report-60
datum : 01.02.2018 - 10:58:11 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 15. kola SHL

Zdravíme hokejové fanoušky a především ty, kteří fandí naší soutěži SHL.

O předešlém víkendu jsme dvěma zápasy uzavřeli první čtvrtinu ligy. Každý z pěti týmů má nyní odehráno 12 utkání. Vedoucí celek z Těšína si již v kole minulém zajistil účast v play off. Ostatní 4 mají stále všichni velikou šanci se do závěrečných bojů prokousat.

Večer zahajují svým třetím vzájemným sezonním derby týmy domácích Rivalů z Horní Suché proti Alienům z Albrechtic. První vzájemný zápas vyhráli po kontumaci Rivalové 5:0 (v zápase prohráli 2:12), ve druhém, daleko vyrovnanějším duelu, se skóre zastavilo na 7:9 ve prospěch Alienů. Dnešní utkání tedy přináší dramatická a napínavá očekávání.

Jednu z nejrychlejších branek vůbec v krátké historii SHL ligy zaznamenáváme jen krátce po úvodním buly. Předchází jí fatální chyba obránce Rivalů, kterou s velkým štěstím hostující útočník potrestá - 0:1. Další průběh úvodní části hry nabízí svižnou podívanou nahoru dolů, několik šancí a taky skvělé zákroky obou gólmanů. S ukazatelem skóre se ovšem již do první sirény nikomu pohnout nepodaří.
Druhá třetina má úvod zrcadlově opačný než ta první, když po 73 sekundách vyrovnává domácí útočník na 1:1. Hra se poté stále rychleji přelévá ze strany na stranu. Na konci dvacáté minuty nedovoleně brání hostující obránce a v následné početní převaze po průjezdu celým hřištěm, obrací vývoj skóre domácí útočník - 2:1. Netrvá však dlouho a do přesilovky jdou také hosté, kteří po minutě šťastnou trefou vyrovnávají stav zápasu. Albrechticím tato branka očividně vlila krev do žil, jsou aktivnějším týmem a po necelých dvou minutách opět po hrubé chybě domácího obránce otáčí skóre na 2:3.
V závěrečné třetině se domácí snaží o vyrovnání, více otevřou hru, tlačí soupeře a mají několik vyložených šanci na vyrovnání. Bohužel je to soupeř, kdo dává gól, zvyšuje na konečných 2:4 a s klidem si dokráčí pro vítězství v tomto zápase.

HC Rivalove Horní Suchá  - HC Aliens Albrechtice  2:4  (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16:13 Koupil (Michalec), 20:47 Zlámal (Molenda) (ph)   -   00:21 Jonszta, 24:22 Machů (Suszka) (ph), 26:12 Coufal (Jonszta), 37:56 Gluč.

Vyloučení: 3:2 (23:22 Orság ,,2’’ držení, 27:02 Krajc ,,2’’ podražení, 38:28 Krajc ,,2’’ podražení  /  3:51 Jonszta ,,2’’ podražení, 19:51 Chybidziura ,,2’’ nedovolené bránění).

Rozhodčí: Opravil, Stančík.

HC Rivalové Horní Suchá: 1 Vítek - 10 Zlámal, 27 Sikora, 23 Sadový, 66 Taraba, 77 Vítek, 7 Koupil, 21 Krajc ,,C’’, 19 Orság, 46 Kožušník ,,A’’, 25 Kubica, 4 Nalevajka, 2 Michalec, 11 Polák, 83 Chlup ,,A’’, 58 Molenda.

HC Aliens Albrechtice: 21 Hajtol - 10 Gluč, 13 Machů, 99 Jonszta ,,A’’, 23 Popelka, 47 Růžička, 14 Čtvrtlík, 33 Suszka, 16 Šenkyřík ,,A’’, 89 J. Vasilko, 2 Chybidziura, 71 Maláník, 7 Palarczyk, 88 Coufal ,,C’’.

Druhým zápasem večera je souboj Dynama Havířov proti prvnímu semifinalistovi HC Admirals Český Těšín. Oba dřívější zápasy vyhráli Admirals, první vysoko 11:2 a ve druhém sice Admirals prohráli 2:5, ale z důvodu nepovoleného počtu registrovaných hráčů Dynama do zápasu nakonec vyhráli kontumačně 5:0. Podaří se Dynamu urvat první body na Admirals?

První třetinu domácí vletí na soupeře a téměř k ničemu ho nepouští. V druhé polovině třetiny jsou domácí vyloučení za krosček a jsou to oni, kteří ve vlastním oslabení nakonec skórují - 1:0. Bohužel z vysokého tlaku nedokáží vytěžit víc.
Do druhé třetiny vstupují aktivněji hosté, kteří více napadají, bruslí a po necelých čtyřech minutách vyrovnávají na 1:1. Dynamu se v této části hry příliš nedaří kombinace a skóre se opět mění ve prospěch hostů - 1:2.
Ve třetí třetině se Dynamo snaží se zápasem ještě něco udělat, ale po necelých třech minutách navyšují skóre hosté na 1:3. Admirals ve třetí třetině dominují, tvoří si gólové šance a postupně navyšují skóre na 1:4 a potom i ve vlastním oslabení na konečných 1:5. Hosté tak neumožní domácím jejich první vzájemné vítězství.

HC Dynamo Havířov  -  HC Admirals Český Těšín  1:5  (1:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 11:39 Mikula (os)   -   18:24 Trávníček (Mucina), 22:29 Trávníček (Karpeta), 32:21 Topalov, 40:01 Toráč (Karpeta), 44:21 Pokorný (Trávníček) (os).

Vyloučení: 3:4 (2:06 Heczko ,,2’’ držení, 5:09 Mikula ,,2’’ krosček, 10:30 Jašek ,,2’’ krosček  /  4:22 Sabela ,,2’’ zdržování hry, 5:45 Pokorný ,,2’’ nedovolen bránění, 43:18 Muller ,,2’’ držení).

HC Dynamo Havířov: 1 Janošík - 15 Hrnčíř, 18 Tomčík ,,A’’, 5 Mikula, 88 Scheier, 62 Říčka, 9 Jašek, 77 Mikšan, 8 Heczko ,,C’’, 91 Ruszo, 13 Miketta ,,A’’, 31 Ondračka.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,C’’, 99 Trávníček ,,A’’, 8 Opina, 88 Karpeta, 87 Topalov, 68 Pokorný, 15 Mucina, 71 Krzystek, 26 Malek, 23 Řepík, 81 Guzdek, 12 Sabela, 55 Muller, 45 Kufa.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Marian Chlup (Rivalové)

Výsledek mě mrzí. Albrechticím jsme byli rovnocenným soupeřem, bohužel po ztrátě puku v prvních minutách jsme smolně a lacině inkasovali. V dalším průběhu jsme skóre sice otočili na 2:1, ale přišla další smolná branka, což nás docela zmrazilo. Hokej se hrál nahoru dolů a my jsme nedokázali proměnit několik šancí. Po veliké chybě v obraně jsme dostali gól na 2:3. Museli jsme více otevřít hru a Albrechtice odehrály závěr velmi zkušeně. Je škoda, že za stavu 2:3 se nám nepovedlo vyrovnat, zápas se mohl vyvíjet jinak. Soupeř nás dnes trestal při našich individuálních chybách. Oba týmy v tomto zápase podržel gólman.

Robin Chybidziura  (Aliens)

Úvodem chci říct, že náš soupeř hrál dnes velmi dobře, od posledního vzájemného zápasu i celkově od začátku soutěže. Z mého pohledu mělo utkání velice vysoké tempo, které se muselo líbit. Zlomový moment duelu podle mě, když se nám podařilo otočit zápas - konkrétně trefa na 2:3. O našem vítězství rozhodla velká touha vyhrát. Soutěž jinak super, rozhodčí taky, ikdyž chodím často na trestnou :-) Zajímalo by mě, kde je komentátor, který lize dodával šmrnc?! Díky

Aleš Krzystek  (Admirals)

Věděli jsme, že Dynamo je těžký soupeř a že to nebude jednoduché utkání. 1. třetina byla hodně ovlivněna častými vyloučeními a my se tím pádem nemohli dostat do tempa a ke své hře, kterou jsme chtěli produkovat. Po třetině jsme si k tomu něco řekli a vyrovnávací branka byla pro nás hodně důležitá. Nakopla nás a začali jsme hrát naši hru. Dynamo jsme už pak k ničemu defakto nepustili a zaslouženě vyhráli. Jinak liga zatím super, organizace a vše kolem. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na tom podílí.

Takto tedy vypadal závěrečný víkend 3. čtvrtiny SHL. Napětí stoupá a my všichni, účástnící se už netrpělivě vyhlížíme závěrečné boje v cílové rovině základní části. Pozice pro play off jsou otevřené stále pro všechny 4 týmy na 2 - 5. místě v tabulce.

Těšíme se na Vás opět v sobotu. Děkujeme a hokeji zdar !

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy