report-52
datum : 13.12.2017 - 22:40:20 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 10. kola SHL

Desátým kolem zakončila o předešlém víkendu svou polovinu karvinská SHL.

Zápasem s pořadovým číslem 19 odstartoval program večera, když se proti sobě postavila mužstva Nebor C a Admirals z Těšína.

V prvním vzájemném střetnutí sezony vyhrál lídr soutěže o jedinou branku. Nebory chtěly zabojovat o celkově vůbec první vítězství v dosavadním průběhu soutěže.

Dle průběhu skóre můžeme konstatovat, že se jednalo o vyrovnaný zápas, který se víceméně zlomil až v závěrečné třetině. Konečný poměr 2:7 pro hosty ovšem tomuto faktu zdaleka nenasvědčuje. Po zřejmě kvalitním týmovém výkonu nakonec potvrdil vedoucí soutěže svou prozatimní nadvládu a po polovině ligy se bezpečně s náskokem 6 bodů usadil na jejim výsluní.

HC Nebory C  -  HC Admirals Český Těšín  2:7  (1:1, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky
: 12. Oborný (Szczuka), 35. Běhálek (Hrabec)  -  7. Pokorný (Malek), 16. Trávníček (Mucina), 17. Opina (Karpeta), 31. Mucina (Malek), 39. Opina (Karpeta), 41. Karpeta (Toráč), 42. Drapa (Krzystek).

Vyloučení: 4:3 ( Szczuka - podražení, Oborný - podražení, Hrabec - podražení, R. Mrozek - podražení  -  Mucina - podražení, Kufa - příliš mnoho hráčů na ledě, Topalov - držení).

Rozhodčí: Opravil, Nytra.

HC Nebory C: T. Sikora - J. Osmanczyk, Oborný ( C ), Stec, Běhálek, Liberda, Hota, Byrtus (A), L. Osmanczyk, Szczuka, R. Mrozek, Pszczolka, Hrabec (A), Němčík.

HC Admirals Český Těšín: Glac - Toráč ( C ), Mucina (A), Trávníček (A), Karpeta, Opina, Malek, Kufa, Krzystek, Pokorný, Topalov, Filip, Sabela, Drapa.

První polovinu soutěže zakončil souboj havířovského Dynama s albrechtickými Aliens.

První vzájemný match nabídnul zatím největší počet branek v dosavadním průběhu soutěže - Aliens tehdy vyprovodili svého soupeře poměrem 10:6.

Dynamo, šilhajíc po odlepení se ze dna tabulky šlo do utkání s vidinou odplaty. Aliens v posledních kolech ukazují sílu, ale také labilitu - zajímavý zápas.

V úvodní třetině Albrechtice na soupeře vletěly a čtyřmi brankami ji zcela ovládly. Dynamo se však nevzdávalo, což ukázalo rychlým nástupem do prostřední třetiny, kdy už po 8 vteřinách hry skóre snížilo. Za necelé 4 minuty domácí opět snížili a zdálo se, že se dostávají do zápasu. Před koncem druhé periody ovšem utnul naděje trefou na 2:5 útočník Alienů.
V poslední části hry Albrechtice svého soupeře dorazily dvěma zásahy do černého a tentokráte si závěr zápasu pohlídaly. Konečné skóre posledního zápasu první poloviny ligy zní shodně, jako to první  -  2:7.

HC Dynamo Havířov - HC Albrechtice Aliens  2:7  (0:4, 2:1, 0:2)

: 16. Hrnčíř (Říčka), 19. Folvarčný (Ondruch)  -  3. Helis, 8. Helis (Suszka), 9. Růžička (Palarczyk), 15. Machů (Popelka), 29. Popelka (Čtvrtlík), 34. Popelka (Helis), 41. Suszka (Čtvrtlík).

Vyloučení: 1:0 (Ondračka - podražení).

HC Dynamo Havířov: Janošík - Heczko ( C ), Mikšan (A), Ondruch (A), Plíšek, Tomčík, Mikula, Hrnčíř, Ondračka, Baláž, Sikora, Říčka, Folvarčný, T. Dobřický, Scheier.

HC Albrechtice Aliens: Hajtol - Coufal ( C ), Růžička, Gluč, Čtvrtlík, Polách, Žwak, Popelka, Suszka, M. Sobinovský, Palarczyk, Machů, Helis, M. Vasilko, J. Vasilko.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Radim Mrozek (HC Nebory C)

Zápas s Admirals, kterým jsme uzavřeli první polovinu základní části, byl pro náš tým zklamáním. Byli jsme rozhodnuti tento zápas vyhrát a vůbec poprvé si vézt 2 body za výhru, ale bohužel ani tentokrát se nám to nepodařilo. Chvíli to dokonce vypadalo, že se zápas ani nedohraje, protože během poslední třetiny byly na stadionu jakési technické problémy, díky kterým 2x zhasly světla. V první třetině byla hra poměrně vyrovnaná a snažili jsme se puk dostat do soupeřovy branky, ale tato výhoda byla bohužel připsána právě týmu Admirals. Ke konci třetiny se nám sice podařilo skóre vyrovnat, ale druhá třetina byla pro nás osudná, kdy jsme hodně chybovali a právě toho naši soupeři dobře využívali a dařilo se jim šance proměňovat. V poslední třetině jsme se snažili ještě zabojovat, ale nedařilo se nám protlačit puk až do sítě. Doposud jsme hráli téměř všechny zápasy vyrovnaně a věřím, že právě tato prohra byla velkou tečkou za našimi „neúspěchy“. Náš tým Nebory C je úplně nová skupina hráčů a bude možná ještě chvíli trvat než si sami přijdeme na chuť a začneme šance proměňovat.

Lukáš Hrnčíř (HC Dynamo Havířov)

Do zápasu jsme šli s vědomím, že Aliens jsou jedním z nejsilnějších týmu soutěže, ale na druhou stranu jsme věřili, že umíme zamakat a překvapit. Bohužel jsme v první třetině dostali 4 góly a bylo jasně vidět, že nás soupeř přehrává ve všech aspektech hry – čas v útoku, úspěšnost přihrávek, střely na bránu a celkové držení puku. V druhé třetině svitla naděje a snížili jsme na 4:2. Netrvalo to ale dlouho a soupeř si své vedení pojistil ještě před koncem třetiny dalším gólem. Od té doby jsme nebyli schopni skórovat, zatímco soupeř přidal ještě dvě branky. Jedním z faktorů bylo jisté štěstí na straně borců z Albrechtic, a to v tom smyslu, že většina náhodných odrazů končila na jejich lopatách – tohle však určitě zápas nerozhodlo. Myslím, že o výsledku zápasu zkrátka rozhodla větší hokejová zkušenost týmu Aliens. Pro většinu našich hráčů je to první sezona v jakékoliv lize, s tím, že hodně z nás s hokejem celkově začalo teprve minulý rok. Co se ligy týče, tak z mého pohledu jedním slovem super, ačkoliv jednu výhradu bych měl, a to vůči výběru hudby, která na stadionu hraje – na konkrétní příklad si nevzpomenu, ale myslím si, že mix diska z devadesátek, kabátů, staré české klasiky a moderních hitů během jedné třetiny se k hokeji určitě neho.

V sobotu 16.12 se na karvinském ledě uskuteční letošní poslední kolo SHL, kterým zároveň načneme druhou polovinu soutěže. Těšíme se na Vás, naposledy v roce 2017.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy