report-65
datum : 22.02.2018 - 11:54:23 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 18. kola SHL

Slezská hokejová liga a její 18. kolo mělo na programu tradičně dvě utkání.

Do konce základní části ligy zbývaly odehrát 3 kola - 6 zápasů. O vítězi je prakticky rozhodnuto, dalších dvou postupujících také, atak zbývá rozluštit poslední otazník, týkající se 4. místa v tabulce.

Tento nahecovaný boj se odehrál mezi nesmiřitelnými soky HC Rivalové Horní Suchá vs. HC Dynamo Havířov. Střetnutí těchto soupeřů slibuje vždy vyrovnanou bitvu o každou píď ledu a nejinak tomu bylo i v posledním měření sil.
Čtvrtí Rivalové měli na svého soka náskok 3 bodů a případné vítězství jim tak zajištovalo definitivu play off. Dynamo mělo však výhodu jednoho zápasu k dobru. Kostky byly vrženy.

Předchozí sezónní bilance: 0:5 DYN, 4:3 RIV, 3:1 RIV.

Utkání od samého počátku nabírá na ďábelském tempu a po úvodním oťukávání přicházejí na řadu také šance. Je zřejmé, že oba týmy nechtějí za žádnou cenu ponechat nic náhodě, snaží se pomáhat v obraně skvěle chytajícím brankářům a na ledě tedy panuje maximální obětavost a nasazení. Dynamo vypadá v útočném pásmu o něco kompaktněji, něž soupeř a dvakrát v utkání zazvoní o tyč, kdy hlavně ta v posledních sekundách byla hodně o štěstí ve prospěch Rivalů. Domácí v zápase zase hrozí z brejkových situací, ovšem celkem tři úniky nedokáže proměnit v gólovou radost.
Když po 2 třetinách a úpravě ledu svítí na ukazateli skóre stále bezbrankový stav, je jasné, že zde máme opravdu utkání parametrů play off, které může rozhodnout jediná branka.
Strhující podívaná graduje v poslední části zápasu, hráči na ledě nechávají všechno. Rivalové ve druhé polovině třetiny pohrdnou půl minutovou přesilovkou 5 proti 3. Nakonec se tedy hlavně díky skvělým golmanským výkonům na obou stranách rozhodující branky zápasu nedočkáme a soupeři se rozcházejí smírně 0:0.
Oba týmy si ve středu hřiště podávají ruce a děkují za skvělý zážitek. Rozuzlení tajenky tedy nepřichází, pouze se oddaluje do posledních dvou kol. Nerozhodný výsledek přináší unikátní moment v krátké historii ligy, kdy v utkání nepadla ani jedna branka.

HC RIVALOVÉ HORNÍ SUCHÁ  -  HC DYNAMO HAVÍŘOV  0:0  (0:0, 0:0, 0:0)

Vyloučení: 1:5 (44:36 Szocs ,,2’’ podražení   -   9:40 Mikšan ,,2’’ podražení, 15:08 T. Dobřický ,,2’’ zdr. hry, 20:47 Říčka ,,2’’ sekání, 36:28 Sikora ,,2’’ bránění ve hře, 38:05 Ondruch ,,2’’ zdr. hry).

Rozhodčí: Opravil, Orság.

HC Rivalové Horní Suchá: 1 Vítek - 7 Koupil ,,A’’, 2 Michalec, 25 Kubica, 58 Molenda, 27 Sikora, 10 Zlámal, 66 Taraba, 21 Krajc ,,C’’, 83 Chlup ,,A’’, 3 Růžovský, 19 Orság, 6 Szocs, 24 Fojtík, 31 Želinský.

HC Dynamo Havířov: 1 Navrátil - 13 Miketta ,,A’’, 25 Plíšek, 91 Ruszo, 8 Heczko ,,C’’, 62 Říčka, 15 Hrnčíř, 33 Ondruch ,,A’’, 93 D. Dobřický, 31 Ondračka, 55 T. Dobřický, 77 Mikšan, 20 Sikora, 18 Tomčík, 16 Baláž, 88 Folvarčný.

Zápas s pořadovým číslem 36 a druhý toho večera svedl naposled v základní části proti sobě týmy domácích Aliens Albrechtice proti hostům HC Nebory ,,C’’.

Jednalo se o souboj druhého se třetím v tabulce, přičemž Aliens měli na svého soupeře náskok 2 bodů.

Také v případě těchto soupeřů se jedná o velice vyrovnanou bilanci v probíhající sezóně.

Posuďte sami: První dva duely shodně 4:4, třetí ve prospěch Aliens v poměru 6:3.

Utkání začíná celkem v poklidném tempu a viditelně lépe v pohybu vypadají hosté z Nebor, kteří také na konci 5. minuty jdou zaslouženě do vedení. Domácí jsou nepochopitelně bez pohybu a o dalších pět minut později tedy znovu inkasují. Nebory drží zápas pod kontrolou až do úvodní pauzy a ukazují pohodu z posledních zápasů.
Následuje úprava ledu, oba týmy se pomalu vracejí na své střídačky, dají si krátké rozbruslení a druhá třetina může začít. Domácí po pauze, strávené v kabině viditelně přidali v pohybu, v němž se svému soupeři vyrovnávají. Zápas tedy nabírá na tempu a po dvou minutách snižuje domácí útočník. Albrechtice od té chvíle přebírají taktovku utkání, vnucují soupeři svou hru a po necelé minutě srovnávají krok i co se týká skóre. Jen minutu a půl nato už Alieni vedou, kdy se gólem na 3:2 prosazuje jejich útočník. Hosté z Nebor však ukazují vnitřní sílu a 5 minut před koncem druhé třetiny srovnávají. Souboj těchto soků, jak už historie velí, vypadá opět na pěkně vyrovnané drama - za necelé 2 minuty od vyrovnávací branky Nebor však zvedá prapor svého týmu domácí kapitán, když krásnou brankou strhává vedení zpět na stranu Aliens.
Ve třetí třetině sledujeme vyrovnaný boj, tak jak je předesláno. Nebory se snaží ze všech sil vyrovnat, Aliens drží golman, hlavně hlasitou komunikací a dirigováním hry. Po vyrovnané poslední třetině nakonec Albrechtice ke konci zvyšují na 5:3 a do prázdné branky pojišťují na konečných 6:3.
Suma sumárům mezi těmito soupeři dvakrát 4:4 a dvakrát 6:3 pro Aliens.
Albrechtice tak mají jisté druhé místo v tabulce.

HC ALIENS ALBRECHTICE  -  HC NEBORY ,,C’’  6:3  (0:2, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17:18 Katriniok, 18:05 T. Sobinovský (Coufal), 19:40 Růžička (Gluč), 26:16 Coufal (Čtvrtlík), 43:42 Čtvrtlík, 44:40 Katriniok (Růžička) (pb) -  4:51 R. Mrozek (Hota), 10:58 J. Mrozek (Piwko), 24:23 Szkandera.

Vyloučení: 2:0 (27:00 Popelka ,,2’’ držení, 32:55 Popelka ,,2’’ podražení).

HC Aliens Albrechtice: 34 Sarganek - 88 Coufal ,,C’’, 97 T. Sobinovský ,,A’’, 99 Jonszta ,,A’’, 16 Šenkyřík, 23 Popelka, 47 Růžička, 10 Gluč, 13 Machů, 77 Čtvrtlík, 33 Žwak, 71 Malaník, 66 Katriniok, 2 Chybidziura.

HC Nebory ,,C’’: 9 Tomáš Sikora - 24 Piwko, 11 J. Osmanczyk, 82 Oborný ,,C’’, 22 Szkandera, 50 Liberda, 81 Mendrok, 89 Hota, 18 L. Osmanczyk, 39 R. Mrozek, 42 Pustowka, 3 Hrabec ,,A’’, 16 J. Mrozek, 90 Němčík, 71 Turoň.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Krajc (Rivalové)

Byl to velice důležitý zápas. Oběma týmům šlo o hodně. Výsledek 0:0 mluví za to, jak moc vyrovnaný zápas to byl.
Oba týmy měly super golmany, které bylo těžké překonat. Několikrát jsme ujeli do úniku, ale při koncovce nám chybělo to pověstné štěstíčko. Je trestuhodné v zápase nevyužít dvě přesilovky, ale máme bod, což je důležité. Teď se musíme připravit na náš poslední zápas.

Pavel Ondruch (Dynamo)

Věděli jsme, že pokud chceme mít šanci na playoff ve vlastních rukou, musíme s Rivaly vyhrát. Myslím si, že zápas měl super tempo, hodně šancí, nicméně famózní výkony obou golmanů vynulovaly střelce na obou stranách. Po 2.třetině jsme si v šatně řekli, že dneska nevyhraje lepší, ale šťastnější tým a že tomu musíme jít naproti. Když už se nám výborného brankáře podařilo překonat, zvonila za ním 2x tyč. Rivalové zase hrozili z breakových situací, ale i náš golman držel, hlavně v situacích 1na1, střelce Rivalů na uzdě. Bohužel častá vyloučení nám nedovolila chytnout správné tempo. Rivalům jsme dokonce ve 3.třetině nabídli 30s přesilovku 5:3. Důležitost zápasu byla cítit a nikdo nechtěl udělat tu osudovou chybu. Vidět to bylo při našem závěrečném tlaku, kdy se 2 hráči Rivalů vrhli po hlavě proti střele od modré a poslední petelici zápasu k brance vůbec nepustili. Zápas sice skončil nehokejově 0:0, ale o nudu rozhodně nešlo.

Petr Žwak (Aliens)

Dneska jsme začali špatně. Zlom nastal po první třetině, kdy jsme dostali v šatně kartáč od našeho golmana a do druhé třetiny nastoupili jako vyměnění a začali hrát svoji hru. Prostřední třetinu jsme vyhráli 4:1, zbytek zápasu pak byl hodně vyrovnaný, ale nakonec bereme výhru. Jinak liga se mi moc líbí, jde čím dál více nahoru a už teď se těším na příští rok.

Po 18. kole ligy tedy stále zbývají rozseknout dvě skutečnosti - tou první je zda do play off proniknou Rivalové, nebo Dynamo. Tou druhou, spíše pouze již kosmetickou, je pořadí na 3-4. místě tabulky, které se v případě prohry Nebor a v posledním kole výhry Rivalů může ještě změnit. Moc se těšíme na poslední dvě kola, ve kterých je stále o co hrát a budeme rádi, když i Vy fandové dorazíte podpořit své blízké, nebo týmy ve sportovním boji.  Druhý zápas startuje už od 21:15. V sobotu se na Vás Těšíme.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy