report-47
datum : 21.11.2017 - 21:49:19 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 7. kola SHL

Už svou sedmou kapitolu napsala o víkendu do své nedlouhé historie liga hokejových nadšenců - SHL.

Utkání číslo 13 přímo vybízelo k velké pozornosti. Domácí, stále neporaženi Admirals z Českého Těšína se totiž ve druhém vzájemném duelu postavili proti stále se lepšícím Aliens z Albrechtic.

Úvod zápasu - Admirals v pro ně netypicky chabém pohybu - Aliens na nic nečekají a po 80 sekundách hry se ujímá polovysoká střela obránce z levého kruhu - 0:1. Hosté následně pevně přebírají otěže utkání do svých rukou - domácí působí opařeným dojmem. Ve 13. minutě navíc zvyšuje útočník Albrechtic na dvoubrankový rozdíl.
Konec první třetiny a také úvod té druhé jsou ve znamení dvou po sobě jdoucích vyloučení domácích. Hosté však nedokáží z početní převahy vytěžit uklidňující třetí gól, ba naopak chybným střídáním nabízejí výhodu také soupeři a ten střílí kontaktní gól. V dalším průběhu prostřední části hry sledujeme podobný obrázek, jako doteď a necelé tři minuty před druhou pauzou zvyšují Alieni na 1:3.
Jako už mnohokrát, mohlo se zdát, že vedoucí tým si svoje pohlídá, ovšem ve třetí třetině se dějí věci. Těšín ukazuje, proč je zatím tam kde je - zmobilizuje síly, v průběhu páté minuty vměstná do 72 vteřin 3 branky a obrat je na světě. Už už to vypadá, že jsou na koni a teď to budou právě hráči Admirals, kteří si své pohlídají. Opak je však pravdou a krásnému dramatu dává konečnou podobu vyrovnávací trefou hráč Aliens. Konečné skóre tedy nakonec 4:4.

HC Admirals Český Těšín - HC Albrechtice Aliens  4:4  (0:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 19. Toráč, 35. Trávníček (Karpeta), 35. Trávníček, 36. Pokorný (Topalov)  -  2. Čtvrtlík (Machů), 13. Jonszta (T. Sobinovský), 28. Popelka (Machů), 40. Machů (Popelka).

Vyloučení: 3:3 ( Pokorný - držení, Trávníček - podražení, Topalov - sekání  -  Chybidziura - podražení, hráčská lavice (příliš mn. hráčů na ledě) - odseděl M. Vasilko, Chybidziura - podražení).

Rozhodčí: Opravil, Stančík.

HC Admirals Český Těšín: Glac - Toráč, Karpeta, Opina, Mucina, Topalov, Pokorný, Portík, Kufa, Górecki, Muller, Kisza, Malek, Trávníček, Sabela, Filip.

HC Albrechtice Aliens: Hajtol - Coufal, T. Sobinovský, Jonszta, Gluč, Machů, Popelka, Palarczyk, Růžička, Žwak, Helis, Chybidziura, M. Vasilko, M. Sobinovský, Čtvrtlík.

Druhé vzájemné měření sil ten večer čekalo také další dva soupeře - domácí tým Nebor C a hostující celek Rivalové Horní Suchá.
C tým Nebor můžeme zatím označit jako remízového krále celé soutěže. Na druhé straně Rivalové měli do tohoto zápasu pouze jednu regulérní výhru, právě proti aktuálnímu soupeři.
Domácí, poučeni z minulých vlažných úvodů utkání, vstupují do zápasu s cílem hrát od začátku a tak to na ledě od prvních minut i vypadá. Nebory mají o něco více ze hry, Rivalové se snaží kontrovat, ovšem v 8 minutě přichází první branka a domácí náhle vedou. Běží stále tatáž minuta, když se útočník Rivalů zmocní u levého mantinelu puku, domácí obrana ho nepochopitelně nechá projet na střed hřiště až za modrou čáru, odkud rychlou střelou přes obránce a mezi brankářovy betony po 40 sekundách srovnává stav. Za minutu usedá hráč Nebor na trestnou lavici a hosté se chystají k přesilovkovému úderu. Střelec vyrovnávací branky však v rozehrávce chybuje a přichází o kotouč, čehož dokonale průjezdem přes celé hřiště a prudkou střelou příklepem nad golmanovu lapačku využije hráč domácích. Stav 2:1 pro Nebory po první třetině.
Druhá třetina začíná zostra, když v končící přesilovce Rivalů pronikne jejich obránce až k zakončení a se štěstím nájezd proměňuje - opět srovnáno. Hráče Rivalů tato branka nabudí a za další minutu a půl je obrat dokonán. Hosté dále pokračují v aktivní hře, kterou korunují dalšími dvěma trefami a v končící, teprve sedmé minutě druhé třetiny vedou již 2:5. V čase 26:00 poté přidávají šestou branku a zdá se, že v pohodě zopakují předchozí triumf nad svým sokem. Druhá třetina ovšem zdaleka nekončí. Běží totiž druhá polovina 28 minuty, když se celým hřištěm prokličkuje nejlepší hráč domácích a s přehledem zavěsí. Za necelou minutu Nebory opět využívají zaváhání obrany hostí a snižují již jen na rozdíl dvou branek. Následuje Time-Out Rivalů, ale ani to však nepomáhá a 10 vteřin před druhou sirénou upravuje na kontaktních 5:6 hráč domácích.
Drama vrcholí. Nebory odhodlané minimálně vyrovnat - Rivalové držet a navyšovat stav. Šance střídá šanci na obou stranách. Vidíme skvělé zákroky brankářů, slyšíme zvonění tyček po množstvích střel od modré čáry a to především ze strany hostujícího mužstva, které se dere za vítězstvím. V 9. minutě poslední části hry však nekompromisním způsobem a trestuhodně opět v oslavení, projede hřiště hráč Nebor a ten dá výsledku konečnou podobu - 6:6!

HC Nebory C - HC Rivalové Horní Suchá  6:6  (2:1, 3:5, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. R. Mrozek (Turan), 11. Hrabec, 28. Piwko, 29. Baroň, 30. Bryš (R. Mrozek), 39. Piwko  -  8. Molenda, 17. Michalec, 18. Koupil (Kubica), 21. Kubica (Michalec), 22. Sikora (Krajc), 26. Koupil (Kubica).

Vyloučení: 3:0 ( Bryš - nedovolené bránění, Pustowka - podražení, Turan - hákování)

HC Nebory C: Sikora - Hrabec, Turan, Szczuka, Martynek, R. Mrozek, Bryš, Piwko, Baroň, Pustowka, Pszczolka.

HC Rivalové Horní Suchá: Střižík - Koupil, Kožušník, Kubica, Molenda, Krajc, Sikora, Szocs, Sadový, Taraba, Michalec, Torbík, Gavlas, Cichý, Škorvánek, Jonszta.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Mario Opina (HC Admirals Český Těšín)

Alieni se zaslouženě dostali do vedení. My jsme nemohli absolutně najít ten správný rytmus a herní pohodu. Soupeř byl všude dříve a měl i všechny odražené puky s tím, že nás přebruslili snad v každé rozhodující chvíli. Vypadalo to s námi zle, ale bojovným výkonem v poslední části jsme se dokázali do utkáni vrátit a dokonce ho ještě otočit. Jen byla škoda, že výsledek jsme i po mé chybě nedokázali udržet, když jsem nezabránil odraženému puku za což se klukům omlouvám. První dvě třetiny byly snad naše nejhorší co jsme zatím v lize odehráli, ale na 3.třetinu jsme se ještě zvládli nakopnout, nebylo co ztratit a podařilo se. Zabojovali jsme a nakonec bod bereme určitě rádi. Celkově zápas s Aliens byl hodně těžký. Měli docela odlišný tým než v našem prvním vzájemném zápase - šikovné kluky silné na hokejce a dobré bruslaře, kvalita šla ihned poznat. Mě osobně a kolegovi se proti klukům hrálo velmi špatně. Bylo to taky tím, že po dvou odpoledních zápasech ligy ve florbale už síly vůbec nebyly. Naštěstí jsme zápas zvládli jako tým a kolektivně odvrátili první porážku v lize. Jinak liga zatím funguje bez nějakých problému dobře, což je na první ročník určitě jen dobrá vizitka. Jen je škoda, že ve většině zápasů rozhodčí pískají situace a zákroky naprosto odlišně - ať je to posuzování, vylučování nebo zakázané uvolnění. Hudba dělá rozhodně dojem dobrý, jen by mohla hrát hlasitěji jako v prvních kolech ať to kluky taky pořádně nabudí. Tentokráte to bylo s hudbou dost komorní. Na druhou stranu hlasatel perfektní. Věřím, že hodně klukům to udělá radost slyšet i své jméno na hokejovém zápase. Díky

Rostislav Machů (HC Albrechtice Aliens)

Věděli jsme, že hrajeme proti prvnímu týmu v tabulce, takže nemáme co ztratit. Zápas jsme zahájili velice dobře a vstřelili první branku. Po druhé třetině byl stav 3:1 pro nás. Hra se pak vyrovnala a ve 3. třetině jsme dostali dva rychlé góly. Následovalo oslabení za špatné střídání, které nás potrestalo a stav byl pro nás nepříznivý 3:4. Nakonec jsme se vyburcovali a podařilo se nám vyrovnat na konečný stav 4:4. Podle mě jsme měli na výhru, ale soupeř potrestal naše chyby a nakonec jsme rádi za remízu. Co se týče ligy, úroveň se zvyšuje zápas od zápasu - hlasatel a rozhodčí na profesionální úrovni. Taková atmosféra v jiných ligách není a fanoušci si to mohou užívat.

Adam Pustowka (HC Nebory C)

V dnešním zápase jsme konečně zvládli první třetinu, kterou jsme vyhráli. Na druhou stranu jsme totálně nezvládli začátek druhé třetiny, ve které jsme dostávali zbytečné góly z protiútoků. V půlce druhé třetiny jsme konečně začali hrát a taky nám to tam začalo padat. Chtěl bych vyzvednout tým za výborné oslabení, ve kterých jsme dokázali dát dva góly. Ve třetí třetině jsme už dokázali vstřelit pouze jeden gól, na vítězství to nestačilo. Atmosféra ligy se mi jinak moc líbí. Užívám si to moc po všech směrech.

Adam Kožušník (HC Rivalové Horní Suchá)

Myslím si, že se jedná o tým (Nebory), který nám herně sedí nejlíp a jsme schopni proti nim uhrát vyrovnanou partii s ambicemi na výhru. Žádné vzájemné utkání není stejné, proto nebudu porovnávat s předchozím.
Včerejší utkáni proti Neborům C bylo rozehráno celkem dobře. I když jsme prohrávali, tým dokázal tuto situaci zvládnout a skóre otočit ve svůj prospěch. Vypracovali jsme si pohodový náskok 6:2 a mířili k celkem jasné výhře. Bohužel, jako tým jsme nezvládli soustředěné nasazení po celý zápas a díky laxnímu přístupu ke svým povinnostem na ledě jsme nechali soupeře celkem rychle a hlavně bez větších potíži srovnat hru a promarnili tak svůj náskok. Závěr zápasu byl z naší strany hodně nervózní. Nebyli jsme schopni proměnit své gólové šance a díky tomu se konečné skóre zastavilo na remíze 6:6. Do půlky utkání jsme si výhru jasně zasloužili, jenže ve druhé polovině už ne. Taková situace se už nemůže opakovat a my si z toho musíme vzít ponaučení. Můžeme být nakonec rádi za ten jeden bod.
S ligou jsem spokojený. Je to první ročník a má svoji úroveň. Hlasatel je super. Rozhodčí dělají svojí práci dobře a chyby se odpouštějí. Děláme je všichni.
Musím poděkovat a smeknout před Marianem Chlupem, který svůj nápad založit tuto ligu dotáhl do dnešní podoby. Děkuji a přeji mnoho sil v další práci.

Děkujeme za pozornost a těšíme se na 8. kolo.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy