report-51
datum : 06.12.2017 - 21:35:51 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 9. kola SHL

Přehozené 10. kolo měla na programu o víkendu hobby hokejová liga SHL.

V prvním utkání večera na sebe podruhé v sezoně narazila mužstva HC Albrechtice Aliens a HC Rivalové Horní Suchá.

Jejich první vzájemné klání jasně ovládli hráči Aliens poměrem 12:2! Na ledě zvítězili, ovšem vinou administrativní chyby nakonec body za výhru brali Rivalové.

Sobotní utkání začíná velice zostra a již na konci první minuty se ujímaji Rivalové zásluhou jednoho z nejlepších hráčů vedení. To vydrží něco přes dvě minuty - Aliens ve vlastním oslabení vyrovnávají. Domácí poté začínají hrát, v posledních zápasech, svou obvyklou hru, kdy soupeře přebruslují, dávají si přesné pasy a častou střelbou ohrožují gólmana hostí. Sedmá, devátá a třináctá minuta udávají kurz zápasu v poměru 4:1 pro domácí a tímto výsledkem končí první část hry.
Hned zkraje druhé třetiny si ze soupeřů udělá kužely domácí obránce a zvyšuje náskok na ještě jasnější rozdíl. Za minutu se ovšem dostávají ke snížení Rivalové, jmenovitě jejich první lajna, která jako jediná je schopna Alienům dělat problémy. 21. minuta a hosté se dostávají na rozdíl dvou branek. Dvě minuty nato však domácí opět odskakují. Rivalové se nevzdávají, přidávají další branku, ale albrechtičtí, kteří po dvě třetiny vládnou zápasu, dokáží vsítit další dva góly a skóre po dvou periodách je tedy 8:4.
V poslední třetině nastává ze strany domácích klasický scénář, kdy uspokojením přenechávají iniciativu soupeři, který vycítí šanci a až do poslední chvíle se rve o přijatelný výsledek. Rivalové sympatickým výkonem závěrečné dějství vyhrávají v poměru 1:3. Na víc se už ale nezmůžou, atak Albrechtice Aliens porážejí Rivaly Horní Suchou 9:7.

HC Albrechtice Aliens  -  HC Rivalové Horní Suchá  9:7  (4:1, 4:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Folwarczný (Helis), 7. Šenkyřík (Jonszta), 9. Helis (Folwarczný), 13. Gluč (Popelka), 16. Helis, 23. J. Vasilko (Folwarczný), 28. Machů, 30. Jonszta (Folwarczný), 42. Helis (Machů)  -  1. Koupil (Kožušník), 17. Kubica (Koupil), 21. Kubica (Koupil), 25. Kožušník (Kubica), 35. Kožušník (Koupil), 43. Kubica (Koupil), 43. Kubica (Kožušník).

Vyloučení: 1:2 (Žwak - podražení  -  Fojtík - podražení, Komada - sekání).

Rozhodčí: Mareček, Stančík.

HC Albrechtice Aliens: Sargánek - Coufal ( C ), T. Sobinovský (A), Jonszta (A), Helis, Folwarczný, Žwak, Gluč, Popelka, Machů, Čtvrtlík, Šenkyřík, M. Sobinovský, Palarczyk, J. Vasilko.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík - Koupil, Kubica, Kožušník (A), Molenda, Sadový, Taraba, Sikora, Krajc ( C ), Zlámal, Torbík, Fojtík, Komada, Cichý, Szocs, Chlup (A).

Druhé utkání večera sebou neslo náboj třaskavé bitvy a touhy po odplatě aneb druhé vzájemné měření sil svedla mužstva domácích, stále neporažených HC Admirals Český Těšín, proti houževnatým bojovníkům HC Dynamo Havířov.

První vzájemný boj, ovládli jasně Admirals v poměru 11:2. Dnes jim však chybělo pár klíčových hráčů sestavy a bylo to hodně znát.

Na oko opatrný zápas otevírá podobně jako v prvním zápase na konci první minuty hostující hráč a Dynamo náhle vede. Oba týmy se snaží trpělivě rozehrávat své akce a vyčkávat na soupeře, Dynamo však viditelně v převaze bruslení a držení puku. Nebezpeční hosté, po řadě šancí zvyšují ve 14. minutě svůj náskok na dvougolový a stále více ovládají otěže utkání.
Ve druhé části vidíme podobný scénář, jako doposud - Dynamo je aktivnější a nebezpečnější, domácím jako by chyběla pověstná lehkost a jednoduchost z úvodních kol soutěže. Patrné zlepšení však z jejich strany pozorujeme a když už se dočkají regulérního gólu, není jim po chybném posouzení sudího uznán. Po dvou třetinách tedy na tabuli svítí skóre stejné, jako po té první.
Zkraje poslední části hry se domácí konečně dočkají kýžené branky a dostávají se na kontakt. Hra se o málo otevírá, čeká se nápor těšínských, ovšem za dvě minuty přichází studená sprcha v podobě třetího gólu Dynama. Admirals do toho dávají všechno a necelých 6.minut před koncem snižují opět na kontakt - čeká se drama. V tomto zápase jsou však šťastnější hráči z Havířova a po jedné z chyb domácích obránců, 3 minuty před koncem utkání zvyšují na 2:4. Pojistku a pátý gól ještě přidává těsně před koncem hostující kapitán a odvetu tak Dynamo zvládá - konečný výsledek zápasu zní 2:5.

Na ledě hráči Dynama zápas vyhráli, ovšem laxním přístupem, ohledně soupisky se aktuálně projednává nepovolený počet bývalých registrovaných hráčů do utkání (povoleni jsou 4) z jejich strany. Vyrozumění o této situaci se dozvíme již v nejbližší době.

HC Admirals Český Těšín  -  HC Dynamo Havířov  2:5  (0:2, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 31. Topalov, 40. Drapa (Karpeta)  -  1. Mikula, 14. Mikula (Sikora), 33. Tomčík (Folvarčný), 43. Schreier, 45. Heczko (Mikšan).

Vyloučení: 3:4  (Sabela - krosček, Filip - příliš mnoho hráčů na ledě, Karpeta - vysoká hůl  -  Schreier - loket, Mikšan - hákování, Mikšan - nafilmovaný pád, Tomčík - nedovolené bránění).

HC Amirals Český Těšín: Glac - Toráč ( C ), Topalov, Mucina (A), Kisza, Malek, Pokorný, Muller, Kufa, Filip, Drapa, Swienczek, Opina, Sabela, Karpeta, Portík.

HC Dynamo Havířov: M. Heczko - F. Heczko ( C ), Mikšan (A), Jašek, Mikula, Hrnčíř, T. Dobřický, Plíšek, Polách, Sikora, Folvarčný, Tomčík, Schreier, Baláž, Miketta (A).

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marek Popelka (HC Albrechtice Aliens)

Ve včerejším zápase se opět projevila labilita našeho týmu, když při vícebrankovém vedení přestáváme hrát a dáváme šanci soupeři dotáhnout se na kontakt. Rivalové hráli slušně a klobouk dolů, jak se i za nepříznivého stavu dokázali vrátit zpět do zápasu. Atmosféra mě baví, rozhodčí v pohodě, přesně tento typ soutěže jsem vyhledával. Stoprocentní spokojenost.

Filip Cichý (HC Rivalové Horní Suchá)

Zápas bych hodnotil jako jeden z těch, kdy se projevuje naše nehokejovost. Hrajeme spolu krátce a až na pár vyjímek jsme nikdy hokej nehráli. Proto dokážeme vyprodukovat mnohdy neskutečné věci a ty soupeř trestal. Ale věřím tomu, že si to sedne a časem se vyhrajem k našemu obrazu. Co se týče ligy, tak nemám co bych vytknul a tak můžu jen chválit organizátory a všechny lidi od časoměřičů, přes rozhodčí (ti to taky nemají lehké) až po Mariana, který si to vzal na svá bedra.

Robert Malek (HC Admirals Český Těšín)

Zápas proti Dynamu hodnotím, jako jeden z těch velice náročných, který prověřil naší kondici, psychiku i týmového ducha. Stejně, jako v minulém zápase jsme dostali rychlý nešťastný gól, který jsme vyprodukovali vlastní chybou. Všichni jsme šli do zápasu s tím, že chceme vyhrát a tak jsme po celou dobu bojovali a téměř všichni se do toho snažili dát opravdu maximum. V některých částech hry jsme dostávali soupeře pod tlak, ale bohužel jsme nebyli schopni otočit skóre na naši stranu. Několik nastřelených tyček, neuznaný gól (dle mého názoru regulérní, kdy chybou bylo špatné postavení rozhodčího, daleko od brány) a samozřejmě pár individuálních chyb. Mezi ty fatální chyby, které silně ovlivnily výsledek zápasu bych zařadil tu moji, kdy jsme cca 5 minut před koncem 3 třetiny byli v dobrém tlaku, prohrávali pouze o jednu branku a já podcenil najíždějícího útočníka a zároveň přecenil svou zručnost, což bohužel znamenalo vsítění 4 branky soupeře. Kluci se bili až do konce, ale nepodařilo se nám už náskok soupeře dohnat.  Zápas byl jinak ve skvělém tempu, s akceptovatelnou dávkou hokejové tvrdosti. Vyhrál ten, kdo dal víc gólů, takže sláva vítězům.
K celé lize bych se vyjádřil jen s chválou, hlavně všem organizátorům. Je to první sezóna, takže se občas logicky objeví nějaká drobná vada na kráse, ale celkové hodnocení rozhodně pozitivní.
Jsem rád, že mám možnost si zahrát amatérský hokej s příchutí toho profesionálního.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy