SLEZSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
report-62
datum : 07.02.2018 - 12:59:53 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 16. kola SHL

Týden se s týdnem sešel a naše SHL tryskem pádí ke svému cíli v základní části. O uplynulém víkendu byla tedy rozehrána dvěma zápasy poslední čtvrtina soutěže.

V prvním utkání sobotního večera na sebe narazili vyrovnaní soupeři z dosavadním průběhu sezony. Na poslední vzájemný souboj se chystalo Dynamo Havířov proti C týmu Nebor.

Předešlé duely šly popořadě - 2:2, 3:3 a 5:2 pro Dynamo.
Pro oba celky jde v tomto případě o jeden z klíčových soubojů, jelikož je v tabulce dělí jediný bod - Havířov touží konečně bodovat, avšak proti lepšícím se hostům z Nebor to budou mít hodně těžké.

Utkání načíná rychlá branka hostujícího hráče a to již ve 47 vteřině. Hra má spád, Dynamo se tlačí do útoku, ale Nebory zdatně kontrují. V desáté minutě hosté zvyšují na rozdíl dvou branek, ovšem netrvá dlouho a dočká se také Havířov. Vcelku vyrovnaná první třetina tedy končí za stavu 1:2 pro hosty z Nebor.
V prostřední části hry, jak už to tak po první pauze bývá registrujeme obezřetnou a soustředěnou hru z obou stran až náhle přichází fatální chyba domácího golmana, kterou hosté, ve vlastním oslabení nemilosrdně trestají a odskakují opět na rozdíl dvou tref.  O minutu později přichází opět snížení, kdy střelu obránce od modré neudrží Neborský brankář a zdá se, že skóre bude jako na houpačce. Opak je však pravdou, jelikož hosté hrají v pohodě svoji hru, do rozmezí 20 - 23. minuta zápasu vtěsnají další tři branky, čímž se definitivně uklidní a soupeři odskočí na rozhodující náskok 2:6, kterým končí druhá třetina.
Ve třetí periodě již Nebory neponechají nic náhodě a vše si v pohodě pohlídají. Nahecované Dynamo, po 10 minutové pauze pro úpravu ledu, se už bohužel na nic moc nezmůže, hosté přidávají kosmetickou úpravu výsledku na 2:7 a dokráčejí si tak pro dva body a průběžné třetí místo v tabulce.

HC DYNAMO HAVÍŘOV  -  HC NEBORY ,,C’’  2:7  (1:2, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11:31 Miketta (Tomčík), 18:12 Říčka (Tomčík)   -   0:47 Němčík (Běhálek), 9:37 Běhálek (J. Mrozek), 17:08 Běhálek (os), 19:33 J. Mrozek (Běhálek), 20:35 Běhálek (J. Mrozek), 22:27 Liberda (R. Mrozek), 35:16 Mendrok.

Vyloučení: 1:2 (1:32 Scheier ,,2’’ podražení   -   15:32 Hrabec ,,2’’ krosček, 44:40 Liberda ,,2’’ podražení).

Rozhodčí: Mareček, Orság.

HC Dynamo Havířov: 1 Janošík - 13 Miketta ,,A’’, 29 Folvarčný, 77 Mikšan ,,A’’, 25 Plíšek, 20 Sikora, 88 Scheier, 31 Ondračka, 91 Ruszo, 62 Říčka, 55 T. Dobřický, 16 Baláž, 18 Tomčík ,,C’’.

HC Nebory ,,C’’: 1 Franek (nb), 9 Sikora - 20 Hrabec ,,A’’, 11 J. Osmanczyk, 71 Turan ,,C’’, 32 Stec, 13 Běhálek, 8 J. Mrozek ,,A’’, 41 R. Mrozek, 61 Pustowka, 81 Mendrok, 86 Němčík, 60 Turoň, 3 Liberda, 38 Sikora.

Druhý souboj prvního kola poslední čtvrtiny obstarala mužstva domácích Rivalů Horní Suchá proti hostům Admirals Český Těšín.
Admirálové jsou překvapením celého průběhu ligy a nutno říct, že zaslouženě vedou. Mohou tedy již v poklidu dohrávat základní část s jistotou prvního místa v tabulce. Ona jistota ovšem bývá ošidná v uspokojení a nedobrého vlivu na sebevědomí. Předchozí zápasy obou dnešních soků: 1:6 jasně pro těšínské, 4:6 vyrovnaný souboj opět ve prospěch admirálů a poslední, předvánoční a celkem jasný v poměru 1:9.

Co čekat - toť otázka. Rivalové na třetí pozici chtějí upevnit naději pro play off a za každou cenu obrat favorita minimálně o bod.

Do zápasu naskakují nahecované formace a jedna po druhé se snaží o přímočarý hokej nahoru dolů. Hned ve druhé minutě dostává hostující útočník až moc prostoru na průjezd a sólo také s přehledem zakončuje - 0:1! Domácí to však nepokládá na lopatky a snaží se oplácet stále agresivní hrou, tlačí se do branky a k zakončení. Průběh je tedy dále celkem vyrovnaný až na začátek poslední minuty, kdy hosté zvyšují na 0:2. Tak končí první třetina a celky se odebírají do šaten, než proběhne úprava ledu.
Po krátkém rozbruslení pokračujeme v bitvě druhou třetinou. Ta začíná podobně jako úvod utkání rychlou trefou hostí, kteří tak odskakují na rozdíl 3 branek. Děje se tak po minutě a půl. Za další dvě a půl minuty navyšují Admirals svůj náskok na 0:4 a s domácími to vypadá zle. Ti se však dokáží zvednout a dvěma brankami zadělat na drama. Za stavu 2:4 poté svého soka hodně tlačí, mají šance, ovšem nevyužijí a zlomovými momenty poté Admirals definitivně obracejí zápas na svou stranu. Jinými slovy - dokáží vstřelit dvě branky v rozmezí 47 sekund poslední minuty druhé třetiny.
Celá třetí část hry, aneb stále je dost času na velké věci. Oba týmy drží standardně vysoké tempo hry a Rivalové v páté minutě opět křesají jiskru naděje, když snižují na rozdíl 3branek. Hra je vyrovnaná, šance se přelévají ze strany na stranu, čas běží. Zbývá 5 minut do konce, když se v rozmezí minuty Admirálům podaří slepit dvě trefy a je definitivně po zápase. Domácí sice bojují až dokonce, ale zkušený tým z Těšína si již své pohlídá a po konečném výsledku 3:8 tak i po čtvrté v sezoně Rivaly poráží.

HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ  -  HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  3:8  (0:2, 2:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 22:31 Zlámal, 25:52 Zlámal (Polák), 34:19 Kubica (Sadový)   -   1:55 Drapa (Řepík), 14:13 Trávníček (Řepík), 16:31 Karpeta (Řepík), 18:54 Topalov (Trávníček), 29:10 Opina (Drapa), 29:57 Drapa (Krzystek), 40:45 Opina (Karpeta), 41:45 Drapa (Trávníček).

Vyloučení: 2:5 (34:56 Orság ,,2’’ podražení, 44:34 Nalevajka ,,2’’ nedovolené bránění   -   4:00 Drapa ,,2’’ sekání, 21:37 Kisza ,,2’’ sekání, 36:11 Sabela ,,2’’ napadení, 36:25 Trávníček ,,2’’ podražení, 38:41 Sabela ,,2’’ faul kolenem).

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík - 25 Kubica, 23 Sadový, 7 Koupil ,,A’’, 42 Komada, 21 Krajc ,,C’’, 46 Kožušník ,,A’’, 58 Molenda, 11 Polák, 10 Zlámal, 2 Michalec, 96 Cichý, 19 Orság, 4 Nalevajka, 6 Szosc, 31 Želinský.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,A’’, 99 Trávníček ,,C’’, 8 Opina ,,A’’, 88 Karpeta, 87 Topalov, 68 Pokorný, 71 Krzystek, 73 Řepík, 23 Filip, 45 Kufa, 6 Drapa, 26 Kisza, 15 Guzdek, 12 Sabela.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Pavel Sadový  (Rivalové)

Podle mého měl zápas opět od začátku dost vysoké tempo. Rivalové šli do zápasu s tím, že nemají co ztratit, když hrajou proti favorizovanému týmu z Českého Těšína. Hned jsme však dostali dvě rychlé branky a za tohoto stavu skončila první třetina. Do druhé jsme nastupovali s tím, že to není vůbec ztracené, ba naopak - ve druhé půli zápasu za stavu 4:2 pro Těšín jsem cítil, že soupeř trochu znervózněl a my jsme se měli od toho okamžiku odpíchnout, což se nestalo a navíc jsme neproměnili přesilovku 5 na 3 a to už je velký problém. Soupeř se opět dostal na koně a vstřelil další dvě branky a to už se těžko otáčí. Pak už jsme zkoušeli vše, co se dalo, ale místo toho, abychom góly dávali, naopak jsme inkasovali a to nám úplně zlomilo vaz. Nemyslím si, že jsme zápas odevzdali, ale prostě se druhá polovina vůbec nepodařila. Musíme dát hlavy dohromady a zapracovat na tom, abychom hráli od začátku do konce stejně.

Milan Řepík  (Admirals)

Soupeř na začátku první třetiny rozehrál hru, která nám neseděla. Nešla nám kombinace a třetinu také velmi poznamenalo mnoho vyloučení, hlavně na naší straně. Rivalové hráli velmi dobře přesilové situace, ale náš brankář M.G. nás podržel. Prostřední a závěrečná část, už byla podle nás a naší hry.
Tempo hry bylo velmi dobré, na obou stranách jsou někteří velmi dobří bruslaři. Zápas byl hraný z naší strany kolektivně, přesto vyzdvihnu jméno Milan Drapa za hattrick a celkový přístup k zápasu.
Musím zmínit také nepotrestané zákroky na obou stranách. Rivalové jsou velmi silné mužstvo a ve vyřazovací části budou nebezpeční a určitě je nebude radno podcenit.

Kamil Běhálek  (Nebory)

Bylo důležité že jsme dali rychlý gól a pak přidali další. A i když soupeř snížil, tak jsme přidali další branky a uklidnili se. Co se týče rychlosti hry, tak není špatná. Myslím si že kvalita týmů půjde nahoru a bude to ještě lepší, ale musí se ohrát. Nevím jak soupeř, ale my jsme měli tři útoky a když se dobře střída je to poznat i na tempu hry.  Dobře jsme bruslili a celkově měli více ze hry. Pokud bych měl srovnat BAHL a SHL tak určitě je BAHL lepší a držet krok by mohli leda Admirals. Otázka je jak by hráli, kdyby nehrál Michal Trávníček, protože do BAHL by ho nepustili.  Druhá věc je že SHL má co se týče hráčů mírnější pravidla takže to může být za chvíli naopak. Beru že tento ročník SHL je první a ještě se vychytávají mouchy.

...ještě jeden ohlas bude přidán, nicméně už teď se těšíme opět na pokračování naší ligy. Tradičně v sobotu, dva zápasy od 19:30 a 21:30. Děkujeme za zájem a hokeji zdar.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy