hokejcz | cslh | SHL ►  https://www.facebook.com/hcdynamohavirov/  https://www.facebook.com/HC-Albrechtice-Aliens-1853083824973015/  https://www.facebook.com/hchornisucha/  https://www.facebook.com/hcjavorovy/  https://www.facebook.com/profile.php?id=100057587912560  https://www.facebook.com/HC-Lavina-T%C4%9Brlicko-2018-1966300800287274/  https://www.facebook.com/HCNeboryC/  https://www.facebook.com/HC-Warriors-105524111292341/  https://www.facebook.com/HCLegioOstrava/?locale=cs_CZ  https://www.facebook.com/HC-N%C3%BDdek-2015-1241865549162892/  ◄ elh | chliga | chl
SHL
SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-72
datum : 17.06.2018 - 20:51:16 | napsal : SHL | kategorie : SHL

Nová sezóna s devíti týmy

Nastávající sezóna už pomalinku klepe na dveře a s ní přichází i několik změn. Abyste věděli, jak bude ročník 2018/2019 Slezské hokejové ligy vypadat, připravili jsme pro vás tento krátký článek. Dozvíte se, jaké týmy přibyly do této čím dál prestižnější amatérské ligy a jaké budou změny v bojích playoff.
 
Pět nových týmů, jeden ze zakladatelů ligy z kola ven

Loňský první ročník Slezské hokejové ligy byl na vysoké úrovni a bylo tedy jen otázkou času, kdy se připojí do této soutěže další týmy. V nové sezóně zakladatelé ligy, kterými jsou HC Horní Suchá, Dynamo Havířov, HC Albrechtice Aliens a HC Nebory narazí hned na pět nových soupeřů! Budou jimi tři celky z okolí Třince, a to HC Javorový, HC Nýdek 2015 a HC Pharaohs Třinec, který je sestaven z bývalých hráčů HC Admirals Český Těšín. Do ligy přibyl ještě jeden tým z Těrlicka, a to HC Lavina Těrlicko 2018 a taky jeden tým z Ostravy - HC Panthers. „Určitě je to přínos. Vypadá to, že všechny týmy budou velmi kvalitními celky. Uvidíme, jakou kvalitu bude mít SHL v nadcházející sezoně. Určitě to bude atraktivní jak pro diváka, tak pro nás hráče, že změříme síly s více soupeři". Bohužel v SHL letos nebude pokračovat jeden ze zakladatelů ligy a to tým HC Admirals Český Těšín, který po přestupu většiny hráčů do nového týmu HC Pharanons Třinec neposkládal sestavu pro tento ročník a tím pádem si dá nucenou roční pauzu s možností návratu do sezóny 2019/2020.

Změna formátu základní části i jiný systém playoff

S novými týmy také musela přijít změna formátu základní části, jelikož původních 20 kol a systém 4x s každým soupečem by týmy spolu v základní části nestihli odehrát. Bude se tedy hrát pouze 2x s každým soupeřem. Nově se v sezóně bude hrát liga na dvou zimních stadionech, a to tradičně v Karviné a nově taky v malé Werk Aréně v Třinci. O tom, s kým kdo bude hrát doma a kdo venku, rozhodne los. 4 týmy budou mít domácí stadion v Karviné, 4 v Třinci a na jednoho zůstane pomyslný černý Petr a ten bude "pendlovat" mezi oběma stadiony. Prvním cílem všech týmů určitě bude umístění mezi prvními osmi týmy. To totiž zaručuje nově čtvrtfinále playoff. Do nadstavbové části zůstane tedy osm týmů a ty si to klasicky rozdají ve čtvrtfinále první s osmým, druhý se sedmým, třetí se šestým a čtvrtý s pátým. Stejně jako následné semifinále, se bude čtvrtfinále hrát, identicky jako v minulém ročníku, na dva vítězné duely. Finále a boj o třetí místo poté opět na jeden vítězný zápas.

SHL Allstars Games 2018

Jako úplnou novinku pro Vás v období Vánoc připravujeme SHL Allstars Games. Po vzoru NHL a KHL chceme udělat pro diváky velmi atraktivní zábavnou show. V charitativním zápase se proti sobě utká výběr hráčů z týmů Karviné a výběr hráčů z týmů Třince. Výtěžek této akce poputuje nemocným dětem. Blížší informace o této akci budou známy v období listopadu 2018.


V brzké době dojde na webu ke spuštění databáze s novými tými a taky postupně budeme přidávat medailonky jednotlivých týmů a taky informace o přestupech.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy