SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-67
datum : 07.03.2018 - 06:47:34 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 20. kola SHL

Bezmála po pěti kalendářních měsících napsala o předešlé sobotě svůj poslední díl základní části karvinská SHL. Už v kole minulém se však rozhodlo o všem podstatném, čili měli jsme před sebou dá se říct ,,motivační’’ a tréninkové duely před Play Off. V minulém kole odehrál svůj poslední zápas ZČ tým Nebor ,,C’’.

Na první utkání večera a svůj vzájemný 4 v sezóně se chystala mužstva domácích Aliens z Albrechtic proti hostujícím Rivalům z Horní Suché. Alieni mají před zápasem problém se sestavou a jsou rádi, že se nakonec sejdou v počtu 8+1 s tím, že ve vzduchu visí případná kontumace. Rivalů je tedy skoro jednou tolik a čeká se jejich silová převaha.

Zápas se nakonec klasicky odehraje a domácí ukazují hokejovou vyspělost hned od začátku. Tu korunují vedoucí trefou již na začátku 3. minuty. Rivalové svému soku odpovídají poctivým bruslivým výkonem a dokážou vepředu také hodně kousat. Je jim jasné, že jedině takhle můžou soupeře přemoct. Na konci 13. minuty se prosazuje tahoun ofenzivy Rivalů a srovnává stav skóre. Jen tři čtvrtě minuty však stačí domácím opět k přebrání náskoku. Za stavu 2:1 pro Aliens tedy končí první třetina.
Druhá třetina nabízí podobný obrázek, jako ta první. Rychlý, útočný hokej, především ze strany Rivalů a zkušená hra v podobě domácích. Ti také na konci 3. minuty odskakují soupeři na rozdíl dvou gólů a zdá se, že pořetní deficit nebude v zápase znát. Před námi je však ještě hodně času. Do necelých dvou minut se poté do obrazu skóre vměstnají dvě rychlé branky, kdy nejdříve Rivals snižují z dorážky na 3:2, aby v zápětí Alieni odpověděli a znovu si drželi dostatečnou vzdálenost. Rivalové hrají v pohodě a na začátku 23. minuty opět snižují na kontakt z hole obránce. Albrechticím ve druhé půli zápasu viditelně docházejí síly a Rivalové se toho snaží využít. Minutu a čtvrt do konce se jim daří vyrovnat a před úpravou ledu je tak skóre nerozhodné 4:4.
Pauza pro rolbu určitě přichází vhod albrechtickému mužstvu, jenž navíc už od druhé třetiny postrádá jednoho z obránců, který byl nastřelen do nohy a odstoupil. Střetnutí tedy dohrává o 7 hráčích, což už začíná hraničit s přesílením. Pauza pro nový led vždy zapříčiní jistou změnu v herním projevu některého z mužstev a celkově celého průběhu zápasu. Rivalové svého soupeře tlačí, chtějí rozhodnout, ale v bráně stojí zkušený a pozorný golman, který se má mnohokrát co ohánět, Alieni mají v některých situacích i štěstí. Na druhé straně se brankáři výkon také daří a střelcům na obou stranách jako by vyschnul střelný prach.
Poslední derby sezony mezi obecními soupeři z Albrechtic a Suché tedy končí nerozhodně 4:4 - po předhcozích výsledcích 5:0 RIV kont.(v zápase 2:12 ALB), 7:9 ALB a 2:4 ALB.

HC ALBRECHTICE ALIENS  - HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ  4:4 (2:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky
: 2:07 Růžička (Jonszta), 13:25 M. Sobinovský (Gluč) (ph), 18:41 Gluč (M. Sobinovský), 20:15 Gluč (Růžička)   -  12:46 Koupil (Kubica), 19:41 Molenda (Zlámal), 22:05 Krajc (Kubica), 28:14 Koupil (Kubica).

Vyloučení: 0:3 (2:59 Krajc ,,2’’ zdr. hry, 12:13 Krajc ,,2’’ vys. hůl, 25:05 Chlup ,,2’’ př. mn. hr. na ledě)

Rozhodčí: Opravil, Nytra.

HC Albrechtice Aliens: 34 Sargánek - 16 Šenkyřík, 91 M. Sobinovský, 99 Jonszta ,,C’’, 10 Gluč ,,A’’, 89 J. Vasilko, 47 Růžička, 79 M. Vasilko ,,A’’, 12 Folwarczný.

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík - 83 Chlup ,,A’’, 7 Koupil ,,A’’, 25 Kubica, 3 Růžovský, 6 Szocs, 19 Orság, 4 Nalevajka, 21 Krajc ,,C’’, 66 Taraba, 29 Maňásek, 27 Sikora, 24 Fojtík, 10 Zlámal, 58 Molenda.

Zápas s pořadovým a konečným číslem 40 pro základní část SHL. Domácí Admirals Český Těšín a proti hosté z Dynama Havířov. Zápas se slavnostním nádechem po jeho skončení, poslední důstojné utkání pro Dynamo v první odehrané sezóně, duel suverénně prvního mužstva soutěže proti těsně poslednímu. Po předchozích výsledcích: 11:2 ADM, 5:0 kont. ADM (v zápase 2:5 DYN), 5:1 ADM.

Vítěz základní části vstupuje do zápasu s chutí a jako už mnohokrát se snaží vnutit soupeři svou nátlakovou, útočnou hru. Daří se mu to a na konci páté minuty se ujímá po spolupráci lídrů týmu vedení. Těšín je v pohodě a je to vidět. Svého soupeře dokáže viditelně zatlačit a Dynamo místy neví kam dřív. 7 sekund před koncem první třetiny navíc inkasuje po druhé a tímto rozdílem končí i první část hry. Po ledě nyní krouží rolba a mužstva mají přibližně 10minut na oddech.
Do druhé třetiny nastupuje Havířov jako vyměněný, dobře bruslí a dokáže si vytvářet i šance. V řadách Admirals pozorujeme viditelné uspokojení a pocit, že se jim nemůže nic přihodit. Přesně tak se i ukazuje podoba hry, kdy Dynamo je o něco lepším týmem, i v 9 lidech dokáže hrát vyrovnaný zápas a mezi 24 - 26. minutou dokáže slepit dvě branky, kterýma skóre utkání srovnává. A co víc, při jednom z průniků je následně faulován útočník Dynama. Rozhodčí se nějakou chvíli radí a nakonec signalizují skříženými pažemi trestné střílení. Faulovaný si ovšem s nájezdem nedokáže poradit, obrat se nekoná a stav zápasu zůstává před poslední třetinou otevřený.
Třetí perioda s otazníkem záhy doznává svého rozuzlení. Admirals se jali svého žezla krále základní části a již po 36 sekundách převažuje misku skóre na jejich stranu trefa jednoho z obránců. Následuje pětiminutová pasáž o vyrovnaném průběhu, ve které sledujeme stále větší převahu Těšína a přibývající únavu na straně Dynama. Očekávaný scénář se naplňuje a počínaje 37 minutou Admirals nekompromisně sází v krátkém sledu za sebou celkem 4 branky a je prakticky po zápase. Poslední a kosmetickou úpravu dává výsledku jeden z tahounů Admirals, ten se tedy zastavil na stavu 8:2.

Admiralové, plni radosti přebírají pohár pro vítěze základní části a první krok cesty za celkovým úspěchem mají za sebou.

HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  - HC DYNAMO HAVÍŘOV 8:2  (2:0, 0:2, 6:0)

Branky a nahrávky: 4:52 Karpeta (Trávníček), 14:53 Mucina (Trávníček), 30:36 Trávníček (Řepík), 36:15 Karpeta (Opina), 36:50 Drapa (Filip), 37:39 Trávníček (Mucina), 38:50 Malek (Opina), 41:29 Trávníček (Opina).   - 23:37 a 25:40 Hrnčíř (obě Mikšan).

Vyloučení: 5:2 (8:18 Karpeta ,,2’’ podražení, 18:34 Trávníček ,,2’’ podražení, 41:00 Topalov ,,2’’ sekání, 42:40 Drapa ,,2’’ hrubost, 43:12 Mucina ,,2’’ držení   - 41:04 Sikora ,,2’’ sekání, 42:25 Tomčík ,,2’’ hrubost).

Rozhodčí: Opravil, Nytra

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,C’’, 15 Mucina ,,A’’, 99 Trávníček ,,A’’, 6 Drapa, 71 Krzystek, 73 Řepík, 68 Malek, 87 Topalov, 23 Filip, 8 Opina, 88 Karpeta, 81 Swienczek, 55 Muller, 45 Kufa, 12 Sabela.

HC Dynamo Havířov: 1 Vejvalka - 13 Miketta ,,A’’, 8 Heczko ,,C’’, 77 Mikšan, 33 Ondruch ,,A’’, 15 Hrnčíř, 88 Scheier, 25 Plíšek, 18 Tomčík, 20 Sikora.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marian Sargánek (Aliens)

Budu upřímný a hned zprvu musím říct, že to měla být generálka před play off, ale jak jste viděli tak Alieni se na to zcela vysrali a přišlo jen 8 statečných srdcařů - s tím že Fofo byl jen na první třetinu. Začali jsme velmi dobře, dali první branku a docela i útočili. Myslím si, že soupeř nás dost podcenil a upřímně čekali jsme že na nás vletí a po první třetině bude rozhodnuto o zápase, ale naše taktika, co jsme si v šatně před zápasem řekli vycházela. Zlomový bod utkání z mé strany druhá třetina, kde jsme už vedli 3:1...tam pak šlo vidět že fofo chyběl a taky samozřejmě dochazely klukům síly a dostali jsme tři, trochu smolné góly. Naštěstí další gól jsem za svá záda nepustil a jen jsem se modlil ať už je pauza pro úpravu ledu ať kluci spočnou - měli toho plné zuby. Šel jsem se uklidnit do šatny před závěrečnou třetinou, tam jsem věděl, že soupeř bude chtít vyhrát za každou cenu a my jsme se drželi naší taktiky a vycházela nám. Jak se blížil konec zápasu, tak šance na Pekku byly čím dál větší, ale Rinne zachoval klid a profesionalitu a skvělými zákroky lapačkou a betonem proti bekhendové střele Zlámala udržel remízu a taky svou neporazitelnost, kdy nastoupil v základní části k 5 utkáním s bilancí 2 výher a 3remíz. Liga se mi jinak moc líbí jak úroveň tak i organizace je skvělá, jen chybí ti diváci no. Ale hlavně věřím že to vyhrajeme. Díky.

Tomáš Orság (Rivalové)

Po předchozích, ne moc dobrých výsledcích z předešlých zápasů jsem do tohoto zápasu šel s lehkými obavami, zda nedojde k takové golové smršti, jako již několikrát. Už nástup soupeře v osmi lidech napověděl, že by průběh zápasu mohl hrát v náš prospěch. Bohužel se tento prvotní pocit do hry nepromítnul. S naším pravidelným střídáním a tudíž větším množstvím sil jsme měli soupeře jasně přehrát, i když jeho osm hráčů bylo kvalitních. Šance jsme měli a bohužel neproměnili. Měli jsme více makat, přece jen možná na někoho dolehnul pocit, že v Play off již jsme. Bohužel mi u nás chyběla výbušnost v tomto zápase a to se podepsalo na jeho tempu, které nebylo až tak strhující. Jako nováčkovi se mi v této soutěži libí, člověk se cítí jako opravdový hráč, díky rozhodčím a hrajicí hudbě při přerušení hry. Jsem rád za tuto příležitost a chci bojovat o další umístění našeho týmu v této soutěži.

Michal Trávníček (Admirals)

První dvě třetiny zápasu přesně vystihovaly sestupnou tendenci, jakou náš tým posledních pár kol má. Dynamo i v 9 lidech s námi hrálo vyrovnanou partii. Náš tým myšlenkově najel na systém, ve kterém mají všichni pocit, že vítězství se rodí samo a bez dřiny. Doufejme, že to je jen uspokojení z jasného vítězství v základní části a že začátkem play-off najede vše zpět do starých dobrých kolejí. Třetí třetinu jsme dali góly a nakonec zápas ovládli, za což jsem rád i kvůli všem lidem kteří se starají o celou sezónu SHL ligy. Díky vítězství byly i oslavy veselejší a věřím, že i organizátory hřála radost týmu, který přebíral s nadšením pohár. Jedna část je za námi a poděkování patří hlavně organizátorům. Věřím, že s ligou je spousta starostí a problémů o kterých my, kteří si jen přijdeme zahrát, nemáme vůbec ponětí. Těch pár nedostatků, které jsme během probíhající sezóny zažili, byly jen zanedbatelné maličkosti. Na první ročník vše šlapalo skvěle. Takže za tým Admirals děkujeme, přejeme pevné nervy a hokejové srdce do dalších ročníků. Taky děkujeme všem týmům za účast a hokejovou bojovnost. A těm kteří zůstali v boji o pohár nejcennější, hodně štěstí v play-off. Sejdeme se 7.4 ve Werk aréně.

Filip Mikšan (Dynamo)

Zápas měl dobré tempo a na to, že nás bylo devět jsme docela dokázali hrát vyrovnaný zápas až do třetí třetiny. Pak se projevilo že nám dochází síly, měli jsme jen tři obránce a pro ně bylo určitě hodně náročné bruslit s útokem soupeře. Tešínu se podařilo dát pár šťastných gólů a nám naopak neproměnit vyloženě šance - sám jsem netrefil prázdnou branku v závěru zápasu. Určitě budeme pokračovat, máme každý týden trénink a taky budou nějaké přáteláky. Uvidíme jak to bude příští sezónu. Potřebujeme poskládat lepší tým. Čekali jsme, že týmy budou nastupovat v sestavách jako na začátku sezony a v přípravákách, proto jsme napsali na soupisku jen lidi kteří zaplatili a hráli od začátku jinak bychom taky dopsali hráče lepší kvality a zápasy by mohly vypadat jinak. To už teď není podstatné, uvidíme příští rok jak to celé bude. Do play off přeju všem týmům hodně štěstí, žádné zranění a ať vyhraje ten nejlepší. Šanci mají podle mě všechny týmy. Pokud bude čas, určitě se aspoň na finále pojedu mrknout a myslím si, že taky někteří naši kluci. Těším se na další sezónu, věřím ze se dopilujou mouchy, přibudou nové týmy a bude to ještě lepší, než letos.

Základní část Slezské Hokejové Ligy je tedy nenávratně minulostí.
O následujícím víkendu se již můžeme těšit na start zcela nové a krátkodobé soutěže.
V  historicky prvním semifinále Play Off SHL na sebe narazí od 19:30 vítěz dlouhodobé části Admirals Český Těšín, kterým budou soupeřem Rivalové Horní Suchá.
Druhou dvojici poté tvoří druhý a třetí tým tabulky, asice Aliens Albrechtice proti ,,C’’ týmu Nebor. Zápas začne od 21:15h.
Moc Vám děkujeme za přízeň po celou sezonu a věříme, že právě nyní nastává to pravé hokejové šílenství a bude Vás chodit na ochozy ještě o hodně více.
Těšíme se v sobotu na karvinském zimáku. Hokeji zdar !

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy