report-63
datum : 14.02.2018 - 20:45:57 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 17. kola SHL

Již 17. kolem o uplynulém víkendu pokračovala na karvinském ledě amatérská SHL.

Maraton zápasů pomalu spěje ke svému závěru a výsledky vykreslují podobu tabulky a předběžné spekulace o dvojicích pro play off.
Dá se říct, uvolněně může působit zápas s pořadovým číslem 33. mezi Admirály z Těšína a Alieny z Albrechtic
Jedná se o souboj suverénně vedoucího týmu letošní sezony, proti tabulkově druhému.
Předcházející výsledky obou soupeřů: 7:2 ADM, 4:4, 9:6 ADM.

Od začátku velice vyrovnané utkání přináší líbivý a rychlý hokej, tak jak se na vedoucí týmy ligy patří. Na obou stranách registrujeme střely i nadějné šance. Konto utkání otevírají na obou stranách hráči s číslem 23. Nejprve se v páté minutě ujímá dorážka domácího obránce, aby o dvě minuty později vyrovnal hostující útočník. Hra se dále přelévá ze strany na stranu, střední pásmo jako by neexistovalo. Poměrem 1:1 také končí i první třetina.
Prostřední část hry nám ukazuje podobný obrázek hry, aproto se přesuňme rovnou do 24. minuty, kdy krásnou střelou švihem upravuje na 1:2 z pohledu domácích, hostující obránce. O dvě minuty později, kdy na světelné tabuli svítí čas 25:37, se na zemi ocitá albrechtický strážce svatyně a nevypadá to s ním vůbec dobře. Později se potvrdí problém s kolenem a do klece hostí tak putuje jeden z hráčů. Následuje úprava ledové plochy, původně plánovaná po dvou třetinách, přičemž domácí vědí, že teď musí lítat vše na bránu, jelikož tam stojí nezkušený golman - hráč. Hra se tedy nastěhuje tam, kde před nucenou pauzou skončila - buly po pravé ruce hostujícího golmana a následná střela domácího útočníka hned znamená vyrovnání. Tato skutečnost hosty semkne a Ti viditelně svému novému brankáři pomáhají, co jim jen síly stačí. Do konce druhé části se již skóre nepohne a zůstává tedy na 2:2 po dvou třetinách.
Do poslední třetiny nastupují oba soupeři s rozdílnými taktikami, jak chtějí dále pokračovat v utkání. Čeká se ofenzivní smršť domácích, ovšem Aliens mají zkušené mužstvo a na konci třetí minuty poslední třetiny náhle převažuje misku vah skóre na stranu hostů jejich obránce. Ještě veseleji je v albrechtickém táboře o dvě minuty později, kdy jejich kapitán zvedá na dvoubrankový náskok a zdá se, že Albrechtice zápas zvládnou. Admirálové ukazují, že jsou letos opravdu v pohodě a po boji v závěru zápasu nakonec nejdříve snižují a s přispěním vyloučení pak v přesilovce, něco přes minutu do konce zápasu vyrovnávají stav na konečných 4:4.

HC ADMIRALS ČESKÝ TĚŠÍN  -  HC ALIENS ALBRECHTICE   4:4  (1:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 4:22 Malek (Karpeta), 25:43 Pokorný (Mucina), 41:10 Topalov (Karpeta), 43:52 Karpeta (Kisza) (ph)   -   6:35 Popelka (Gluč), 23:35 Polách (Šenkyřík), 32:41 Šenkyřík (Coufal), 34:46 Coufal (M. Sobinovský).

Vyloučení: 1:3 (44:17 Guzdek ,,2’’ zdržování hry   -   8:10 Coufal ,,2’’ nepovolená výzbroj, 20:14 Coufal ,,2’’ hákování, 43:12 Šenkyřík ,,2’’ nedovolené bránění).

Rozhodčí: Opravil, Nytra.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 88 Karpeta, 99 Trávníček ,,A’’, 77 Toráč ,,C’’, 87 Topalov, 15 Mucina ,,A’’, 68 Pokorný, 71 Krzystek, 23 Malek, 73 Řepík, 81 Guzdek, 12 Sabela, 6 Drapa, 45 J. Pav, 26 Kisza.

HC Aliens Albrechtice: 21 Hajtol, od 25:37 Popelka - 10 Gluč, 99 Jonszta ,,A’’, 23 Popelka, 47 Růžička, 66 Polách, 16 Šenkyřík ,,A’’, 91 M. Sobinovský, 14 Čtvrtlík, 71 Malaník, 7 Palarczyk, 88 Coufal ,,C’’.

Diametrálně odlišný náboj však nese v sobě zápas číslo dvě, 17. hracího kola.

Po čtvrté a naposledy v základní části ligy se utkávají týmy HC Nebory ,,C’’ proti HC Rivalové Horní Suchá.
Oba dnešní rivalové mají v tabulce shodný počet bodů - 9. Oba týmy taktéž myslí na výhru, kterou si již zajistí definitivu play off.
Předchozí sezónní výsledky: 7:3 RIV, 6:6 a 1:7 NEB. Dá se tedy očekávat zajímavá a vyrovnaná bitva.

Oba týmy nastupují do utkání velice svižně a již na začátku 3. minuty jsou to Rivalové, kteří dokáží rozvlnit síť za domácím golmanem - 0:1. Hosté z Nebor ovšem rychle kontrují a již za 3 minuty skóre dorovnávají. Hra je poté vyrovnaná, šance, i ty vyložené se objevují na obou stranách, ale brankáři své týmy podrží až na specialitu Rivalů v tomto roce a to jsou závěry třetin. Přesně v čase 14:00 totiž strhává na 2:1 pro Nebory jejich útočník. Tak tedy končí první třetina, následuje čas pro rolbu a oba týmy mají prostor pro delší poradu.
Dá se dále čekat úmorná bitva nahoru dolů a plni očekávání startujeme druhou třetinu. Rivalové zaostávají v pohybu za svým soupeřem a ten před polovinou 19. minuty utkání spouští nevídaný kolotoč využitých příležitostí a doslova si užívá den otevřených dveří v obraně a brankovišti Rivalů. Jinými slovy, či čísly do celých 2minut a 20 vteřin stačí nasypat celkem 5 branek, jasně přebírají otěže zápasu a Rivalové se jen marně snaží soupeře pokrývat. Mnohdy laciné góly padají z předbrankového prostoru, kde se ocitají neborští dva, či až tři na jednoho, nebo nikoho. V polovině zápasu tak vedou 7:1, záhy přidávají osmou branku, Rivalové poté snižují, ale jsou to domácí Nebory, které vévodí tomuto zápasu a ještě do konce druhé třetiny stihnou nadělit soupeři tolik nepopulární desítku.
Třetí část hry už je viditelně uvolněnější, domácí dvakrát navýší svůj náskok, aby kosmetickou úpravu dvěma zásahy, konečnému skóre dali Rivalové. Zápas tak končí jednoznačným vítězstvím ,,C’’ týmu Nebor nad Rivaly v poměru 12:4.

HC NEBORY ,,C’’  -  HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ   12:4   (2:1, 8:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 5:26 J. Mrozek (Běhálek), 14:00 Běhálek (Szuscik), 18:22 J. Mrozek (Běhálek), 18:55 Běhálek (Szuscik), 20:00 Mendrok (L. Osmanczyk), 22:07 Mendrok, 22:42 Pszczolka (Mendrok), 25:44 J. Mrozek (Běhálek), 28:26 Běhálek (Turan), 29:18 Szuscik (J. Mrozek), 33:17 Pszczolka (Szwarc), 34:46 Szuscik (R. Mrozek)   -   2:12 Koupil, 26:40 Polák (Koupil), 42:05 Zlámal (Michalec), 44:32 Zlámal (Molenda).

Vyloučení: 0:0

Rozhodčí: Opravil, Nytra

HC Nebory ,,C’’: 9 Sikora, 1 Franek - 17 Szczuka, 45 Szwarc, 32 Stec, 71 Turan ,,C’’, 13 Běhálek ,,A’’, 60 Turoň, 18 L. Osmanczyk, 81 Mendrok, 24 Piwko, 8 J. Mrozek ,,A’’, 41 R. Mrozek, 96 Pszczolka, 88 Szuscik.

HC Rivalové Horní Suchá: 43 Střižík - 42 Komada, 46 Kožušník ,,A’’, 21 Krajc ,,C’’, 7 Koupil ,,A’’, 29 Maňásek, 11 Polák, 58 Molenda, 6 Szocs, 10 Zlámal, 2 Michalec, 24 Fojtík, 27 Sikora, 19 Orság, 31 Želínský, 3 Růžovský.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Sabela (Admirals)

Náš poslední odehraný zápas vnímám jako každý jiný. My už teď do play off nemáme co ztratit, takže pohoda. Určitě chceme vždy vyhrát a jinak mi přišlo, že zápas nebyl tak vyostřený, jak tomu bývá. Za to my jsme byli nějací pomalí, ospalí, nebo něco takového. Výsledek ukázal, že soupeř chtěl určitě vyhrát. Zranění golmana byla škoda a zprvu to vypadalo, že bychom jim mohli pořádně naložit, ale nic. Padlo tam pár tyček a neproměněných gólovek. Jinak od posledně se zlepšila organizace a pouštění znělek.

Jiří Malaník (Aliens)

Myslím si, že tempo podle mě odpovídalo tomu, že se utkaly první dva týmy tabulky. To že se nám zranil gólman určitě ovlivnilo utkání, ale myslím, že nás to semklo a víc jsme mysleli na obranu. O 2. přestávce jsme si řekli, že musíme hrát jednodušeji a to se nám podle mě i povedlo a kdo ví jak by se utkání vyvíjelo nebýt zranění gólmana.

Jakub Molenda (Rivalové)

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme za každou cenu vyhrát a v první třetině se nám i dařilo hrát to, co potřebujeme. Po ní pak byla pauza na rolbu, my stáhli hru na 2 útoky a přišlo mi, že nám to moc nejezdí - možná sme se o pauze zatavili, kdo ví. Každopádně druhá třetina byl horor z naší strany a dva, nebo tři osamocené soupeře před našim golmanem mám doteď v živé paměti, nevím kde jsme se toulali. Oni jakoby hráli furt v přesile, nechápu. Nebory, jak se jim ze startu nedařilo dlouho vyhrát, tak teď celkem jedou a je to zásluha hlavně tahounů z jejich ,,B‘ týmu. Čekal jsem víc vyrovnaný souboj, škoda a musíme se konečně už začít učit z našich stále se opakujících chyb.

Takové tedy bylo 17.kolo SHL. Do konce základní části nám zbývají 3 kola, čili 6 zápasů. První dvě mužstva tabulky a defakto i to třetí již mají účast v play off jistou. V následujících duelech půjde tedy o pořadí na 2-4 místě pro play off, ale hlavně hned ten první zápas 18.kola mezi Rivaly a Dynamem nejspíše rozsekne, který z týmů si buď pojistí, nebo zachová naději pro závěrečnou vyřazovací část.
Děkujeme tedy za přízeň a těšíme se na stále větší zájem v ochozech i mimo ně. Hokeji zdar !

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy