ČLÁNKY ROZPIS TABULKA STATISTIKY KONTAKT
datum : 10.10.2018 - 17:44:37 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Souhrn 1. kola sezony 18/19

Rok se s rokem sešel a s radostí mohl dny 6. - 7. října 2018 být na dvou stadionech odstartován druhý ročník amaterské Slezské Hokejové Ligy.

Tato hokejová soutěž doznala oproti loňské sezoně mnohých změn - především pak co do počtu mužstev. Jak všichni dobře vědí, liga byla rozšířena o 5 nových týmů a pokud odečteme loňské vítěze z Těšína, čítá nám počet účastníků rovných 9.

Prvním hracím dnem byla tedy sobota 6.10.2018 a na karvinském zimním stadionu došlo od 19:30hod k první ostré konfrontaci dvou nově příchozích. Své síly na úvod soutěže poměřila mužstva domácích HC Lavina Těrlicko a hostů HC Nýdek 2015.

HC LAVINA TĚRLICKO  - HC NÝDEK 2015 6:4  (2:1, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 1:09 Selník, 8:12 Selník (os), 32:22 Popelka, 41:00 Polach, 42:23 Machů (Polach), 43:14 Machů  - 7:07 Suszka, 21:11 Švarba, 26:54 Suszka (Svider), 27:02 Kajzar (Marosz).

Vyloučení: 2:2 (7:50 Polach ,,2” podražení, 12:23 HL ,,2” PMHL  - 3:29 Sikora ,,2” podražení, 4:15 Švarba ,,2” držení).

Rozhodčí: Opravil, Mareček.

HC Lavina Těrlicko: 1 Kielar - 94 Daniš, 24 Fojtík ,,A”, 3 Chromík, 21 Čtvrtlík ,,A”, 74 Dian, 13 Machů ,,C”, 44 Polach, 78 Mynarz, 7 Selník, 23 Popelka.

HC Nýdek 2015: 1 Grania - 28 Chmiel, 55 M. Pav, 10 Svider, 20 Pieter, 5 Pyszko, 87 T. Szmek, 3 Marosz ,,A”, 90 Kajzar, 23 Suzska ,,C”, 24 Švarba, 11 Marthaus, 44 Sikora, 16 L. Szmek, 69 Heczko.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Rostislav Machů (Lavina)

Tak letošní sezónu jsme zahájili jako nováčci ligy spolu s Nýdkem. Již před zápasem jsme věděli, že se bude jednat o těžkého soupeře a k tomu nám nápověděla i anketa na facebooku, kde bylo vidět kdo je outsider - nikdo na nás nesázel. Již od začátku bylo utkání velice vyrovnané. Po druhé třetině jsme prohrávali o 2 branky. Nakonec jsme ve třetí třetině vstřelili 4 branky a štěstíčko se přiklonilo k nám. S konečným výsledkem jsme byli velice spokojeni. Organizace nové sezóny se nám všem líbila a těšíme se na další kolo!

Druhý karvinský souboj prvního večera sezony a opět v akci k vidění nyní už pouze jeden z nově příchozích týmů.

Od 21:30hod byl na programu zápas mezi domácími HC Panthers Ostrava a hosty z nám dobře známých HC Neborů ,,C” - stříbrného týmu loňské, premierové sezony.

HC PANTHERS OSTRAVA  - HC NEBORY ,,C” 5:2  (0:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18:13 Stanke, 24:15 Bouda (Pokluda), 24:28 Pokluda, 38:41 Gřešíček (Komárek), 41:26 Farník   - 2:13 Turoň, 10:55 Hrabec.

Vyloučení: 0:3 ( 8:16 R.Mrozek ,,2” hrubost, 8:28 Tomoszek ,,2” hákování, 15:00 Oborný ,,2” držení).

HC Panthers Ostrava: 30 Jaroš - 13 Stanke ,,C”, 7 Belina, 8 Pitrun, 19 Gřešíček, 88 Pokluda, 90 Komárek, 70 Ožuch, 60 Cviertna, 71 Coufal, 10 Nytra ,,A”, 15 Bouda, 23 Huraj, 77 Šír, 3 Farník.

HC Nebory ,,C”: 9 Sikora - 7 Tomoszek, 45 Szwarc, 21 Hadrava, 71 Turan ,,C”, 25 Bryš, 20 Hrabec, 8 J. Mrozek, 86 Němčík, 32 Stec, 82 Oborný ,,A”, 41 R. Mrozek, 5 Gajdica, 33 Turoň ,,A”.

David Stanke (Panthers)

Už před začátkem ligy jsme tušili, že má velice kvalitní amatérskou úroveň, čemuž nasvědčovala odehraná přátelská utkání, která nebyla vůbec jednoduchá. Když se vrátím k prvnímu ligovému zápasu, tak jsme ho nezačali vůbec dobře. Svazovala nás evidentní nervozita a nepřispěl k tomu ani první gól soupeře. Během první třetiny jsme měli možnost hrát přesilovku 5na3, ale ani tu jsme bohužel neproměnili a záhy nás soupeř potrestal dalším gólem - třetina skončila 0:2. O třetině jsme si řekli pár slov a začali jsme jakoby za stavu 0:0. Netrvalo dlouho a najednou přišel náš gól na 1:2, kterým se dle mého vše zlomilo a nakoplo tým. Za krátko jsme přidali další dva góly do konce 2. třetiny. To se náš soupeř už horko těžko dostával do útočného pásma a náš golman se nudil. Takže ve druhé třetině jsme otočili nepříznivý stav na naší stranu z 0:2 na 3:2. Začala třetí třetina, kterou jsme nechtěli podcenit a to se nám i podařilo. Přidali jsme další dva uklidňující góly a dohrávali utkání v poklidném duchu. V utkání nebylo moc vyloučených, mám tušení že jenom 3 na soupeřově straně. Tímto musím pochválit naše kluky za disciplínu. Pro všechny z nás to bylo něco nového - neznámá hala, hudba, časomíra, trestná lavice mimo střídačku, dva skvělí rozhodči, organizace na jedničku. Za náš tým děkuji a těšíme se na další zápasy.

Lubomír Turan (Nebory)

První třetina z našeho pohledu výborná. Zlom v utkání nastal po soupeřově snížení, kdy jakoby dostal nový kyslík do plic a pak už byl ve všech směrech lepší a vyhrál zaslouženě. Z našeho týmu bych vyzvedl výkon našeho gólmana. Nezbývá než se z porážky oklepat a připravit se na další zápas.

Vyjíměčně i v neděli, 7.10.2018 pokračoval program prvního kola SHL. Přesunuli jsme se do třinecké malé Werk areny, která nově letos bude také dějištěm utkání ligy.

V tom prvním od 19hod na sebe narazila mužstva, z loňska dobře známá asice HC Aliens Albrechtice (loni bronz) versus HC Dynamo Havířov. V obou táborech došlo během letní přestávky k množství změn, základy však zůstaly a proto jsme se mohli těšit na bezesporu zajímavé střetnutí.

HC ALIENS ALBRECHTICE  - HC DYNAMO HAVÍŘOV 2:5  (1:1, 0:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 8:55 Coufal (Lažek), 39:05 Jonszta (Gluč)  - 11:33 Tomčík (D. Dobřický), 31:28 Heczko (Vicherek) (os), 31:39 Pszczolka (os), 42:26 Tomčík (Blažo) (ph), 43:08 Ondruch (Říčka).

Vyloučení: 3:2 ( 14:29 HL ,,2” PMHL, 25:18 Hájek ,,2” hákování, 41:28 Coufal ,,2” podražení  - 21:59 HL ,,2” PMHL, 30:54 Říčka ,,2” hákování.)

Rozhodčí: Szewieczek, Tomis.

HC Aliens Albrechtice: 21 Vítek - 88 Coufal ,,C”, 97 T. Sobinovský ,,A”, 77 Lažek, 17 Katriniok, 33 Žwak, 16 Šenkyřík, 22 Hájek, 99 Jonszta, 14 Cihlář, 47 Růžička, 63 Ondračka, 10 Gluč.

HC Dynamo Havířov: 35 Navrátil -  20 Sikora, 62 Říčka, 25 Plíšek, 88 Scheier, 93 D. Dobřický, 58 Blažo ,,A”, 18 Tomčík, 78 Rothkögel, 11 Vicherek, 8 Heczko ,,C”, 33 Ondruch ,,A”, 10 Pszczolka, 90 Ošťádal, 15 Hrnčíř.

Michal Coufal (Aliens)

Ve Werku se hraje dobře vždy, akorát ten led se mohl sjet před třetí třetinou. Hráli jsme s Dynamem dlouho vyrovnanou hru, ale zápas jsme si prohráli sami individuálními chybami ve vlastní přesilovce. Všechno se zlomilo během jedné minuty. Dynamo si zasloužilo výhru svým přístupem trošku víc než my. Měli jsme super gólmana, co nás držel dlouho v zápase a my toho nevyužili. Dynamo je pořád de facto stejný tým jako loni, hraje rychlý a silovy hokej. Čeká nás další zápas a tam budeme chtít bodovat.

Filip Heczko (Dynamo)

Start ligy byl v kabině dlouho očekáván. Atmosféra před zápasem byla napjatá, každý z nás tam chtěl nechat 100% a to se možná odrazilo na prvních střídáních našich hráčů, kdy jsme kupili mnoho chyb a nepřesných nahrávek. Soupeř toho dokázal využít a po právu šel do vedení 1:0. Postupem času se naše hra zkvalitnila, klid nám dodala vyrovnávací branka. Myslím si, že se hrál dobrý a rychlý hokej s množstvím šancí, ale skóre “u ledu” držely výkony obou gólmanů! Většina našich kluků trávila letní prázdniny na ledě, takže fyzicky jsme byli připraveni dobře a to se myslím projevilo ve 3.třetině, kdy jsme dvěma góly v oslabení zápas strhli do vedení 3:1 a to asi rozhodlo. Soupeř ještě stihl zdramatizovat utkání brankou na 3:2, ale přidali jsme 2 góly a vítězství si pohlídali.Letošní ročník SHL ligy slibuje mnoho zajímavých bitev, týmy jsou hodně vyrovnané a v každém zápase může vyhrát kdokoliv. Jsme sice na úplném začátku, ale věříme že vítězný start nám může pomoci do dalších zápasů.

První kolo nového ročníku SHL uzavřel druhým třineckým zápasem duel mezi HC Javorovým a hostujícím HC Horní Suchá.

Pro domácí se jednalo o historicky první soutěžní utkání, což se nedá říct o jejich soupeři, který se v loňské sezoně účastil startovního ročníku soutěže.

HC JAVOROVÝ  - HC HORNÍ SUCHÁ   5:7 (3:2, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 10:40 Chmiel (Czeczotka) (ph), 11:28 Czeczotka (ph), 13:35 Chmiel (Stavíček) (ph), 19:51 Malek (Boruta), 35:48 Czeczotka  - 2:42 Koupil (Sztuchlik) (ph), 5:51 Molenda (Kožušník) (ph), 19:04 Cienciala, 27:34 Macko (Sztuchlik), 34:45 Sztuchlik (Cienciala), 44:00 Sadový (Michalec), 44:41 Polák (Cienciala) (pb)

Vyloučení: 5:2 ( 1:37 Szarzec ,,2” zdr. hry, 4:30 Malek ,,2” podražení, 16:32 Czeczotka ,,2” podražení, 25:04 Wojnar ,,2” hákování, 36:53 Teofil ,,2” podražení  - 10:31 Zlámal ,,5 + 15 VT + OK”, 32:35 Sztuchlik ,,2” podražení.

HC Javorový: 31 Szarzec - 27 Teofil ,,C”, 12 Stavíček, 66 Malek, 40 Gryč, 83 Boruta, 64 Foltýn, 30 Teofilová, 14 Chmiel, 19 Czeczotka ,,A”, 24 R. Oslanec, 8 Zabystrzan, 78 Kisiala, 20 Voj. Karch, 55 Wojnar, 7 Vác. Karch, 93 Kolarczyk.

HC Horní Suchá: 43 Střižík - 2 Michalec, 83 Orság, 11 Polák, 26 Gavlas, 21 Krajc, 27 Sikora, 7 Koupil ,,C”, 46 Kožušník ,,A”, 4 Sztuchlik, 58 Molenda ,,A”, 31 Macko, 22 Cienciala, 10 Zlámal, 23 Sadový, 66 Taraba.

Roman Teofil (Javorový)

V neděli 7. 10. 2018 HC Javorový odehrál svůj historicky první mistrovský zápas. Z toho vyplývala a byla i cítit lehká nervozita hráčů i trenéra, před a na začátku zápasu, ve kterém jsme nastoupili proti HC Horní Suchá. Hned v úvodu první třetiny soupeř vedl už o 2 branky, ale při vyloučení protihráče na 5 + dokonce utkání se nám podařilo otočit skóre na 3:2 a od té doby bylo  utkání vyrovnané, plné pohledných akcí a parádních zákroků brankářů. V posledních minutách, za vyrovnaného stavu se soupeři nakonec podařilo vsítit branku a gólem do prázdné branky završit vítězství na 5:7. Tímto gratuluji soupeři a těšíme se na odvetu. Byla to pro náš tým HC Javorový dobrá zkušenost, ze které si musíme vzít ponaučení, získané poznatky rozebrat v kabině a zúročit v příštích zápasech.

Jakub Molenda (Horní Suchá)

Sezonu jsme přijeli zahájit na třinecký led do malého werku, kde jsme prakticky celé léto trénovali a tamní led nám hodně vyhovuje. Natěšení bylo cítit už v kabině no a pak když to začlo, za mě musím říct jeden z nejlepších hokejových příběhů, který jsem měl možnost prožít - a za to chci uplně všem, kteří byli v tu dobu zraky a duchem přítomni ze srdce poděkovat. Od úvodního buly do toho obě družiny šlapaly na 100%. Úvod nám vyšel, soupeře jsme zatlačili a i s trochou štěstí, kdy nedáš - dostaneš, jsme brzy vedli 0:2. Příběh zápasu ovšem nabral úplně jiný směr, protože jsme se bohužel dopustili přestupku, který nás na plných 5minut dostal do oslabení - v tom jsme díkbůh jen 3krát inkasovali, ale do konce třetiny udrželi soupeře na kontakt. Hru jsme potom uklidnili a začala přetahovaná, kdy po většinu času kluci z Javorového tahali za delší konec a my jen dotahovali - po dvou teda stav 4:4. Ve třetí třetině to tam padlo každému po jednom a my trpělivě věřili že dokážeme tohle skvělé drama rozseknout ve svůj prospěch. Zápas, kterému by slušela remíza a oprávněná přezdívka ,,hokejové drama" nakonec rozsekává šťastná trefa minutu před koncem. Vítěznou tečku poté obstará puk do okryté klece a my tak po skvělém zápase vítězně vstupujeme do nové sezony. Těšíme se na dalšího soupeře a zápas.

Tolik tedy ohlédnutí za startovním kolem druhého ročníku SHL, ligy hokejových nadšenců.

Děkujeme za skvělé zážitky a emoce. Budeme se těšit na druhé kolo, které kompletním programem 4 utkání odstartuje už v sobotu 13.10 v Karviné a Třinci viz více info na webu.