hokejcz | cslh | SHL ►  https://www.facebook.com/hcdynamohavirov/  https://www.facebook.com/HC-Albrechtice-Aliens-1853083824973015/  https://www.facebook.com/hchornisucha/  https://www.facebook.com/hcjavorovy/  https://www.facebook.com/profile.php?id=100057587912560  https://www.facebook.com/HC-Lavina-T%C4%9Brlicko-2018-1966300800287274/  https://www.facebook.com/HCNeboryC/  https://www.facebook.com/HC-Warriors-105524111292341/  https://www.facebook.com/HCLegioOstrava/?locale=cs_CZ  https://www.facebook.com/HC-N%C3%BDdek-2015-1241865549162892/  ◄ elh | chliga | chl
SHL
SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-38
datum : 08.10.2017 - 21:48:19 | napsal : Molenda J. | kategorie : SHL

Reportáž 1. kola SHL

 

V sobotu 7.10 prvním kolem odstartovala nově vzniklá Slezská hokejová liga v Karviné.


Na Karvinském letišti odstartoval program prvního kola zápasem mezi HC Nebory C a havířovským Dynamem. Ze všech koutů stadionu byla cítit skvělá atmosféra něčeho nového a neokoukaného. Na náladě přidávala hudba, hlasatel a také všeobecné hemžení v zákulisí a lehce i na tribunách.

Vyrovnané utkání nabídlo šance, dramatické momenty, samostatný nájezd, 4 branky a hlavně výborné výkony obou gólmanů.

Dynamo bylo po většinu zápasu hokejovějším týmem a zaslouženě vedlo. V poslední třetině se dal čekat tlak na vyrovnání ze strany Neborského týmu, který taky vyústil krátce před koncem ve vyrovnávací trefu.

První utkání nového ročníku SHL ligy tedy přineslo vyrovnaný výsledek 2:2 a každý z týmů si tak odnáší po bodu.


HC NEBORY C – DYNAMO HAVÍŘOV 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)


Branky a nahrávky: 16. Liberda, 42. Byrtus (Liberda) – 7. Ondruch (Mikšan), 30. Heczko F. (Ondruch).

Rozhodčí: Opravil, Coufal.

Vyloučení: 4:0 (Turan – zdržování hry, Byrtus – sekání (sam. nájezd)

HC Nebory C: Gogol – Hrabec, Turan, Gajdica, Cienciala R., Byrtus, Oborný, Liberda, Sikora, Kluza, Mrozek J., Bryš, Mrozek R., Pustowka.

Dynamo Havířov: Heczko M. – Miketta, Heczko F., Sikora, Ondráčka, Baláž, Říčka, Plíšek, Hrnčíř, Mikšan, Jašek, Dobřický, Ruszo, Tomčík, Ondruch, Scheier.Ve druhém zápase večera se proti sobě postavila mužstva HC Admirals Český Těšín a HC Rivalové Horní Suchá.

Utkání nabídlo zcela odlišný pohled na výkony obou týmů. Ten těšínský vypadal o mnoho týmověji, kdy hráči svého soupeře předčili hlavně v bruslení - z toho pramenily častá přečíslení, přesnými pasy přímo na lopatu a také spolehlivým defenzivním výkonem.

Hráči Rivalů drželi se svým soupeřem do poloviny střetnutí krok při stavu 1:1, ovšem druhá polovina druhé třetiny se jim vymkla z rukou a nakonec v ní obdrželi celkem 4 branky.

Třetí třetina již nabídla celkem vyrovnaný hokej a o kulturní vložku se postaraly nervy a emoce na pochodu v podobě častého žduchání a štěkání. Hold liga je liga.

Těšín přidal jednu branku, po výsledku 6:1 zaslouženě vyprovodil Rivaly a připsal si první dva body.


HC ADMIRALS – HC RIVALOVÉ 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)


Branky a nahrávky: 2. Trávniček (Pokorný), 19. Drapa (Müller), 19. Karpeta (Mucina), 27. Opina (Drapa), 28. Trávniček (Pokorný), 36. Opina (Mucina) - 14. Zlámal (Koupil)

Rozhodčí: Opravil, Coufal.

Vyloučení: 10:10 (Müller - podražení, Sabela – napadení, Müller – držení, Portík – hrubost, Drapa - hrubost - Jonszta - podražení, Michalec - podražení, Štefánek – příliš mnoho hráčů, Jonszta – hrubost, Komada - hrubost)

HC Admirals: Glac – Toráč, Mucina, Trávniček, Pokorný, Drapa, Portík, Karpeta, Opina, Baginský, Sabela, Topalov, Müller, Malek, Kufa, Filip.

HC Rivalové: Střižík – Taraba, Zlámal, Růžovský, Molenda, Štefánek, Krajc, Škorvánek, Fuks, Jonszta, Michalec, Kožušník, Polák, Komada, Chlup, Koupil.OHLASY PO 1. KOLE


Lubomír Turan (HC Nebory C)

Bylo vidět, že to byl první zápas v lize, pro některé kluky úplně první a tomu odpovídalo i tempo zápasu. Myslím, že s přibývajícími zápasy se bude postupně zlepšovat jak kvalita tak i tempo jednotlivých zápasů.

Příčinu remízy bych viděl ve skvělých výkonech brankářů, nervozitě na hokejkách střelců a s přibývajícím časem zhoršující se kvalitě ledu - hlavně ke konci zápasu. Podmínky však byly pro oba týmy stejné.

Myslím, že atmo ligy vypadá dobře, hudba a hlasatel tomu určitě přidává na gradech. Z mého pohledu byli rozhodčí objektivní, jen trochu neinformovaní co se týče konce zápasu při remíze po hrací době, ale vše se po domluvě vyřešilo. Jen mně trošku mrzí problém se šatnou. Ale jinak vše v pohodě.


Filip Heczko (Dynamo Havířov)

Do prvního utkání jsme nastoupili mírně nervózní a taky se to projevilo při zakončení, které nebylo stoprocentní na obou stranách. O remíze rozhodl výborný výkon obou golmanů. V závěru utkání možná právě z nervozity vznikla individuální chyba, která rozhodla o zasloužené remíze.

Během sezony se budeme snažit zapracovat na určitých faktorech, které můžou rozhodovat takto vyrovnané zápasy.

Z projektu máme v kabině všichni velice, ale velice pozitivní dojem. Hudba, hlasatel - perfektní! Pouze jediná menší výtka ohledně pouštění goal hornu dříve - potřebujem trošku napumpovat!


Jan Toráč (HC Admirals)

Byli jsme lepší v napadání a v přistupování k protihráčům. Nedali jsme jim prostor k tomu, aby mohli rozjet nějakou akci, zatímco oni nám dávali až moc času na jakékoliv rozjetí akce a kombinaci.

Hráli jsme jako tým a ne jako jedinci - to nám pomohlo dostat se do tempa a protihráče porazit.

Tempo zápasu bylo docela dobré, sudí v pohodě, hudba a hlasatel paráda!


David Krajc (HC Rivalové)

Podle mě utkání rozhodla především druhá třetina, která skončila 4:0 v náš neprospěch. Ve druhé třetině jsme udělali spoustu chyb, které soupeř bohužel pro nás proměnil. Musíme tento zápas hodit za hlavu a připravit se na nadcházející duel proti Neborům.

Hlavní rozdíl mezi soupeři - Těšín nás bohužel přebrusloval, byl od samého začátku aktivnější a důraznější v útočném pásmu. Nám bohužel chyběla koncovka. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho golmana, který nás často v těžkých chvílích podržel.

Celkový dojem z nového projektu - Osobně jsem rád, že tato liga vznikla. Spousta chlapů může zažít to, co zažívají profesionální hokejisti. Mé velké uznání má Marian Chlup, který je velký hokejový nadšenec a díky kterému tento projekt vznikl.

Sudí odvedli skvělou práci a velmi dobře zareagovali na vyhrocený závěr utkání. O super atmosféru během celého utkání se postaral časoměřič, který pouštěl jednu pecku za druhou.


Michal Coufal (HC Albrechtice Aliens - pomocný sudí v prvním kole)

Tak v prvním zápase jsem moc rozdílů neviděl, snad jen trochu více bojovnosti na straně Dynama. Jako zlomový moment prvního zápasu považuji neproměněný samostatný nájezd - bylo by to 3:1 pro Dynamo a hráli by v pohodě. Takhle to bylo drama až do konce a Nebory to dotáhly.

Ve druhém zápase byly už rozdíly větší. Podle mě nejvíc v bruslení a pak neméně důležitý byl přechod přes střední pásmo, kde se kluci viděli a ve třech šli nekompromisně do útoku.

Druhý výsledek byl jasnější a tam chyběla na straně Rivalů zkušenost, která samozřejmě přijde s počtem odehraných zápasů - vždyť to teprve začalo.

Celkový dojem po prvním kole je z mé strany super. Co dodat - hudba, časomíra, přečtení soupisky obou týmů, která amatérská soutěž tohle má? Já o žádné nevím a nějaké už jsem hrál.

Teď k mému ,,pískání" - tímto se omlouvám všem rozhodčím do kterých jsem kdy rýpal a že jich bylo. Nebylo to pro mě jednoduché a věřím že i pro zkušenější rozhodčí to není vždy sranda. Každopádně jsem člověk co se nebojí výzvy, takže to beru jako parádní zkušenost.


Děkujeme za Váš zájem a těšíme se zase za týden.


copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy