albrechtic, to byl zápas večera číslo dvě.

Aliens, zatím stále lehce za očekáváním, vyhlížejíc vítězství - to samé na druhé straně Nebory, prahnouc však po výhře úplně první.
Albrechtice, jak ukazují v posledních zápasech, na nic nečekají a po 19 sekundách se rychlou brankou ujímají vedení. Nebory, poučeny z předchozích nezdarů prvních třetin kontrují v 8. minutě vyrovnávací trefou. První třetina podobně, jako v prvním zápase večera nabírá na pekelných obrátkách. Skórem pohne za necelé dvě minuty hostující obránce a převáží jej na stranu svého týmu. To však platí jen chvíli a domácí nejenže vyrovnávají, ale vzápětí opět vedou a v poměru 3:2 končí úvodní třetina. Vidíme svižný, rychlý hokej, s množstvím střel a šancí na obou stranách.
Ve druhé třetině nastolený trend tempa pokračuje, kdy domácím již po 46 sekundách hry zajišťuje dvougolový náskok jejich útočník. Jak už známe bojovníky z Nebor, jejich doménou jsou především druhé poloviny utkání a také jejich závěry. Ve 4. minutě prostřední periody hosté snižují na kontakt. Hra poté podobně, rovněž jako v prvním zápase poněkud upadá k opatrnosti. Domácí tedy vedou o jedinou branku a všichni čekají, co předvedou králové závěrů zápasů. Ti od 5. minuty dostávají od svého soka opravdu značnou podporu v podobě tří, po sobě jdoucích vyloučení. Této výhody se podaří využít z jedné třetiny a je z toho vyrovnávací gól na konečných 4:4.
První vzájemné utkání těchto soků skončilo remízou 4:4 a také uplynulou sobotu tomu nebylo jinak. Aliens znovu prohospodařili náskok a tak po boji opět s Nebory C jen remizovali.

HC Albrechtice Aliens  -  HC Nebory C  4:4  (3:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Jonszta (Coufal), 12. Machů (Gluč), 14. T. Sobinovský (Jonszta), 16. Jonszta (Coufal)  -  8. Stec (Oborný), 10. Hrabec (Pustowka), 19. Pszczolka (Liberda), 37. Stec (Szuscik).

Vyloučení: 5:1  (Gluč - sevření puku, Folwarczný - příliš mn. hráčů na ledě, T. Sobinovský - vražení, Helis - bránění ve hře, M. Sobinovský - příliš mn. hráčů na ledě  -  Hrabec - vysoká hůl).

HC Albrechtice Aliens: Sargánek - Coufal ( C ), T. Sobinovský (A), Jonszta (A), M. Sobinovský, Popelka, Folwarczný, Helis, Čtvrtlík, Machů, Cihlář, Palarczyk, Gluč, Růžička, M. Vasilko, Chybidziura.

HC Nebory C: Franek - Hrabec, Turan ( C ), Szczuka, Szuscik, Oborný (A), Liberda, Byrtus, R. Mrozek, J. Mrozek, Bryš, Pustowka, Pszczolka, Stec.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Lukáš Kubica (HC Rivalové)

Proti Dynamu jsme nastoupili s tím, že jim chceme vrátit minulou porážku. I když je soupeř v tabulce poslední, při vyrovnanosti soutěže to nic neznamená a to se potvrdilo. Možné podcenění a na druhou stranu nesoustředěnost, dala po 4 minutách hry stav 2:2. Potom ale začala opatrná hra a každý ze soupeřů si dával pozor na chyby. Zápas byl super, plný nasazení. Ke konci to byly nervy, kdy jsme hráli v oslabení, které vzniklo vlastně z vražení na hrazení našeho hráče a následné potyčky. Rozhodčí nakonec rozdali tresty tak, že z naší výhody vznikla vlastně nevýhoda a my se museli až do konce zápasu bránit. Zápas byl do poslední minuty napínavý. My jsme dali o gól více a proto se můžeme radovat z odplaty a vítězství.
Jinak, soutěž se mi libí, je hodně vyrovnaná. Hlasatel, písničky, webovky tomu dávají vyšší úroveň. Akorát výběr hudby by mohl být více rockovější - někdy tam hrajou pěkné uspávačky, jak na veřejném bruslení.

Filip Mikšan (Dynamo Havířov)

Podle mého názoru mají Rivalové podobný tým, jako my. Složený převážně z amatérů a kluků, kteří mají zkušenosti maximálně ze sranda matchů. Proto jsem očekával vyrovnaný zápas. Určitě jsme nenastupovali s tím, že po předchozí výhře 5:0 máme jisté body. Největší drama proběhlo hned ze začátku utkání. Dostali jsme branku, na kterou se nám podařilo hned vzápětí odpovědět a po pár minutách byl pak výsledek 3:3. Ve druhé třetině se podařilo soupeři o branku poskočit a to znamenalo konečný výsledek. Už se nám bohužel nepodařilo na gól odpovědět. Měli jsme spoustu šancí, které jsme měli proměnit a taky pár zbytečných faulů, které nám vzaly čas a sílu otočit výsledek. Zápas byl otevřený až do poslední sekundy, proto si myslím, že byl zajímavý jak pro hráče, tak pro lidi, kteří koukali z tribuny.
Jinak liga předčila veškerá má očekávaní - jak atmosférou, tak tempem a kvalitou . Jde vidět, že to všechny kluky baví a užívají si to. Myslím, že kvalita týmů bude lepší a lepší a vyhrát může kdokoliv. Klobouk dolů Marianovi a klukům, kteří mu pomáhají v chodu ligy. Na závěr bych pro dnešek nic nekritizoval. Těším se na další zápasy.

Další sobotu nás čeká přehozený program následujících dvou kol - čili na pořadu bude desáté, o týden později deváté kolo.

Děkujeme za přízeň a těšíme se s Vámi opět příště na tradičním místě - v útrobách zimního stadionu v Karviné. Hokeji zdar !

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy