hokejcz | cslh | SHL ►  https://www.facebook.com/hcdynamohavirov/  https://www.facebook.com/HC-Albrechtice-Aliens-1853083824973015/  https://www.facebook.com/hchornisucha/  https://www.facebook.com/hcjavorovy/  https://www.facebook.com/profile.php?id=100057587912560  https://www.facebook.com/HC-Lavina-T%C4%9Brlicko-2018-1966300800287274/  https://www.facebook.com/HCNeboryC/  https://www.facebook.com/HC-Warriors-105524111292341/  https://www.facebook.com/HCLegioOstrava/?locale=cs_CZ  https://www.facebook.com/HC-N%C3%BDdek-2015-1241865549162892/  ◄ elh | chliga | chl
SHL
SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-46
datum : 14.11.2017 - 20:49:22 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 6. kola SHL

Magické datum 11.11. otevřelo brány druhé čtvrtiny SHL a všichni zúčastnění se napjatě těšili na nadcházející zápasy.

V tom prvním svedl podruhé v soutěži los dohromady domácí mužstvo Dynama Havířov proti hostujícím HC Neborům C.
Utkání víceméně hodně připomínalo první vzájemné měření sil, které dopadlo nerozhodným výsledkem. Opět jsme tedy mohli sledovat rychlý nástup Dynama, který po 3 vstřelených brankách vyhrál první třetinu. Na druhé straně naopak zatím poněkud typický vstup do utkání v podání Nebor. Hosté, jako by vždy potřebovali dostat nejdříve ránu ať se mají z čeho vzpamatovat a také nyní se ,,živá voda´´ dostavila.
Nebory svižným startem do prostřední části hry vletěly na soupeře a již po 37 vteřinách se mohly radovat ze svého úvodního gólu. Proti byl však jeden z rozhodčích, který viděl kopnutí, a proto branku nakonec neuznal. 
Domácí poté dokázali svůj náskok udržet přesně do 25 minuty, kdy se poprvé prosadil hostující útočník a snížil na 1:3 z pohledu svého týmu. Za dalších 81 sekund přidaly Nebory kontaktní gól a zadělaly tak na drama do poslední třetiny zápasu.
Ta přinesla otevřený hokej se spoustou šancí na obou stranách, ovšem o něco více ze hry měli hosté, kteří také 5 minut před koncem srovnali na konečných 3:3.
V posledních minutách se ještě oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu, ale obrany a gólmani byli proti. Remíza a dělba bodů do tabulky je tedy zcela spravedlivá.HC Dynamo Havířov - HC Nebory C  3:3  (3:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky
: 5. Heczko (Tomčík), 10. Mikšan (Ondruch), 13. Ruszo (Plíšek)  -  25. Mendrok (Hrabec), 27. Hrabec, 40. Pszczolka (Mendrok).

Vyloučení: 3:2 ( Hrnčíř - podražení, Scheier - podražení, Scheier - zdržování hry  -  Szczuka - hákování, Sikora (g) - podražení).

Rozhodčí: Nytra, Mareček.

HC Dynamo Havířov: Špetík - Heczko, Ondruch, Stejskal, Mikšan, Hrnčíř, Tomčík, Ruszo, Ondračka, Miketta, Plíšek, Sikora, Říčka, Jašek, Scheier, Baláž.

HC Nebory C: Sikora - Hrabec, Turan, Martynek, Szczuka, Byrtus, Mendrok, Sikora, R. Mrozek, J. Mrozek, Bryš, Pszczolka, Baroň, Gajdica.Velké očekávání sebou neslo také druhé měření sil toho večera, mezi domácími vyzyvateli HC Rivalové Horní Suchá a dosud neporaženými hosty Admirals Český Těšín.
Na ledové ploše poté samotné utkání ukazovalo o hodně kompaktnější a daleko více týmový přístup domácích, kteří především v útoku drželi s nebezpečným soupeřem krok. V čase 04:04 otevřel účet zápasu šťastnou tečí hostující hráč a favorit náhle vedl. Další branky z kategorie těch ,,slepených,, na sebe nenechaly dlouho čekat (7. a 9. minuta) a hosté tak vedli o 3 trefy. Za 2 minuty na to se ovšem osmělili také domácí, kteří se záhy - po dalších 23 vteřinách dotáhli dokonce na kontakt. Euforii však zmrazil opět soupeř, který necelé 2 minuty pře koncem první třetiny upravil na 4:2 ze svého pohledu.
Do druhé třetiny vstupovali domácí značně nabuzeni, avšak udeřilo na druhé straně a zdálo se, že hosté definitivně odskočí. Rivalové nesložili zbraně a těsně po polovině utkání snížili na rozdíl 2 branek. Domácí vyzyvatelé měli místy převahu, ze které ústily šance, jenže náhle 7 sekund před koncem druhé třetiny Admirals vsítili zlomovou branku.
Domácí cítili, že tento zápas je hratelný a dělali maximum, aby svého soka opět potrápili.
Také poslední část utkání nabídla parádní boj se spoustou šancí na obou stranách. V polovině třetiny se dokázali Rivalové gólově prosadit, ovšem na víc už se nezmohli a po vyrovnaném boji nakonec padli s Těšínem i podruhé v sezoně - tentokráte 4:6.HC Rivalové Horní Suchá  -  HC Admirals Český Těšín  4:6  (2:4, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky
: 11. Kubica (Michalec), 12. Zlámal, 23. Zlámal (Maňásek), 38. Kožušník  -  5. Toráč (Trávníček), 7. Trávníček (Toráč), 9. Karpeta (Malek), 14. Drapa (Trávníček), 18. Trávníček (Opina), 30. Trávníček (Topalov).

Vyloučení: 1:2  (Koupil - podražení  -  25. a 33.Drapa - nedov. bránění).

Rozhodčí: Nytra, Mareček.

HC Rivalové Horní Suchá: Vítek - Koupil, Kožušník, Kubica, Molenda, Szocs, Sikora, Zlámal, Jonszta, Komada, Michalec, Maňásek, Fuks, Krajc.

HC Admirals Český Těšín: Kozelský - Toráč, Opina, Karpeta, Topalov, Pokorný, Mucina, Drapa, Portík, Trávníček, Muller, Malek, Filip, Górecki, Seider.OHLASY PO UTKANÍPatrik Jašek (HC Dynamo Havířov)

Sobotní duel na mě působil rozhodně klidnějším dojmem. Oproti posledním zápasům ubylo fyzických střetů i vyhrocenějších soubojů. Soupeř byl otevřený, méně napadal naší rozehrávku, což nám dávalo prostor a v první třetině jsme toho hned třikrát využili. Ve druhé třetině jsme trochu polevili v tlaku na bránu. Také tam bylo oslabení, ve kterém jsme nešťastně inkasovali gól. Soupeř začal dotírat na bránu a z mého pohledu na to naši beci nereagovali adekvátně a nečistili brankáři prostor kolem brány. Z toho padly dva góly, které sice nakonec nebyly uznány, ale to neomlouvá náš nedůraz okolo brány. Soupeři se přesto nakonec podařilo vyrovnat a tato situace zůstala z naší strany bez reakce, což je mi trochu líto. Chybama se ale člověk učí a já myslím, že zkušenosti, které sbíráme teď na začátku sezóny, určitě během jejího pokračování ještě zúročíme. K rozhodčím bych tentokrát žádné extra výčitky neměl. Oproti předchozímu zápasu, kde nám pískali každý kontakt a taky, myslím si až příliš přísné osobní tresty, nám tentokrát nechával sudí prostor. Možná i díky tomu, že měl zápas, co se týče fyzických střetů klidnější tempo. Možná tam mohlo být nařízeno trestné střílení místo trestu v náš prospěch, ale bohužel, kluci to s píšťalkou taky nemají jednoduché.
Co se týče ligy jako takové, myslím, že to byl super nápad. Já si to užívám náramně, na zápasy se těším a klobouk dolů před organizátory, i když najdou se chybičky. Ty se ale časem snad vychytají, stejně jako hudba a goal horny, které se, jak už bylo avizováno, ozývají často až při pogólovém buly.Jakub Mrózek (HC Nebory C)

Obě mistrovská utkání s Havířovem bych hodnotil jako velmi podobná. V obou zápasech jsme zaspali začátek a museli dotahovat. Myslím, že s Dynamem hrajeme vyrovnané zápasy a podle toho vypadaly také oba nerozhodné výsledky. Náš největší problém je úvodní třetina, kdy čekáme na to co udělá soupeř místo toho, abychom na něj vletěli tak, jak to předvedli například kluci z Havířova. Zatím, prakticky všechny zápasy hrajeme jen dvě třetiny. V té první dostaneme góly a další dvě dotahujeme náskok soupeře. Dynamo bylo v první třetině lepší a zaslouženě tedy vedlo. Ve dvou zbývajících jsme měli navrch my. Měli jsme šanci zvrátit zápas v náš prospěch, ale nakonec jsme rádi za bod. Po mojí chybě na modré čáře jsme totiž mohli ještě v posledních vteřinách inkasovat rozhodující branku a prohrát. Jsem rád, že nás golman podržel a hráči Dynama se nakonec nepodařilo po faulu trefit odkrytou klec. Musíme konečně začít hrát od úplného začátku a ukázat, že taky umíme vyhrát.
Myslím, že úroveň ligy je velmi vyrovnaná, i když některé výsledky tomu nenasvědčují, ale každý zápas je jiný a taky soupeři jsou hratelní a k poražení.
Atmo zápasů je super - hlasatel, hudba, … cítíme se jako na opravdovém zápase, což je asi pro všechny pozitivní. Nakonec bych zmínil rozhodčí, kteří se snaží pískat rovinu, ale některé situace nemají pod kontrolou. Například ve zmíněném zápase s Dynamem si vůbec nehlídali střídání po zakázaném uvolnění. Jinak jsem spokojený.


Lukáš Koupil (HC Rivalové)

Co říct k zápasu s Těšínem? Je to prohra a bohužel pro nás ztráta dvou bodů, které nám doufám nebudou chybět k postupu do play off. I když je SHL začínající liga, já osobně jsem v týmu Rivalů úplný nováček. Pokud mám však srovnat první a druhý zápas proti Admirals, pak každopádně vidím posun oproti prvnímu zápasu - začínáme hrát jako tým a s tím věřím se dostaví i lepší výsledky. Zlomovými momenty utkání bych označil branky na 2:4 a 2:5, kde se nám dané pasáže hrubě nepovedly. Jinak bych chtěl poblahopřát soupeři k výhře a poděkovat za krásný hokej, který bohužel pro nás skončil prohrou.
Liga se mi jinak líbí - má super organizaci. Rozhodčí to zatím zvládají, i když nemají to vždy jednoduché.


Karel Bříza (webmaster SHL)

Z mého pohledu byl zápas Rivalů proti Admirálům vcelku vyrovnaný, ačkoli to prý bylo nenastoupením některých klíčových hráčů Těšína. Každopádně bych řekl, že výsledek odpovídá předvedené hře. Mohlo to skončit i lépe pro Rivaly, kdyby více podrželi golmana a nenechávali si soupeře ujet - častokrát i 3 na brankáře, ten však tým podržel. Každopádně hra to byla pěkná a koukatelná. Nebylo to o tom, že by měl někdo více navrch. Možná jen soupeř má lépe nabrusleno.
Co se týká věcí, jako je hudba i atmo na ledě, tak ty jsou super. Najde se pár drobností, které by mohly být přesnější, ale jedná se o věci, které u ligy takové kategorie už tak jsou velkým komfortem. Rozhodčí dle mého by měli nastavit stejný metr řízení. V utkání se objevily zákroky, které mohly být odpískány, nebo naopak věci, které zase tak strašné nebyly a vylučovalo se.
Z pohledu návštěvníka utkání mám za to, že atmosféra je opravdu hodně příjemná - hudba, komentování atd - na amatérskou ligu super.


Pohledem z tribuny

Řekla bych, že do jisté míry byl zápas Rivalů s Admirals vyrovnaný, ale přece jen trochu měl soupeř z Těšína navrch. Konkrétně v přihrávkách a sehranosti. U Rivalů poněkud vázne obrana, kdy je viditelný problém u některých s bruslením a následnou možností rychlého návratu. Atmosféru zápasu hodnotím super, navštívila jsem už 4 a vždy si to fajn užívám. Hra má spád, rychlost a je pro diváka koukatelná. Hudba i hlasatel tomu dodávají šťávu. Rozhodčí někdy nepískají, co by měli.
Tolik tedy pro úvodní kolo druhé čtvrtiny SHL. Pokračování v sobotu  : )  Těšíme se !


copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy