hokejcz | cslh | SHL ►  https://www.facebook.com/hcdynamohavirov/  https://www.facebook.com/HC-Albrechtice-Aliens-1853083824973015/  https://www.facebook.com/hchornisucha/  https://www.facebook.com/hcjavorovy/  https://www.facebook.com/profile.php?id=100057587912560  https://www.facebook.com/HC-Lavina-T%C4%9Brlicko-2018-1966300800287274/  https://www.facebook.com/HCNeboryC/  https://www.facebook.com/HC-Warriors-105524111292341/  https://www.facebook.com/HCLegioOstrava/?locale=cs_CZ  https://www.facebook.com/HC-N%C3%BDdek-2015-1241865549162892/  ◄ elh | chliga | chl
SHL
SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
SF2

sobota
02
BŘEZEN

18:00
Dynamo Havířov Dynamo Havířov
HC Javorový HC Javorový
Zimní stadion Karviná
SF2

sobota
02
BŘEZEN

20:00
HC Nebory HC Nebory
VHK Rytíři Nýdek VHK Rytíři Nýdek
Zimní stadion Karviná
report-56
datum : 11.01.2018 - 10:25:20 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 12. kola SHL

V sobotu 6. ledna jsme se po vánoční a silvestrovské přestávce opět sešli na karvinském zimáku, při příležitosti pokračování Slezské hokejové ligy.

První duel večera obstaral souboj, slibující nervydrásající bitvu - jinými slovy druhý tým tabulky Aliens Albrechtice hostil lídra Admirals Český Těšín.

Předešlá dvě utkání v sezoně skončila 2:7 pro Admirals a 4:4. Domácí chtěli stáhnout náskok Těšína, ten naopak myslel na upevnění vedoucí pozice a případné zajištění si účasti v play off.

Zápas s pořadovým číslem 23 začíná v klidném tempu, které se postupně zvyšuje. Hra vypadá vyrovnaně a v 6 minutě přichází první zásah z hole hostí, kteří se ujímají vedení. Alieni se poté tlačí do útoku a za vyrovnáním. Admirals po dalších 5 minutách a v rozmezí 17sekund odpovídají rázně hned dvěma brankami. Necelé 2 minuty do konce úvodní části poté snižuje na průběžných 1:3 domácí útočník.
Prostřední část hry ukazuje již větší jistotu na hokejkách vedoucího mužstva a po minutě a 19 vteřinách hry se mohou radovat z dalšího puku v síti domácího golmana. 4 minuty na to již skóre zápasu vyhlíží hrozivě a to 1:5. O minutu později ovšem po buly v útočném pásmu do té doby spolehlivý golman hostí pouští lehký puk za svá záda a domácí snižují. V dalším průběhu prostřední periody sledujeme celkem vyrovnanou hru a v jejím závěru ještě dvě branky, kdy nejprve na 2:6 zvyšuje hostující obránce a poté v čase 29:29 ještě domácí hráč vykřesá jiskru naděje do poslední části hry.
V té obě mužstva pokračují ve hře 4 na 4, při vyloučení z konce druhé třetiny. Na konci druhé minuty třetí části, snižuje hráč hostí a dotahuje svůj tým na rozdíl dvou branek. Blesková odpověď po minutě a půl dává rázně najevo, kdo je toho času pánem na ledě a tuto situaci vidíme jako přes kopírák i na sklonku třetiny, kdy nejprve domácí z přesilovky snižují a následně Admirals opět rychle a taktéž z početní převahy odpovídají. Definitivou je poté jejich 9 trefa. Domácím se podaří už pouze zkorigovat stav na konečných 6:9 a Admirals tak upevňují svou vedoucí pozici v tabulce soutěže.HC Aliens Albrechtice  -  HC Admirals Český Těšín   6:9  (1:3, 2:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 14. Gluč, 22. M. Sobinovský, 30. Machů (Popelka), 32. Helis (Šenkyřík), 39. Machů (Šenkyřík), 42. Růžička (Gluč)  /  6. Krzystek (Drapa), 11. Karpeta (Opina), 12. Drapa (Sabela), 17. Opina (Krzystek), 21. Drapa (Mucina), 29. Trávníček (Drapa), 34. Krzystek (Opina), 40. Trávníček (Sabela), 42. Opina (Karpeta).

Vyloučení: 5:5 (Popelka - držení, Gluč - hrubost, Jonszta 2+2 - vražení, T. Sobinovský - sekání, Coufal - hákování  /  Malek - hákování, Drapa - podražení, Sabela - hrubost, Karpeta - podražení, Sabela - podražení).

Rozhodčí: Stančík, Nytra.

HC Aliens Albrechtice: Hajtol - Coufal ( C ), T. Sobinovský (A), Jonszta (A), Gluč, Popelka, Machů, Šenkyřík, M. Sobinovský, Žwak, Růžička, Čtvrtlík, Helis.

HC Admirals Český Těšín: Glac - Toráč ( C ), Drapa, Opina, Karpeta, Topalov, Filip (A), Kufa, Sabela, Krzystek, Pokorný, Muller, Trávníček (A), Mucina, Malek.
Pokračování večera mělo na programu třetí vzájemný zápas domácích Rivalů z Horní Suché proti hostujícím HC Nebory C.

Předchozí utkání přinesla nejdříve celkem jasnou výhru Rivalů v poměru 7:3 a poté vyrovnanou bitvu s konečným skóre 6:6.

Rivalové, v posledních zápasech hledající produktivní podporu především od dalších hráčů by v případě vítězství odskočili svému soupeři v tabulce. Naopak C tým Nebor nastupoval s odhodláním konečně naplno zabodovat a prolomit tak zatím neúspěšné pokusy o vítězství.

Utkání je podobně, jako to první rozehráno v poměrně klidném duchu, avšak mírně navrch mají hosté z Nebor, kteří o sobě na ledě viditelně více vědí, než jejich soupeř. První změnu skóre registrujeme v 7. minutě a to v rozmezí 21 sekund hned dvakrát, kdy se prosazují hráči hostí a náhle vedou o dvě branky. Domácí se poté snaží něco s tímto stavem udělat, registrujeme náznaky šancí, ale viditelně to není z jejich strany ono a hosté ve 12 minutě přidávají třetí branku. 0:3 je i konečné skóre po úvodní části hry.
Ve druhé třetině hosté nadále kontrolují otěže hry, domácí se objevují v pár šancích, ale bohužel neproměňují, aby na druhé straně záhy udeřili opět hosté. Upravují tak na 0:4 a ve druhé třetině padne pouze tato jedna branka.
Do třetí periody nastupují domácí s nadějí, že ještě mohou s tímto stavem něco udělat. Tento zápas ovšem budou chtít rychle hodit za hlavu, jelikož je vidět, že hosté z Nebor pevně kontrolují zápas a postupně svůj náskok navyšují až na 6 gólový. Následně se konečně domácím podaří snížit, ovšem je už příliš pozdě. Na konečných 1:7 upravuje v závěru zápasu hráč hostů a Nebory si tak poprvé v sezoně připisují plný bodový zisk.HC Rivalove Horní Suchá  -  HC Nebory C  1:7  (0:3, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 36. Koupil  /  7. Pustowka (Běhálek), 7. Szuscik (Piwko), 12. Piwko (J. Osmanczyk), 24. J. Osmanczyk (Piwko), 34. Běhálek, 35. Stec (Piwko), 43. Oborný.

Vyloučení: 3:0 (Cichý - podražení, Sikora - podražení, Polák - sekání).

Rozhodčí: Stančík, Nytra.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík - Molenda (A), Koupil ( C ), Kubica, Polák, Michalec, Taraba, Szocs, Chlup, Cichý, Sikora, Fojtík, Jonszta, Torbík.

HC Nebory C: Franek - J. Osmanczyk, Szczuka, Szuscik, Turan ( C ), Pustowka, Bryš, Piwko, Oborný (A), Byrtus, Stec, J. Mrozek (A), R. Mrozek, Běhálek.
OHLASY PO UTKÁNÍPavel Gluč (Aliens Albrechtice)

Podle mého vyrovnaný zápas a štastnější vyhrál. Zlomový moment asi branka na 3:0 - bylo těžké to už dotahovat. Jinak se po pauze hrálo dobře. Soutěž jinak super, dobře organizovaná, jen samá spokojenost, ikdyž někteří kluci by si měli uvědomit co je fair-play a taky se podle toho chovat.


David Filip (Admirals Český Těšín)

Po přestávce jsme byli všichni natěšení na další zápas. Věděli jsme že budeme hrát proti kvalitnímu soupeři, který umí podržet puk a opírá se o několik kvalitních hráčů. V šatně jsme si taky proto řekli jak na ně hrát. Start zápasu nám vyšel dobře. Dostali jsme se do tříbrankového vedení, které si myslím, že bylo pro tento zápas dosti důležité. Ve druhé třetině začali Alieni dotahovat skóre, ale nikdy se nedotáhli až na rozdíl jediné branky, protože jsme dokázali vždy v pravou chvíli zvýšit. Podobné to bylo také ve třetí třetině, která byla dosti ovlivněna vyloučeními na obou stranách. Alieni byli ke konci zápasu již dost rozladěni vývojem utkání a taky některými výroky rozhodčích, což se pak projevilo jejich vyloučeními a našimi góly z přesilovek v závěru utkaní. 


Marian Taraba (Rivalové Horní Suchá)

Soupeř nás hned od začátku snad ve všem předčil. Věděli o sobě - dávali si to na hokejku a hlavně dobře bruslili. Po týmovém výkonu zaslouženě vyhráli.
Tolik pro úvodní kolo v novém roce a my se na Vás budeme těšit při dalším pokračování naší soutěže.


copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy