SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-53
datum : 20.12.2017 - 20:43:39 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 11. kola SHL

Ani se tomu nechce věřit, ale první ročník nově vzniklé, hobby hokejové soutěže v Karviné - SHL doputoval o předešlém víkendu k letošním posledním kláním.

Druhou polovinu soutěže načaly 11. kolem 4 z pěti týmů, aby se porvaly o poslední body v tomto kalendářním roce.

První utkání sobotního večera nabídlo již třetí střetnutí dvou zatím remízových rivalů - domácích HC Nebor proti hostům Dynamo Havířov.

Vyrovnaný souboj, plný bruslení a nasazení nabízí již od prvních minut oba týmy, přičemž mírně navrch mají domácí Nebory, prahnouc po vysněné první výhře v soutěži. Ty taky nevyužijí několik slibných šancí až se dostáváme na počátek 5 minuty, kdy se prosazuje polovysokým nahozením obránce Dynama a hosté záhy vedou. Tato branka domácí vcelku opaří a iniciativu dále přebírá na své hole spíše hostující soupeř. Hra se přelévá ze strany na stranu, pohnout skórem se však již nikomu nepodaří, atak první třetina zápasu končí hubených 0:1.
Ve druhé části hry sledujeme obdobný scénář. Domácí se snaží soupeře zatlačit, Dynamo však vědomo si svého vedení trpělivě vzdoruje a 2 minuty před druhým klaksonem zavěsí jejich útočník na 0:2, což je uklidňujícím faktorem pro hostující celek.
Dle průběhu to vypadá, že se bude jednat o zatím na góly nejchudší zápas, ovšem opak je pravdou v poslední periodě, kdy v čase 33:33 po spolupráci čísel 88 a skórující 8 Dynamo využitím přesilovky odskakuje na rozdíl 3 branek. O 3 minuty později odchází pykat na lavici hanby hráč Nebor, pouhých 5 vteřin však stačí domácím ke snížení ve vlastím oslabení. 2 minuty na to přichází odpověď v podobě branky Dynama a zdá se, že hosté dokráčejí za dvěma body, zvlášť, když o chvíli později přidávají pátý gól. Nebory poté ze své speciality - oslabení - korigují na konečných 2:5 a s rokem 2017 se tedy loučí bez vítězství, naopak Dynamo si připisuje zasloužené body a v tabulce svého soka předskakuje.

HC Nebory C  -  HC Dynamo Havířov  2:5  (0:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 37. Hota (Oborný), 44. R. Mrozek (Bryš)  /  5. Říčka (Tomčík), 28. Folvarčný, 34. Heczko (Scheier), 39. Folvarčný (Heczko), 41. Tomčík (Mikula).

Vyloučení: 3:1 (J. Mrozek - hrubost, Pustowka - podražení, Oborný - podražení  /  Jašek - zdržování hry).

Rozhodčí: Opravil, Stančík.

HC Nebory C: Gogol - Hrabec (A), Szczuka, Turan ( C ), Oborný (A), Sikora, J. Mrozek, R. Mrozek, Hota, Bryš, Pustowka, Pszczolka.

HC Dynamo Havířov: Janošík - Ondruch (A), Heczko ( C ), Folvarčný, Mikula, Tomčík (A), Mikšan, Ondračka, Hrnčíř, Plíšek, Říčka, Sikora, Jašek, Scheier.

Střetnutí číslo 22 přineslo souboj lídra tabulky Admirals Český Těšín proti Rivalům Horní Suchá. Předchozí dvě partie vyšly vždy lépe ve prospěch Těšína. Hosté, vědomi si kvality soupeře nastupovali bez předsudků s tím, že nemají co ztratit.
Hned od úvodu zápasu je patrné nastavení Rivalů, kteří se nasazením a dobrým bruslením také objevují v pár šancích, ovšem skvělého golmana domácích překonat nedokážou. Admirals se celkem hledají a pro Rivaly je remízový, bezbrankový stav po první třetině, s tímto soupeřem určitě povzbuzením a úspěchem.
Ve druhé třetině se Rivalové snaží pokračovat v nastoleném, ovšem postupně přebírají otěže zápasu hráči Admirals. Dopomáhá jím k tomu zejména faul ze strany hostí, kdy těsně po návratu hříšníka zpět na ledovou plochu, otevírají později bohatý, brankový účet zápasu. Domácí se dostávají za nedlouho do pohody druhou brankou a když za 3 minuty střílí stejný hráč třetí gól, vypadá to s Rivaly zle, nedobře. Ti však po 8 sekundách odpovídají trefou na 3:1 a vyhlížejí návrat do zápasu. Necelé 3 minuty do konce prostřední části ovšem upravuje na průběžných 4:1 domácí obránce.
Admirals ukazují svoji sílu, Rivalové se nadechují s nadějí do poslední třetiny zápasu. Úvod jim však hrubě nevychází a brzy inkasují dvě branky, které nejspíše již pohřbívají jejich naděje na důstojný výsledek zápasu. Snahu jim nelze upřít, ovšem bruslařsky pomalu odcházejí, domácí kontrolují tempo i průběh zápasu, bezpečně drží kotouč na svých lopatách a po vstřelení dalších 3 branek se konečné skóre zastavuje na 9 ku 1.

HC Admirals Český Těšín  -  HC Rivalové Horní Suchá  9:1  (0:0, 4:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 20. Krzystek (Drapa), 22. Opina, 25. Opina, 28. Trávníček, 32. Karpeta (Opina), 33. Drapa, 37. Opina (Trávníček), 38. Drapa (Trávníček), 40. Krzystek (Drapa)  /  25. Koupil (Kožušník).

Vyloučení: 1:3 (Řepík - podražení  /  Torbík - podražení, Polák - držení, Michalec - podražení).

HC Admirals Český Těšín: Glac - Toráč ( C ), Mucina (A), Trávníček (A), Drapa, Řepík, Malek, Kufa, Topalov, Filip, Karpeta, Opina, Krzystek, Pokorný, Kisza, Muller.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík - Koupil (A), Kožušník (A), Polák, Molenda, Sadový, Taraba, Torbík, Krajc ( C ), Szocs, Michalec, Fojtík, Gavlas, Cichý.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Rostislav Janošík (HC Dynamo Havířov)

Zápas s Nebory měl výborné tempo, kdy nás soupeř v první třetině hodně tlačil. I přes to jsme dokázali skórovat a po první třetině jsme vedli 1:0. Podle mě právě první třetina zápasu rozhodla. Nebory v ní měly několik stoprocentních šancí, které však neproměnily. V dalších třetinách jsme hráli přesně tak, jak jsme si před zápasem v kabině řekli. Obrana i útok nám fungovaly výborně. Škoda jen těch dvou chyb, kdy jsme při vlastních přesilovkách dvakrát inkasovali. To soupeře nabudilo a zase zvyšoval tempo hry. Kluci v obraně však dobře bránili a zblokovali několik střel a také mě se v bráně dařilo. K tomu všemu se přidali také útočníci, kteří v dalším průběhu přidali další 4 góly a rozhodli tak o našem vítězství. Konečný výsledek 5:2 v náš prospěch jen vypovídá o tom, že v zápase nám vše fungovalo jak má. Jsme rádi hlavně za 2 body.

Milan Drapa (HC Admirals Český Těšín)

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, celkem bez většího nasazení a takový, až mi přijde ospalý. První, celkem nudnou (ani hudba nebyla ???? ) třetinu vyhráli na větší šance Rivalové. Admirálové můžou poděkovat skvěle chytajícímu Martinu Glacovi ve své bráně za stav 0:0. Od druhé části hry převzali otěže Admirálové. Rozložení síly do všech tří pětek sklidilo úspěch. Žádná formace nezůstala v pozadí, každý si plnil své role a trenér mohl být poprvé spokojený. Rozhodující v zápase byly podle mě dva okamžiky - využitá přesilovka na 1:0 a později rychlá odpověď na snížení Rivalů. Tým Rivalů dokáže hrát slušný hokej i bez hráčů, kteří v zápase chyběli (o tom se sami mohli přesvědčit). Ovšem je třeba trénovat i fyzička. Ta jim chyběla a ke konci nám připadali až odevzdaně. Ovšem vše je zkreslené výsledkem a lépe se hraje za stavu 1:2 než například 1:6. A hlavně! Admirálové měli celkem slušný „kotel“ fanoušků, kteří je hnali kupředu. A to, se potom hraje, úplně jinak ???? . Chtěl bych vyzdvihnout výkon hráče Aleše Krzystka, kterého jsme našli na kempu v Kanadě jako volného hráče. Náš skaut odvedl dobrou práci a konečně se ve třetí lajně kluci jen nemotají a hrají pořádný hokej. Jeho výkon zastínil i hattrick Maria Opiny. Od něho se ale takové výkony čekají. Snad se v posledních dvou zápasech probral a šel do sebe. ????  (Mario, nezapomeň na ten pětilitrový mošt do šatny). Nemalou zásluhu má na zklidnění obrany Admirálů také nová posila Milan Řepík, kterého skaut našel na opačném konci světa než Krzystka a to přímo v Rusku. Nyní bych chtěl ostatní týmy uklidnit, že skaut má dovolenou a nikoho už nehledá. Teda aspoň nám to tvrdil skvěle hrající centr prvního útoku a také manager týmu v jedné osobě - John Torač. Jsem rád, že týmový výkon je nám čím dál bližší a že snad už všichni pochopili, o co jde v týmové hře.

Pochvala hráčům Rivalů za po zápasovou část na ledě. Kdo byl na zápase, ten viděl, kdo nebyl, určitě se o tom dozví.

Liga je pro mě velkým překvapením (myšleno v dobrém). Od hráčů, přes vedení ligy až po samotné vedení zápasů. Už i rozhodčí srovnali metr. Pro ně je to úplně nejtěžší, pískat fauly na bruslaře našich formátů ???? . Proto by to chtělo k nim větší shovívavost. Pár návrhů na změnu k pravidlům bych měl, ale to není o tom to psát tady, ale spíše na jednání ligové komise. Srovnat krok například s Česko-Těšínskou BAHL určitě za 2-3 roky nebude problém.

Michal Polák  (HC Rivalové Horní Suchá)

Do zápasu jsme nastoupili bez větších ambicí vzhledem k tomu, že jsme nastoupili proti lídrovi soutěže. Chtěli jsme odehrát důstojný zápas i výsledek. První třetinu se nám to i dařilo, avšak tradičně zlomová druhá třetina rozhodla o tom, jakým směrem se bude zbytek zápasu ubírat. Naši obranu opět trápili dva nebo tři stejní hráči, kteří jsou rychlostně o třídu výš a vzhledem k naší hře na dvě obrany nebylo možné rychlé přechody dostatečně bránit. Výsledek mohl dopadnout opačně, mít v zádech stejně hlasitý kotel, kterým se mohl vítěz pyšnit... ????

Takové tedy bylo 11 a poslední kolo v roce 2017, úvodní sezony Slezské Hokejové Ligy v Karviné. Jsme rádi, že jste si během první její poloviny našli cestu na karvinský zimák, ať už jako hráči, nebo fanoušci. Věříme, že se Vám atmosféra a hokejové zážitky premierového ročníku líbily a zachováte nám přízeň i pro zbytek této sezony, která vyvrcholí jarními boji o celkové prvenství.